298

Maijā 7.-9.klašu izglītojamajiem paveicās apmeklēt virtuālās realitātes nodarbību “Mūzika un skaņa” un ieraudzīt mūzikas izcelsmes vēsturi. Izrādās, ka skaņu var ne tikai sadzirdēt un pierakstīt ar notīm, bet arī ieraudzīt, iepazīstot to no fizikas skatupunkta. Nodarbības laikā skolēni sistematizēja zināšanas par mūzikas attīstības posmiem, tās žanriem, izciliem komponistiem un viņu skaņdarbiem, daudzveidīgiem mūzikas instrumentiem, kā arī pasaules pazīstamākajiem izpildītājiem. Savukārt integrētajās mācību stundās mūzikā un fizikā skolēni pētījaskaņas rašanos un izplatīšanos un veidoja mūzikas instrumentus no otrreiz pārstrādātiem materiāliem. Jaunie pētnieki un izgudrotāji ar aizrautību veidoja infografikas par skaņu viļņu īpašībām, viļņu ietekmi uz cilvēku, aizsardzības līdzekļiem, izmantošanu sadzīvē un tehnoloģijās, ka arī prezentēja klasesbiedriem radītos mūzikas instrumentus.

 

Skolēnu atsauksmes:

Nesen mums bija  lieliska iespēja piedalīties virtuālās realitātes nodarbībā “Mūzika un skaņa”. Mēs uzzinājām par mūzikas vēsturi. Mēs dzirdējām arī fragmentus no slaveniem skaņdarbiem no visas pasaules. Tas bija ļoti interesanti un informatīvi. (Ksenija)

Man ļoti patīk klausīties mūziku. Virtuālajā stāstā "Mūzika un skaņa" bija izskaidrots, kā rodas skaņas un kas notiek ar cilvēku, kad viņš dzird mūziku. Filma bija ļoti krāsaina.(Kirils)

Es peldēju  ar laivu, skanēja mūzika un no kaut kurienes parādījās mūzikas instrumenti. Bija ļoti reālistiski. Man likās, ka laiva un ūdens ir īsti. Man ļoti patika šis pasākums. (Miroslavs)

Man bija interesanti darboties ar jaunām tehnoloģijām. Es gribētu, lai visas mūzikas nodarbības būtu šādas! Arī Latvijā ir muzikanti, kuri izmanto mūsdienīgu tehnoloģiju. (Davids)

Ļoti interesanti! Kvalitatīva grafika un skaņa, skaidra informācija un bildes. (Artūrs)

Cik vienkārši un saprotami vienā nelielā sižetā tiek pastāstīts par mūzikas vēsturi. Īpaši patika latviešu mūziķa mūsdienīgs skaņdarbs sižeta beigās. (Ksenija)

Neparastā veidā tiek pasniegta labi pazīstama informācija par mūzikas attīstības posmiem. Interesanti bija ne tikai dzirdēt, bet arī redzēt skaņu plūsmu. (Iveta)

Neparasti bija iejusties mūzikas instrumenta iekšpusē un redzēt, kā plūst skaņas. Izrādās, ka fizika var būt tik interesanta! Patika izgatavot mūzikas instrumentu, tas pat skanēja! (Rostislavs)

Atmiņā palika vārdi: polifonija, hromatiskā gamma, romantisms, šedevri, enerģiskā latviešu komponista mūzika… Pirmo reizi bija integrētā stunda mūzikā un fizikā. Savādi un interesanti! (Darja)

Aizraujoši bija izgatavot mūzikas instrumentus no otrreiz pārstrādātiem materiāliem, pārbaudīt, vai tie skan, prezentēt un vērtēt savu un citu veikumu. (Nikita)

816    817

818    819

 

 

 

 

 

 

 

 

 298

Divu dienu garumā skolā viesojās īstas burves no SIA “Stikla māja” studijas “Glass Point”, lai iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros kopā ar 3.-6.klašu izglītojamajiem dotos aizraujošā ceļojumā Stikla izgatavošanas valstībā. Radošajā un praktiskajā nodarbībā “Iepazīsti stikla mākslu” dalībnieki noskatījās īsfilmu par to, kā top dažādi stikla izstrādājumi, aizrautīgi uzdeva jautājumus par stikla meistaru darbu un apliecināja, paši atbildot uz jautājumiem, ka izcili iegaumēja informāciju par stikla ražošanu Latvijā, tā izejvielām un īpašībām, stikla krāsošanu un izmantošanu daudzās nozarēs.

Veiksmīgi tikot galā ar teorētiski izzinošo nodarbības daļu, skolēni ar azartu ķērās pie praktiskā darba, izgatavojot dekorus no krāsainām stikla loksnēm. Tas bija nopietns darbs, jo skolēniem bija jākombinē stikla gabaliņi pēc krāsas un formas, izveidojot mozaīkas fragmentu sirds veidā. Skolēni ar azartu meklēja idejas saviem dekoriem, īstenoja un neatlaidās, neskatoties uz to, ka darbs bija smalks un prasīja pacietību. Aizraujošā procesa rezultātā tapa īsti mākslas darbiņi, kuri aizceļoja uz stikla studijas ”Glass Point” kausēšanas krāsni Rīgā.

