19.maijā 8.a klases skolēni devās uz sengaidītu un rūpīgi izstrādātu ceļojumu Daugavpils – Kuldīga – Sabile – Pedvāle – Kandava. Pirms doties ceļojumā skolēni latviešu valodas un klases stundu laikā izpētīja objektus, ko gribēja apmeklēt, un kartē izveidoja maršruta shēmu. Šis bija neparasts ceļojums, jo visi apskates objekti atradās zem klajām debesīm. Pirmais maršruta punkts bija Riežupes Smilšu alas, kuru radīšanas vēsture izbrīnīja skolēnus. Atraktīvās programmas laikā, atrodoties 8 metru dziļumā zem zemes, skolēni izpētīja alu labirintus ar to noslēpumiem, kā arī izpildīja gida uzdevumus mīlestības, cerību un ticības zālēs, piepildītos ar balto smilšu enerģiju. Otrais maršruta punkts apvienoja dabas un vēstures objektu brīnumus. Tad tika apskatīts platākais ūdenskritums Eiropā – Ventas Rumba un novērota unikāla dabas parādība – vimbu lidojums pār to. Soļojot pa trešo garāko ķieģeļu tiltu Eiropā un otro vecāko ķieģeļu velvju tiltu Latvijā, ekskursanti devās pie Alekšupītes ūdenskrituma, kas šobrīd ir augstākais ūdenskritums Latvijā un kopš 17.gadsimta kalpoja Kurzemē pirmo papīra dzirnavu darbināšanai.

Pēc dabas objektu apbrīnošanas tika izstaigātas Kuldīgas senās ieliņas, kuru šķērso daudzi tilti, ar Kurzemes hercogistes laika saglabātu arhitektūru un šarmu, ko sauc par Latvijas Venēciju. Skolēni atcerējās vēstures stundas par Kurzemes-Zemgales hercogistes uzplaukuma un tirdzniecības laiku 16. un 18. gadsimtā, kad pilsētu pazina kā Goldingenu.

Pēc šarmantās Kuldīgas skolēni devās uz mazu romantiskām leģendām apvītu Sabili, kuras sirds ir Sabiles vīna kalns. Atkal iegrimstoties vēsturē, skolēni apbrīnoja gadsimtu laikā attīstītu vīnkopības mākslu, kas ierakstīja Sabili Pasaules Ginesa Rekordu grāmatā.

Nākamais ceļojuma punkts bija cieši saistīts gan ar Kurzemes dabu, gan ar mākslu – Pedvāles mākslas parks. Parka Abavas upes ielejas kreisajā krastā veidošanu uzsāka tēlnieks Ojārs Feldbergs, un tagad brīvdabas ekspozīcijā skatāmi vairāk nekā 100 skulptūras un vides mākslas darbi. Tā ir unikālā vieta ar iespēju vērot mākslas un dabas mijiedarbību.

Izbaudot Abavas senlejas skaistumu, skolēni devās uz Kandavas pusi, lai apmeklētu iecienītu atpūtas vietu “Zviedru cepure”. Atrodoties Kurzemes Šveicē, bija iespēja atpūsties dabas tuvumā, izjust meža elpu, sadzirdēt putnu dziesmas, kā arī izbaudīt rodeļu un bagiju trases aktivitātes.

Pa ceļam uz mājām no autobusa logiem tika apskatīta Kandava, kuras Kurzemes un Zemgales hercogistes laikā ievērojams uzplaukums saistās ar hercoga Jēkaba Ketlera valdīšanu.

Šoreiz mācību ekskursijas sagataves un īstenošanas posmos skolēniem bija iespēja apliecināt savas zināšanas latviešu valodā, vēsturē, ģeogrāfijā un datorikā, izmēģināt gida darbu, izstrādājot ekskursijas maršrutu un apkopojot svarīgo informāciju, izveidot prezentāciju par iespaidiem par ekskursiju paralēlklases skolēniem un vecākiem.

Neticami! Mākslas parkā, izmantojot portālu, tikām uz citu pasauli un pieneņu laukā apskatījām Latvijas un ārzemju tēlnieku darbus no akmens un čuguna. Īpaši patika tēlnieku Mairitas un Ivo Folkmaņu no Daugavpils darbs “Kosmocentriskais”.

Skolēnu atsauksmes:

  • Mani pārsteidza Ventas rumbas un Abavas ielejas skaistums.
  • Pats ieraudzīju un sapratu, kāpēc Kuldīgu dēvē par pilsētu, kur zivis lido.
  • Man patika ekskursija Kurzemes novadā, kurā ir tik daudz skaistu vietu. Īpaši pārsteidza Pedvāles mākslas parka tēlnieku darbi no akmens un čuguna.
  • Ieteikšu saviem radiem un draugiem izvēlēties šo ekskursijas maršrutu, jo esmu lepns, cik mūsu Latvija ir skaista un brīnumaina.
  • Interesanti, ka ūdenskrituma plūsmu izmantoja ne tikai dzirnavu iedarbībai, bet arī papīra ražošanai.
  • Brīnišķīga atpūta kopā ar klasesbiedriem! Tik daudz ieraudzījām, uzzinājām par Kurzemes-Zemgales hercogistes laikiem un baudījām Kurzemes skaistumu.
  • Bija forši, ka esam ieraudzījuši visu, par ko lasījām un skatījāmies videosižetus stundu laikā. Atradu atbildes uz visiem testa jautājumiem.
  • Patika, ka visu dienu pavadījām ārā, atkārtojot vēsturi, vērojot dabas, mākslas un arhitektūras objektus.
  • Pirmo reizi apmeklēju tik neparastu vietu – Riežupes Smilšu alas. Mūsu grupa čakli izpildīja visus gida uzdevumus. Dažreiz bija smieklīgi, bet dažreiz pat bail.

805    806

                                              808    807

809    810

811    812

 

 

 


eklase

VISC

Go to top