Par labu tradīciju mūsu skolā kļuva Diena bez datora, kad nogurdinošās mācību stundas tiešsaistē pie datoriem ir atceltas, bet to vietu aizņem radošo izdomu pilnas aktivitātes. Šoreiz Diena bez datora tika veltīta svarīgākajiem vārdiem, jo mūsdienu īpašie dzīves apstākļi lika mums bez ikdienas steigas aizdomāties par dzīves vērtībām un to nozīmi.

Kuru reizi mūsu talantīgie skolēni izbrīnīja ar savām radošajām spējām un neizsmeļošo fantāziju. Izmantojot dažādas mākslas tehnikas un daudzveidīgus materiālus skolēni iemūžināja svarīgākos vārdus, izveidojot nozīmīgāko vārdu bilžu katalogu. Par TOP 10 līderiem kļuva vārdi

ĢIMENE

MAMMA

MĪLESTĪBA

DRAUGI
DRAUDZĪBA

DZĪVE

LAIME

VECĀKI

SAULE
VESELĪBA

Paldies mazajiem un lielajiem māksliniekiem par radošumu!

Gaidīsim pavasari ar jauniem izaicinājumiem!

502

503

504

505

506

507

508

509

510

511

512

513

514

 515

516

525

517

518

519

520

521

 522

523

524

 

 

 

 

 

  501

2021.gadā no 15. līdz 19. februārim tiešsaistē tika novadīts   pasākums “Mēs izvēlamies brīvību”. Šajā pasākumā aktīvi piedalījās mūsu skolas 5.-6. klašu komandas.

Viktorīnas mērķis ir atkarību profilakse, kā arī pusaudžu uzmanības pievēršana ne tikai tādu pieaugošu problēmu aktualitātei kā alkohola, tabakas, narkotisko vielu lietošanas atkarība, bet arī par procesa atkarību no datora, interneta, televīzijas, telefona, datorspēlēm. Procesu atkarība ir salīdzinoši jauns atkarību veids, kas saistīts ar pārlieku aizraušanos ar datorspēlēm, jaunajām tehnoloģijām un citām nodarbēm. Kādēļ šīs nodarbes izraisa atkarību? Tādēļ, ka to laikā cilvēkam rodas pozitīvas emocijas, kuras viņš neprot iegūt ikdienas dzīvē vai saskarsmē ar saviem līdzcilvēkiem. Līdz ar to cilvēki arvien vairāk laika pavada spēlējot, tērzējot vai sūtot īsziņas, un nespēj bez tā vairs dzīvot. Speciālisti norāda, ka daudziem mobilā telefona lietotājiem parādās tādi paši simptomi, kādi rodas no narkotikām atkarīgajiem. Viņiem mobilā telefona lietošana uzlabo garastāvokli. Diemžēl, vecāki sāk meklēt palīdzību, kad bērnam jau ir nopietna atkarība - kad viņam ir emocionālas problēmas, kad ir dusmu lēkmes, kad bērns vairs nespēj kontrolēt savas emocijas.

Dažreiz skolēni mēģina smēķēt, veipot un lietot alkoholu, lai līdzinātos pieaugušajiem. Ne jau alkohols, cigaretes vai apģērbs liek bērnu uzskatīt par pieaugušu, bet gan atbildība par savu rīcību. Kad jūs pratīsiet atbildēt par savu rīcību, jūs varēsiet sevi uzskatīt par pieaugušiem.

Alkohola pārmērīga lietošana nelabvēlīgi ietekmē cilvēka veselību, izskatu un uzvedību. Arī LR likumdošana paredz, ka alkoholu iegādāties var tikai personas, kuras sasniegušas 18 gadu vecumu.

Tabakas dūmi satur indīgas vielas: smēķēšana nelabvēlīgi ietekmē nervu sistēmu, elpošanas un asinsrites sistēmas. Smēķētāju vidū biežāk izplatītas dažādas plaušu, sirds un asinsvadu saslimšanas.

Viktorīnas laikā pusaudži aktīvi atbildēja uz jautājumiem un ieguva komentārus no skolas psihologa I.Kampānes un sociālā pedagoga L.Demidas.

I vietu ieguva 5.b un 5.c klases ar 33 pareizām atbildēm

II vietu ieguva 5.a un 6.a klases ar 32 pareizām atbildēm

III vietu ieguva 6.b un 6.c klases ar 30 pareizām atbildēm

     Ceram, tāds pasākums popularizē uzskatu, ka būt brīvam no jebkādām atkarībām ir stilīgi un daudz interesantāk nekā tad, ja esi atkarīgs no šķietami patīkamām vielām un procesiem.

Atsakoties no atkarībām, es saglabāšu veselību un skaistumu, draugus un ģimeni, izveidošu karjeru un būšu laimīgs!

 

 

 

Page 3 of 36

eklase

VISC

Go to top