Skolēnu atsauksmes

Tā bija ļoti interesanta nodarbība. Es uzzināju daudz jaunas informācijas par stikla īpašībām.

Ļoti aizraujoša nodarbība! Visvairāk man patika pašam izrotāt stikla sirdi. Ceru, ka tā būs skaista!

Gribētu aizbraukt uz Līvānu stikla rūpnīcu, lai paskatītos stikla izgatavošanas procesu.

Izrādās, ka stikls ir brīnums! Tas ir tik neparasts! Paldies par labām emocijām!

Visinteresantāk bija pamēģināt pašam darboties ar stiklu.

Man vispār patīk dažādas praktiskās nodarbības! Šoreiz visinteresantāk bija veidot dekoru!

Man patika, tāpēc ka būs piemiņa par šo nodarbību – pašām rokām izveidota sirds no stikla gabaliem.

Izveidot figūru no stikla bija relaksējoši un interesanti.

Man patika nodarbība “Iepazīsti stikla mākslu”, jo meistari ļoti interesanti stāstīja. Mēs darījām ļoti skaistas sirsniņas. Vēl mums parādīja, kā griež stiklu.

Man ļoti patika nodarbība “Iepazīsti stikla mākslu”. Mēs noskatījāmies prezentāciju, kur rādīja, kā top stikla vāzes un dažādi stikla izstrādājumi. Mēs redzējām un aptaustījām daudz dažādu stikla veidu. Kā arī mēs izvēlējāmies stikla pamatnīti – sirsniņu vai rombu, kuru aplīmējām ar krāsaina stikla gabaliņiem pēc pašu izvēles. Mums būs skaisti suvenīri.

Man patika darboties Stikla darbnīcā. Bija ļoti interesanti klausīties par stiklu un par to, ko var izgatavot no stikla. Es uzzināju, ka stikla sastāvā ir smiltis. Es labprāt atbildēju uz dažādiem jautājumiem. Praktiskajā daļā man bija iespēja taisīt stikla sirsniņu. Paldies meistariem par aizraujošo nodarbību!

813    815

                                            814

 

 

 

 

 

 

Ripojot pa saules taku, mūsu devītie un divpadsmitie nosoļoja līdz Pēdējā zvana svētkiem, kurus šogad ieskandinājām 13.maijā. Smaidi, smiekli, silti vārdi un prieka asaras pārpildīja skolas aktu zāli. Par godu 9. un 12. klašu skolēniem skanēja valsts himna, skolas direktores, pirmo skolotāju un klašu audzinātāju ceļavārdi ar novēlējumu veiksmīgi nokārtot centralizētos eksāmenus un izvēlēties pareizu ceļu nākamajai izaugsmei. Savukārt absolventi iepriecināja klātesošos ar asprātīgiem uzvedumiem, atceroties skolas gadus un pateicoties pedagogiem un vecākiem par rūpēm un atbalstu. Īpašu dāvanu absolventiem sagatavoja 2.a un 2.b klašu audzēkņi, ar skicēm no skolas dzīves, atgādinot par bezrūpīgiem bērnības gadiem, kā arī vokālais ansamblis. Aizkustināja divpadsmitos 11.a klases pārsteigums, jo tieši viņi pārņem stafeti, lai nākamgad kļūtu par skolas iedvesmu un radošumu.

Sirsnīga pateicība par mīlestības pilniem svētkiem absolventiem, viņu klašu audzinātājām – Inārai Romulei, Agitai Laicānei, Olgai Vansovičai, Marinai Halimonei, absolventu vecākiem, sākumskolas audzēkņiem, dziedātājiem un skolas pedagogiem: Svetlanai Jevstifejevai, Anželai Iekalnei, Inārai Timofejevai un Vladimiram Rostovam!

Mūsu devītajiem un divpadsmitajiem, sagaidot eksāmenu laiku, novēlam enerģiju, pacietību, izturību, veiksmi un sargeņģeli pie labā pleca!

791    792

793    794

795    796a

                             797

                           798    799

800    803

                           801    802

                             804

 

 

 

 

 

          Š.g. 7.-9.maijā Demokrātijas nedēļas ietvaros, svinot Eiropas dienu, mūsu skolas audzēkņi aktīvi piedalījās Eiropas eksāmena 2022 testa izpildīšanā.

         Jau astoto gadu piedalīšanās Eiropas eksāmenā ir viena no iecienītākajām skolas tradīcijām, atzīmējot valsts svētkus maija sākumā.

