2017. gada 3.,4.,30. novembrī un 1. decembrī Rīgā un Valmierā risinājās LR Kultūras ministrijas, Valmieras novada fonda “SVS” projektu konkursā "Starpkultūru dialogs Vidzemē 2017" atbalstītais projekts-forums ”Te un tagad”. Projekta mērķis bija - veicināt starpkultūru dialogu un dažādu kultūru izpratni, informējot jauniešus par mazākumtautību kultūrām un kultūras mantojumu, sekmējot latviešu valodas un kultūras popularizēšanu mazākumtautību skolēnu vidū, veicinot tautību mijiedarbību un savstarpēju toleranci. Projektā piedalījās Daugavpils 10. vidusskola, Valmieras 2. vidusskola un Liepājas A.Puškina 2.vidusskola.

Pirmais projekta posms notika Rīgā, viesnīcā “Elefants”. Šeit pieredzējuši un profesionāli pasniedzēji rīkoja nodarbības, kas attīstīja dalībniekos radošās spējas, kustības aktivitātes, komandas darba un līderu veidošanu. Projekta dalībnieki ne tikai iepazinās, iemācījās būt toleranti, izmēģināja kopējo deju, sacerēja dziesmu un izveidoja apsveikuma atklātnes veltītas Latvijas simtgadei, bet arī sagatavoja šī projekta otrā posma konkursu nolikumu.

Projekta otrais posms novembra beigās un decembra pašā sākumā notika Valmierā. Dalībnieki iepazinās ar pilsētu un Valmieras 2. vidusskolu. Skolēni tika pārsteigti ar Valmieras muzeja nacionālo tērpu ekspozīciju, pilsētas svinīgo noformējumu, vēsturisko un moderno ēku daudzveidību.

Projekta gaitā dalībnieki iepazinās ar gadskārtu svētkiem, spēlēja tautas rotaļas, dejoja tautas dejas, piedalījās konkursos. Piedaloties toršu konkursā, kas bija veltīts Latvijas simtgadei, dalībnieki degustēja izstrādājumus, izvēloties visgaršīgāko un visskaistāko torti. Filmu konkurss par dalībnieku skolām un pilsētām parādīja Latvijas pilsētu skaistumu un unikalitāti. Tērpu konkursā, kas bija veltīts Latvijas simtgadei, tika parādīti tērpi trijās nominācijās: “Pats oriģinālākais”, “ Pats modernākais”, “ Pats praktiskākais”.

Projekta rezultātā ieguvēji bija visi dalībnieki, tāpēc ka iepazinās ar jauniem draugiem, smēla jaunu pieredzi un zināšanas, paplašināja savu redzesloku, saņēma jaunu personības attīstības impulsu un spēra vēl vienu soli pretī Latvijas simtgades svinībām.

         Projekta dalībnieki izsaka īpašu pateicību projekta koordinatoram Valmieras 2.vidusskolas direktora vietniekam Vjačeslavam Piskunovam.

289    290

291    292

293

 

 

 

02

           6.decembrī J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijā notika dzejas un prozas deklamēšanas konkurss angļu valodā “Jingle Bell 2017- My Favourite Book Character” pilsētas sākumskolas skolēniem. Konkursam nopietni gatavojās arī mūsu skolas 2. un 3. klašu skolēni.

           Apsveicam konkursa laureātus: Jūlija Muratova 2.c – 1.vieta,

                                                              Matvejs Moskaļenko 2.c – 1. vieta

                                                              Ksenija Mikšto 3.a – 3.vieta

                                                              Daniils Ivanovs 3.a – 3.vieta

           Paldies skolotājām Svetlanai Andrijevskai, Anna Gasinai, Valentīnai Lavrenovai par skolēnu sagatavošanu konkursam.

