298

Rudens nenoliedzami ir gada skaistākais laiks, kad apkārt ir krāsainas koku un krūmu lapas, kas priecē ar savu košumu. Vienā no tādām rudens dienām iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 9.a klase devās uz Rīgu, lai apmeklētu Latvijas Nacionālo bibliotēku, Dzelzceļa muzeju un Vecrīgu. Tā bija laba iespēja izbaudīt rudens dabas skaistumu, papildināt savas zināšanas vēsturē un izjust kopā būšanas prieku.

Rīga mūs sagaidīja tērpusies visā savā greznībā un spožumā. Izkāpuši no autobusa un izlocījuši kājas, mēs devāmies uz Latvijas Nacionālo bibliotēku. Moderns ēkas dizains neatstāja vienaldzīgu nevienu. Bibliotēkā mums pastāstīja par pastkartes vēsturi un piedāvāja uzzīmēt katram savu kartiņas dizainu. Nodarbības laikā mēs parādījām savu radošumu un talantu. Kad kartiņa bija uzzīmēta un izkrāsota, to varēja nodrukāt ar 100 gadu seno Bostonpresi.

Dzelzceļa muzejā mēs uzzinājām, kā mainījās sabiedrības uztvere un ceļošanas paradumi, pateicoties dzelzceļa attīstībai. Ekskursija sākās zālē, kur bija izvietots dzelzceļa nodaļu makets, dažāda veida lokomotīves, dzelzceļnieku forma dažādos laika posmos. Nodarbība notika dažāda tipa vagonos: III klases pasažieru vagonā, 20.gs. 20.gadu cietumnieku vagonā, 70.-80.g. salonvagonā un elektriskā vilciena vagonā, kā arī bija piedāvāta iespēja iejusties mašīnista lomā un iekāptt viņa kabīnē.

Pēcpusdienā mūs gaidīja Vecrīga ar savām šaurām, bruģētām ieliņām, vairākiem skaistiem dievnamiem un daudzveidīgu arhitektūru. Sadalījušies grupās, mēs meklējām atbildes uz kvesta “Cita Rīga” jautājumiem. Tā bija iespēja vēlreiz izbaudīt vecpilsētas skaistumu, risināt interesantas mīklas, iepazīt pilsētas vēsturi, pildot jautrus foto uzdevumus.

Noguruši, bet laimīgi un pilni jaunu iespaidu, atgriezāmies mājās. Brauciens palīdzēja pilnveidot un iegūt jaunas zināšanas vēsturē, kultūras un mākslas priekšmetos, kā arī attīstīt radošumu un vēl vairāk saliedēt mūsu tāpat jau draudzīgo kolektīvu.

Skolēnu iespaidi:

Vissvairāk man patika ekskursija pa Dzelzceļa muzeju, jo tā bija aizraujoša un interesanta. Mēs redzējām dažāda veida vagonus, bija iespēja pasēdēt lokomotīves mašīnista kabīnē. Gribējās vairāk uzzināt un apskatīt Latvijas Nacionālo bibliotēku. (Nika)                                                                                                                                                                       

Patika pastaiga un kvests Vecrīgā. Bija interesanti meklēt dažādus objektus un vietas, bet visinteresantāk bija Dzelzceļa muzejā, jo mums bija iespēja iejusties tālā pagātnē. (Darija)

Kopumā man viss patika, jo sevišķi muzejā un kvests Vecrīgā. Kvesta laikā mēs grupās meklējām dažādas vietas un mēģinājām atbildēt uz jautājumiem. Tas mums arī izdevās, redzējām daudz skaistu vietu un senas ēkas Vecrīgā. (Daniils)

Mēs apmeklējām Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur zīmējām katrs savu paskarti. Aizraujoša bija ekskursija pa Delzceļa muzeju, kur mums deva iespēju pasēdēt dažādos vagonos un noklausīties stāstījumu par vilcienu vēsturi. (Jegors)

Neizsakāmas sajūtas atrodoties Vecrīgā! Es apbrīboju tās skaisto arhitektūru. Tā ir vieta, kur gribas būt pēc iespējas ilgāk un biežāk! (Viktorija)

Man patika muzejā un Vecrīgā. Bija interesanti meklēt dažādus objektus un viemlaicīgi baudīt Vecrīgas skaistumu un saulaino dienu. Bija jauki! (Alens)

Man patika apskatīt muzeja eksponātus, sevišķi interesants bija dzelzceļa nodaļu makets, kur kursēja rotaļu vilcieni. Kvesta laikā uzzināju daudz interesantu faktu no Vecrīgas vēstures. Kirills)

Latvijas Nacionālā bibliotēkā redzējām senās grāmatas, bija nodarbība, kuras laikā zīmējām paskartīti, tas nebija visai interesanti. Man gribējās pastaigāt pa bibliotēku un ieraudzīt zāles, kur ir grāmatas. Visinteresantāk man bija Dzelzceļa muzejā. (Dāniels)

Nereāli skaista arhitektūra Vecrīgā, esmu sajūsmā! Noteikti atbraukšu vēlreiz, lai pietiktu laika pastaigāt un apskatīt visu.Muzejā bija interesanti apskatīt dažādas klases vagonus un iejusties dažādos laika posmos. (Polina)

Ļoti gribējās ieraudzīt bibliotēku ne tikai no ārienes, bet arī iekšā, bet mums lika zīmēt paskartītes, jutos vīlusies. Interesanta ekskursija Dzelzceļa muzejā un kvests Vecrīgā, bet dažas atbildes uz jautājumiem bija grūti atrast. (Anastasija)

Lai gan brauciens uz Rīgu bija diezgan garš, tas tika uzreiz aizmirsts, kad nonācām īstajā vietā. Grandioza bibliotēkas ēka ar interesantu dizainu, žēl, ka iekšā mums neko neparādīja. Interesanti eksponāti un ģida stāstījums Dzelzceļa muzejā. Protams, arī Vecrīga ar savu seno arhitektūru un vēsturi. Ļoti skaistas baznīcas. Mani visvairāk iepaidoja Dama baznīca. (Anna)

Man ļoti patika muzejā. Tur mums parādīja dažādus vagonus, lokomotīves, arī ģides stāstījums par dzelzceļa vēsturi bija interesants. Vecrīgā minējām mīklas un meklējām objektus. Kaut arī visus neatradām, tomēr bija jauki un interesanti. (Kristina)

Bija jautri strādāt komandā un meklēt interesantas vietas Vecrīgā. Arī zīmēt savu pastkartīti bibliotēkā man bija interesanti, bet gribējās redzēt daudz vairāk, nevis vienu telpu. Muzejā gan bija forši un interesanti, jo mums daudz ko parādīja un atļāva iekāpt dažādos vagonos un lokomotīvēs. (Anna)

Visvairāk man patika Dzelzceļa muzejā, jo varēja visu apskatīt un iekāpt vagonos un mašīnista kabīnē. Bibliotēkā mēs zīmējām pastkarti un drukājām ar seno presi. Aizraujoši bija kopā ar draugiem pastaigāties pa Vecrīgu un meklēt atbildes uz jautājumiem. Man viss patika. (Aleksandrs)

Man no šī brauciena palika ļoti jauki iespaidi. Interesanti bija Dzelzceļa muzejā. Latvijas Nacionālā bibliotēka ir liela un iespaidīga ēka, žēl, ka mums neparādīja gandrīz neko. Kvests bija aizraujošs un interesants, Vecrīga ļoti skaista, sakopta un grezna. (Darja)

325    324

326    327]

328    329

                      330    331

332    333

334    335

336    337

 

 

 

 

eklase

VISC

Go to top