354

Ziemassvētki tuvojas arvien straujāk, un ar patīkamu satraukumu 13.decembrī aizdegsim vainagā jau trešo sveci, pārdomu un apceres laikā noskaņojoties svētkiem. Iededzot trešo sveci Adventa vainagā, gribas domāt par mīlestību, jo Ziemassvētki taču ir lielākā Dieva mīlestības izpausme un jau pavisam drīz šie svētki ienāks katrā ģimenē un sirdī. Lūkojoties trešajā iedegtajā Adventes vainaga svecē, aizdomājies par tā dziļi simbolisko nozīmi - mūžzaļo egļu zaru vainaga aplis simbolizē vienotību un mūžību, kas mūs sagaida.

Novēlam prieka pilnu trešo adventi!

 

 

 

 

ĢIS (ģeogrāfisko informācijas sistēmu) dienu svinēšana notika novembrī.  Vairākas tiešsaistes aktivitātes organizēja un vērtīgas dāvanas sagādāja   SIA Envirotech, kas ir vadošais ģeogrāfisko sistēmu uzņēmums Latvijā.

Āra aktivitātē bija praktisks uzdevums, kurā visi dalībnieki varēja pievienot īpašu vietu fotogrāfijas, lai kopā izveidotu vienu interaktīvas kartes galeriju par Latviju. No 10. līdz 18.novembrim skolēni varēja doties pastaigā pa dzimto vietu, fotografēt interesantākos objektus tajā un ar anketas formas palīdzību pievienot tos kopīgajai kartei, ļaujot ikvienam iepazīties ar skaistākajām Latvijas vietām! 

Kopīgi izveidotajā kartē dalībnieki pievienoja vairāk nekā 350 vietu fotoattēlus! No visiem dalībniekiem tika apbalvoti tikai divi, starp tiem ir arī mūsu Polina!

            Lepojamies ar Polinas sniegumu  un novēlam jaunus panākumus!

            Paldies skolotājai Inārai Jasvinai par jauniešu iedvesmošanu un ieinteresēšanu.

353

 

 

 

 

 

352

 

 

 

 

347

    

       Latvijas valsts svētku mēnesī, sestdien, 21.novembrī, mūsu skolas skolēni atsaucās uz aicinājumu piedalīties tiešsaistes nodarbībā par Latviju, ko rīkoja E.Birznieka Jauno ģeogrāfu skola visiem Latvijas skolēniem. Mūsi īstie Latvijas ģeogrāfijas gaismas strariņi bija Nikita, Ksenija un Margarita no 9.a klases un Anželika no 9.b klases. Šoreiz labāk veicās Margaritai Millerei. Nodarbības uzdevumi bija daudzveidīgi un ļoti interesanti: Latvijas vietas šarādēs, Latvijas daba, Latvijas ostas, Latvijas vietu karte attēlos, matemātiskie uzdevumi, karšu un attēlu tests, Mix tests.

         Kad Ziemassvētki vairs nav aiz kalniem (bet ir aiz līkumiem), jauno ģeogrāfu skolas gatavas skatīt pasaules tradīciju īpatnības, meklējot neparastās un atkārtojot populārās. Tradicionālo ģeogrāfiju papildinot ar jautājumiem par kultūras ģeogrāfiju - daudz un dažādām iezīmēm, kas atšķir cilvēkus pasaules nostūros un nomalēs (pieņemot, ka zeme ir plakana) - JĢS organizēs nākamo tiešsaistes nodarbību 12.decembrī. Noteikti piedalīsimies!

         Pateicos par atbalstu visiem skolēniem, kas atrada iespēju piedalīties tiešsaistēs sestdienās un paplašināt savas zināšanas ģeogrāfijas jautājumos!

348    349

 

 

 

 

Page 8 of 36

eklase

VISC

Go to top