42

8.-17.novembrī mūsu skolā pēc tradīcijas norisinājās Patriotu nedēļa, kas bija veltīta Latvijas Neatkarības proklamēšanas 103.gadadienai. Skolas logi, gaiteņu un mācību kabinetu sienas tika izrotātas ar skolēnu radošajiem mākslas darbiem un apsveikumiem. Skolēnu parlaments sagatavoja apsveikuma videoierakstu, kā arī uzaicināja iededzināt sveces mājās, godinot varoņus, kas cīnījās par Latvijas neatkarību, un atzīstoties mīlestībā Latvijai. Gan mācību, gan interešu izglītības stundas tika veltītas Latvijas vēstures un kultūras faktu apgūšanai.

11.novembrī, atbalstot ikgadējo tradīciju, sākumskolas skolēni piedalījās sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akcijā, lai apliecinātu savu patriotismu un pieminētu Latvijas brīvības cīnītājus. Atzīmējot Lāčplēša dienu un atbalstot Latvijas Nacionālā vēstures muzeja uzaicinājumu izmantot dažādus e-Muzeja resursus, klases stundu laikā skolēni un skolotāji apskatīja galerijas un virtuālās izstādes, izstaigāja ekskursiju maršrutus, kā arī noskatījās videostāstus par Lāčplēša dienas nozīmi un Lāčplēša Kara ordeņa vēsturi. Vecāko klašu skolēni pievērsās galvenajiem Latvijas Neatkarības kara posmiem, politiskās un militārās varas maiņai Latvijas teritorijā 1918.–1920.gadā. Savukārt jaunāko klašu skolēni radoši izpaudās, izdaiļojot krāsojamās lapas "Izkrāso Lāčplēša Kara ordeni!" un "Izkrāso ordeņus!".

Izpētot Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja sagatavoto izzinošu materiālu par valsts svētku svinēšanas tradīcijām Daugavpilī, no Latvijas valsts proklamēšanas līdz simtgadei “Svētku uguns mirdzumā”, pamatskolas skolēni diskutēja un piedāvāja savas idejas jaunu valsts svētku svinēšanas tradīciju ieviešanā mūsu skolā.

Aplūkojot dažādus ar valsts dibināšanu saistītus e-Muzeja resursus, skolēni iepazinās ar attiecīgā laika politiskajiem apstākļiem un vispārējo gaisotni, kādā tapa Latvijas valsts.

9.-12.klašu skolēni noskatījās aizsardzības ministra Dr. Arta Pabrika uzrunu skolēniem un režisora Askolda Saulīša filmu “Mans zelts” (2020) par Latvijas armiju. Diskusijas laikā skolēni augsti novērtēja latviešu karavīru garu, spilgtākos Latvijas armijas vēstures mirkļus, mūsdienu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) attīstību un iespējas, kā arī meistarīgi izmantoto animāciju, unikālus arhīvu kadrus un fotogrāfijas. Tika secināts, ka katrs no mums ir Latvija, un attīstība un labklājība ir atkarīga no mūsu rīcības un darbiem.

 

 

 

eklase

VISC

Go to top