3.decembrī notika Bioloģijas valsts 43.olimpiādes 2.posms. Visi mūsu skolas audzēkņi, kas piedalījās olimpiādē, saņēma godalgotas vietas.
Lepojamies un apsveicam!
9.klase - Margaritai Millerei atzinība;
9.klase - Violetai Nasirei 3. vieta;
12.klase - Karinai Ivanovai 2.vieta;
11.klase – Sofjai Murdasovai 1.vieta (uzaicināta piedalīties olimpiādes valsts posmā).
Paldies par teicamo darbu bioloģijas skolotājai Gaļinai Koreņevai.
Mūsu mazākie skolēni un viņu vecāki!
Ir sācies decembris - gada gaišāko svētku mēnesis.
Visa pasaule, neskatoties uz drūmo epidēmiju, gatavojas Ziemassvētkiem un Jaunā gada sagaidīšanai.
Mūsu skolas skolotāji ir izveidojuši īpašu IEDVESMAS KALENDĀRU, kas katru dienu iezīmē ar kādu mīļu darbiņu, ko iesaka jums paveikt.
Izpētiet kalendāru un kopā katru dienu padariet kaut ko sirsnīgu, mīļu!
Lai jauks ir šis pirmssvētku laiks!
Esiet veseli un sargiet sevi!
Jūsu skolotāju vārdā skolas direktore Valija Salna
Bite medu aizdevusi
Pār deviņi ezeriņi;
Ik rudeni medu dzina
Deviņām laiviņām.
23.novembrī, pateicoties Latvijas Biškopības biedrības organizētajai akcijai, pirmklasnieki un viņu klases audzinātājas piedalījās neparastā klases stundā „Eiropas medus brokastis”. Latvijas biškopji, septīto gadu piedaloties Eiropas mēroga akcijā "Eiropas medus brokastis", iepriecināja pirmklasniekus ar saldām, veselīgām un izglītojošām dāvaniņām, uzdāvinot katram vispārizglītojošās skolas pirmās klases skolēnam trīs trauciņus ar medu un izglītojošu magnētu par medu, kāpēc ir vērts katru dienu sākt ar vienu karoti medus.
Klases stundas laikā skolēni noskatījās filmiņu par bitēm un medu, iepazinās ar biškopja profesiju, tā darbarīkiem, biškopības produktiem un to vērtīgajām īpašībām uzturā, kā arī ārstniecībā. Skolēni izpētīja salīdzinājuma „strādā kā bite” nozīmi, jo tās tīra un apsargā stropu, velk šūnas, baro kāpurus, krāj barību. Skolēni izpētīja un pagaršoja trīs uzdāvinātos medus paraugus – rapšu medu, dažādu ziedu medu un meža medu, kā arī izteica viedokļus par to, kurš medus garšo vislabāk. Lielāku balsu skaitu nopelnīja ziedu medus.
Par godu čaklām strādniecēm bitēm un devīgiem Latvijas biškopjiem stundas laikā tika izskandinātas latviešu tautasdziesmas un izveidoti krāsaini radoši darbiņi.
Medus stundas novadīja sākumskolas skolotāja Svetlana Jevstifejeva.
Pilsonības nedēļa Daugavpils 10.vidusskolā vienmēr ir īpaši svētki. Arī šogad, neskatoties uz visiem ierobežojumiem, svētki tika plaši svinēti. Tiesa gan, arī to nācās darīt attālināti.
Jaunie mācību apstākļi veicina gan skolēnu, gan skolotāju jaunu prasmju attīstīšanu, jaunu IT rīku meklēšanu visu iesaistīto pušu sadarbībai un radošai izpausmei. Piemēram, platforma Padlet ir unikāls rīks sadarbībai un kopproduktu veidošanai. Sagaidot LR Proklamēšanas dienu, 11.klases skolēni šajā platformā izveidoja interaktīvo karti ar sveicieniem savai Dzimtenei. Ideja tika realizēta, integrējot latviešu valodas, ģeogrāfijas un vēstures mācību saturu.
Skolēniem tika piedāvāts uzdevums atrast informāciju par unikāliem Latvijas dabas un vēstures objektiem, atzīmēt tos Latvijas kartē, iejusties objekta tēlā un veidot aprakstu no pirmās personas. No skolēniem (un dabas objektiem) izskanēja skaisti novēlējumi un sveicieni Latvijai šajos īpašajos svētkos: no Nīcgales akmens “būt tikpat diženai un nelokāmai”, no Drīdža “Latvijai un tās iedzīvotājiem turpināt saglabāt svarīgus dabas objektus, kā arī redzēt skaistumu it visā, pat visvienkāršākajā dabas parādībā”, no Vēja ģeneratoru parka “attīstīt tehnoloģijas, būt vajadzīgam savai valstij, kļūt par pozitīvu piemēru visai Eiropai”.
Paldies skolēniem par atsaucību un radošumu, skolotājiem – par neizsīkstošo entuziasmu un neparasto apsveikumu Valsts svētkos!
Informāciju sagatavoja Diāna Zahareviča un Ināra Jasvina
Līdz 11.decembrim skolas aktu zālē ir skatāma 5.-6.klašu meiteņu radošo darbu izstāde „Stīgu māksla”. Talantīgo mākslinieču rokdarbu izstādes organizatore ir BJC „Jaunība” pulciņa „Diedziņš” vadītāja Viktorija Iļjaševiča. Izstādē ir aplūkojamas 10 gleznas diegu grafikas tehnikā. Attēlošana ar diegu ir oriģināls dekoratīvās lietišķās mākslas veids. Diegu grafika ir grafisks zīmējums, kas izveidots ar diegiem, kas nostiepti noteiktā kārtībā uz cieta pamata. To plaši izmanto gan ikdienas priekšmetu, gan interjera noformēšanā un dāvanu izgatavošanā.
Pulciņa vadītāja stāsta, ka nodarbībās meitenes iepazīstas ar diegu noslēpumiem, ar dažādu šuvju veidiem, audumiem, attīsta roku sīko motoriku, kura veicina prāta spēju attīstību. Bērni iepazīstas ar dažādu dūrienu veidiem, tautas ornamenta daudzveidību, audumiem, krāsām, Latvijas tautas tradīcijām un kultūras pamatvērtībām.
Apbrīnojama ir jaunāko mākslinieču pacietība, precizitāte, veiklība un talants!
Dana Kožaronoka, 5.a
Daniēla Beatrisa Staceviča, 5.a
Olga Ņikitina, 5.a
Liana Kokina, 5.a
Anželika Volikova, 6.a
Arina Mačihina, 6.a