Novembra mēnesī pasaulē tiek atzīmēta ĢIS jeb ģeogrāfisko informācijas sistēmu diena!

To atzīmēja arī Daugavpils 10.vidusskolā. Šogad aktivitātēs iesaistījās ne tikai vidusskolas skolēni, kas rakstīja zinātniskās pētniecības darbus, bet arī pamatskolas skolēni. Ģeogrāfijas skolotāja Ināra Jasvina organizēja vebināru skolēniem, kurā viņi tika iepazīstināti ar ĢIS, kā ar ģeogrāfijas un informāciju tehnoloģijas apvienojošo jomu.  

Kā Esri vietnē vienīgā reģistrētā ĢIS dienas pasākumu organizatore Daugavpilī, Daugavpils 10.vidusskola saņēma piecas individuālās ArcGIS licences personīgai lietošanai, lai mūsu skolas topošie ĢIS praktizētāji varētu pilnveidot savas prasmes.

Iniciatīvā popularizēt ĢIS Latvijā iesaistījās Envirotehch, organizējot vairākas tiešsaistes aktivitātes. Ar lielu ieinteresētību šajās aktivitātēs piedalījās 8.klašu skolēni.

ĢIS dienas testā, kas bija pieejams tikai vienu dienu – 16.novembrī, skolēniem bija jāizvēlas pareizās atbildes uz 12 jautājumiem par Latviju, kas veidoti, izmantojot daudzveidīgu kartogrāfisko materiālu un attēlus.

Āra aktvitātē  bija praktisks uzdevums, kurā visi dalībnieki varēja pievienot īpašu vietu fotogrāfijas, lai kopā izveidotu vienu interaktīvas kartes galeriju par Latviju. No 10. līdz 18.novembrim skolēni varēja doties pastaigā pa dzimto vietu, fotografēt interesantākos objektus tajā un ar anketas formas palīdzību pievienot tos kopīgajai kartei, ļaujot ikvienam iepazīties ar skaistākajām Latvijas vietām!

Visi pasākumi tika organizēti tiešsaistē un tajos varēja piedalīties arī attālinātā mācību procesa laikā, bija nepieciešama tikai viedierīce/dators ar interneta pieslēgumu.  Lai objekta apraksts būtu skaists un gramatiski pareizs, šīs aktivitātes atbalstīja, sniedzot skolēniem konsultācijas, arī latviešu valodas skolotājas Agita Laicāne un Ināra Romule.

318

 

 

 

 

 

301

        Gatavojoties Latvijas valsts 102. gadadienas svinēšanai, 6.klašu skolēni latviešu valodas stundā veica radošo darbu. Skolēni iejutās grāmatas autora lomā. Katram skolēnam bija jāizveido radošais darbs “Mana grāmata par Latviju”. Skolēniem bija jānoformē savas grāmatas vāks, jāizdomā grāmatas saturs.

         Daudzi skolēnu darbi bija interesanti. Vislabākos darbus var apskatīt izstādē trešajā stāvā.

         Stundu novadīja latviešu valodas un literatūras skolotāja Diāna Streikuse.

 316

 

 

 

 

301

          Novembris Latvijai ir svētku mēnesis. Tāpēc latviešu valodas un literatūras stundā 2.a un 2.b klases skolēni izspēlēja spēli “Vārdu spēles kalendārs”, ko piedāvāja Latviešu valodas aģentūra.

         Skolēni no zēnu un meiteņu vārdu sākumburtiem, kas svin savu vārdadienu novembrī, izveidoja šī mēneša nosaukumu un noformēja to. Sanāca radoši, skaisti un krāsaini darbi.

          Paldies arī skolēnu vecākiem, kuri atbalstīja savus bērnus ar lieliskām idejām!

          Stundu novadīja latviešu valodas un literatūras skolotāja Valentīna Masaļska.

317 

 

 

 

301

Patriotu nedēļas ietvaros vēstures un sociālo zinību skolotāji kopā ar 4.-12.klašu skolēniem veidoja radošos darbus, veltot tos Latvijas 102.dzimšanas dienai.

4.klašu skolēni sociālo zinību stundās pētīja, kā dažādu sociālo statusu cilvēki, pildot noteiktu lomu, ietekmēja Latvijas veidošanos.

5.klašu skolēni sociālo zinību stundās veidoja Daugavpils kultūras pieminekļu kvestu pa pilsētu, lai pilnveidotu savas zināšanas par Latvijas kultūras pieminekļiem.

6.klašu skolēni vēstures stundā veidoja kolāžas atklātnes “Es redzu Latviju”, kurās tika parādītas Latvijas dabas skaistākās un ievērojamākās vietas.

7.-12.klašu skolēni sociālo zinību un vēstures stundās piedalījās akcijā “Kamēr ir dzīva Latvijas varoņu piemiņa, dzīvs arī ir mūsu spēks”, kuras laikā skatījās un analizēja Latvijā veidotās filmas. Veidojot noteiktus pārskatus par filmām, izveidoja īsus secinājumus, ko viņiem nozīmē šīs filmas.

Cauri laikiem un gadiem skolēni saskatīja gan patriotisku noskaņu, gan veidoja secinājumus.

Sveicam Latviju 102.dzimšanas dienā!

Stundas novadīja vēstures skolotāja R.Repina un sociālo zinību skolotāja I.Kupcova.

313

 

 

 

301

           11.novembrī 4.a un 4.b klasē tika novadīta Lāčplēša dienai veltītā sporta stunda. Piedalījās gan zēni, gan meitenes. Zēni sacentās, meitenes bija tiesneses. Skolēniem patīk sacensties, it īpaši uzvarēt.       

Rezultāti:

Lēkšana ar lecamauklu:

N.Bolunds 4.a – 1.vieta (61 reize)

J. Kotovs 4.b – 2.vieta (60)

R.Spalvis 4.b – 3.vieta (46)

M.Litvinčuks 4.a – 3.vieta (46)

Pievilkšanās:

V.Dubovskis 4.b – 1.vieta (7 reizes)

M.Kravčenko 4.b – 2.vieta (5)

A.Kasjkovs 4. – 3.vieta (3)

M.Dobrovoļskis 4.a – 3.vieta (3)

Prese:

N.Bolunds 4.a – 1.vieta (9 reizes)

M.Litvinčuks 4.a – 1.vieta (9)

A.Ivanovs 4.1 – 2.vieta (8)

A.Kiseļvs 4.a – 2.vieta (8)

V.Milaševičs 4.a – 2.vieta (8)

V.Smirnovs 4.a – 3.vieta (7)

Atspiešanās:

I.Kotovs 4.a – 1.vieta (45 reizes)

A.Ivanovs 4.a – 2.vieta (40)

A.Kasjkovs 4.b – 3.vieta (30)

Stundu novadīja O. Jakovļeva

311 

 

 

 

 

Page 13 of 38

eklase

VISC

Go to top