340

Bite medu aizdevusi

Pār deviņi ezeriņi;

Ik rudeni medu dzina

Deviņām laiviņām.

23.novembrī, pateicoties Latvijas Biškopības biedrības organizētajai akcijai, pirmklasnieki un viņu klases audzinātājas piedalījās neparastā klases stundā „Eiropas medus brokastis”. Latvijas biškopji, septīto gadu piedaloties Eiropas mēroga akcijā "Eiropas medus brokastis", iepriecināja pirmklasniekus ar saldām, veselīgām un izglītojošām dāvaniņām, uzdāvinot katram vispārizglītojošās skolas pirmās klases skolēnam trīs trauciņus ar medu un izglītojošu magnētu par medu, kāpēc ir vērts katru dienu sākt ar vienu karoti medus.

Klases stundas laikā skolēni noskatījās filmiņu par bitēm un medu, iepazinās ar biškopja profesiju, tā darbarīkiem, biškopības produktiem un to vērtīgajām īpašībām uzturā, kā arī ārstniecībā. Skolēni izpētīja salīdzinājuma „strādā kā bite” nozīmi, jo tās tīra un apsargā stropu, velk šūnas, baro kāpurus, krāj barību. Skolēni izpētīja un pagaršoja trīs uzdāvinātos medus paraugus – rapšu medu, dažādu ziedu medu un meža medu, kā arī izteica viedokļus par to, kurš medus garšo vislabāk. Lielāku balsu skaitu nopelnīja ziedu medus.

Par godu čaklām strādniecēm bitēm un devīgiem Latvijas biškopjiem stundas laikā tika izskandinātas latviešu tautasdziesmas un izveidoti krāsaini radoši darbiņi.

Medus stundas novadīja sākumskolas skolotāja Svetlana Jevstifejeva.

339

 

 

 

 

eklase

VISC

Go to top