         213 mūsu 6.-12.klašu skolēni apliecināja savas zināšanas par Eiropas Savienības vēsturi, attīstību un aktualitātēm.

         Augsti rezultāti liecina par mūsu skolēnu pārliecinošām zināšanām un vēlmi ik gadu pilnveidot tās.

         Īpaša pateicība visiem eksāmena dalībnieku atbalstītājiem – gan skolotājiem, gan vecākiem!

         Lepojamies un apsveicam Eiropas eksāmena 2022 līderus!

6.klases: D.Kolesnikova, M.Šatrevičs, S.Streikuse, A.Fjodorova, J.Konopļova

7.kl.: V.Trifanova, A.Kovaļkova, A.Denisovs

8.kl.: G.Pušņakovs, A.Novomirs

9.kl.K.Ņikitina,S.Bogdanoviča, R.Masāne, M.Lasijs, D.Avdejevs, V.Klimenkovs, A.Jegorova, A.Šņucis, D.Sokolova

10.kl.: A.Cirša, N.Rudčuka, A.Fedosovs, D.Micķevičs

11.kl. V.Žuravska, A.Slabkovska

12.kl. S.Iļjiņecs, E.Grigorjeva, A.Bališeva, I.Novicka, A.Romaščenko, J.Tumanovska, A.Vovks, V.Rožkovs, I.Livkina, V.Viprjažkina

 

 

 

 

           2022.gada 9.maijā J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijā notika pilsētas “Eirospēle"

           Šīs spēles mērķis ir popularizēt Eiropas Savienību.

           Uzdevumi: paplašināt skolēnu zināšanas par Eiropas Savienības valstu vēsturi, kultūru, tradīcijām un ģeogrāfiju; attīstīt jauniešu izpratni par iespējam dzīvojot Eiropas Savienībā; sekmēt skolēnu sadarbības prasmju attīstīšanu strādājot komandā.

         Darbs noritēja 8 dažāda tipa stacijās ar uzdevumiem, veltītiem Eiropas Savienības vēsturei, ģeogrāfijai, kultūrai, tradīcijām (katra stacija atradās citā kabinetā).

           Spēles dalībniekiem vajadzēja atbildēt uz dažādiem jautājumiem par ES vēsturi – kad tika izveidota, kā izskatās ES karogs, kad un kurā datumā Latvija iestājās ES, cik pašlaik ir ES dalībvalstis, utt., kā arī atpazīt ES dalībvalsti – nosaukums, karogs, ģerbonis, galvaspilsēta, pilsētas, atrašanās vieta uz kartes, valodas, nozīmīgākie kultūrvēsturiskie objekti valstī, interesanti fakti, tautas tērpi, himnas (skaņdarbi).

           Mūsu skolas komanda ieguva 4.vietu. Spelē piedalījās:

Vladislavs Lavrens 6.b

Matvejs Šatrevičs 6.b

Polina Korsaka 6.b

Ksenija Korotkova 6.b

Santa Streikuse 6.b

786   787

788a   789

                                          790

 

 

 

 

Mātes diena tiek svinēta maijā, kad zālīte lepojas ar unikālu zaļo toni, koki un krūmi - ar nebeidzamu sniegbaltu un balti dzeltensārtu ziedu pārbagātību. Šī diena ir nozīmīgākie svētki mums visiem, jo Mamma ir dzīvības devēja, lolotāja, sargeņģelis saviem bērniem. Atzīstoties mīlēstībā un pateicoties savām māmiņām par visu gaišo un labo, mūsu skolas talantīgākie 1.-11.klašu audzēkņi uzdāvināja mammām un vecmāmiņām svētku koncertu “Manai mīļajai māmiņai!”. Jaunie mākslinieki dziedāja dziesmas, skaitīja dzejoļus, spēlēja mūzikas instrumentus un uzstājās ar teātra priekšnesumu, bet māmiņas lepojās ar saviem apdāvinātajiem bērniem. Priecājāmies par sengaidītu iespēju sapulcēties kopā un priecāties par sirsnīgu kopābūšanu!

Liela pateicība par koncerta sarīkošanu visiem koncerta dalībniekiem un pedagogiem: interešu izglītības kolektīviem, 2.a un 2.b klasei, Nataļjai Ozerskai, Inārai Timofejevai, Svetlanai Jevstifejevai, Anželai Iekalnei, Ilmai Petrovai, Aleksandram Rostovam un Natālijai Mihailovai!

Liels paldies vecākiem un vecvecākiem, ka spēja atlikt visus savus ikdienas darbus, lai pavadītu šos brīnišķīgos mirkļus kopā ar saviem bērniem!

Apsveicam visas māmiņas Mātes dienā un apsolām biežāk tās apskaut, teikt vairāk mīļu vārdu un iepriecināt ar labiem darbiem!

781    775

                             776    777

774    778

780    782

783   

784    785

 

 

 

 

 

Page 2 of 24

eklase

VISC

Go to top