 

 

          Apsveicam vidusskolēnu komandu (Ēvalds Kuļikovs 12.a, Normunds Martiņuks 12.a, Dainis Sibirjanovs 11.a, Artjoms Gorjačko11.a, Jevģenijs Šilins12.a, Marks Tarasovs 11.a, Aleksejs Semjonovs 11.a , Daniils Timofejevs 10.a) ar pilsētas skolēnu sporta spēļu sacensībās basketbolā (1998. – 2001.gadā dzimušajiem jauniešiem) iegūto 3.vietu.

287

 

 

 

 

          Š.g. 5. decembrī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” notika Daugavpils 10.vidusskolas vizuālās mākslas skolotājas Natālijas Kudiņas un viņas audzēkņu – 5.,6. un 8. klases skolnieču Gabijas Bertulītes, Violetas Nasires un Marijas Kupcovas – gleznu izstādes “Noskaņojums” atklāšana. 
          Pasākums noritēja jaukā atmosfērā, kas tika piepildīta ar pozitīvām emocijām. Bērnu bibliotēka “Zīlīte” ir vispiemērotākā vieta bērnu mākslas darbu izstādei, jo tā ir vispopulārākā jaunāko klašu skolēnu vidū. Bērni nāk uz šejieni lasīt grāmatas, gūt jaunas zināšanas, paplašināt redzesloku, iepazīt jaunus draugus un tagad arī baudīt mākslu.
          Māksla ir ļoti individuāla lieta, un katrs to redz caur savas identitātes prizmu. Izstāžu darbi ir veidoti dažādos stilos: abstrakcionisma, reālisma, ekspresionisma un impresionisma. Ekspresionisma virziena darbi – Noskaņojums Nr.4 un Noskaņojums Nr.5 – visvairāk raksturo mākslinieka iekšējas emocijas un noskaņojumu, tiek izmantotas košas krāsas un krāsu salikumi. Māksla ir valoda, kura ir jāsaprot, tādi ir arī mākslas virzieni. Ekspresionisms radās Vācijā 20.gadsimtā, un viens no spilgtākajiem ekspresionisma pārstāvjiem bija Edvards Munks un viņa darbs “Kliedziens”, kas arī iedvesmoja autori gleznot darbus, skarot šo neatkārtojamo mākslas virzienu.
          Ļoti trausls, maigs, gaišs, triepienveidā veidots darbs, kura nosaukums ir “Noskaņojums Nr.6” raksturo impresionisma virzienu. Impresionisms radās Francijā, 19.gadsimtā, pateicoties izcilam māksliniekam Klodam Monē un viņa darbam “Impresija. Saullēkts”. “Tieši šis mākslas virziens man ir vistuvākais, tas man ļoti iedvesmo...”, atzīst N.Kudiņa. Šoreiz mākslas darbi tika neparasti nosaukti, par pamatu tika ņemts izstādes nosaukums un pievienots kārtas numurs.
          Gan skolotāja, gan viņas skolnieces atzīst, ka māksla ir hobijs un ikdienas nepieciešamība atklāt arvien jaunus dvēseles sajūtu apvāršņus. Mākslas radīšana palīdz redzēt un sajust pasauli citādāk – košāk, liriskāk, spilgtāk un daiļrunīgāk.
          Gleznu izstāde būs apskatāma līdz š.g.31.decembrim no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 11.00 līdz 18.00 un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00.

284   285

286

 

 

 

             1.decembrī Daugavpils Centra vidusskolā notika Vispasaules AIDS dienai veltīts ikgadējs interaktīvs konkurss “HIV nešķiro – tas attiecas arī uz Tevi!”, kura mērķi bija veicināt jauniešu informētību par HIV/AIDS pasaulē un Latvijā, palielināt atbildību par savu veselību un uzvedību, lai izsargātos no inficēšanās, kā arī veicināt aktīvas dzīves pozīcijas veidošanos. No mūsu skolas šajā pasākumā piedalījās 9.a klases komanda – Jolanta Romančuka, Ņikita Masļakovs, Jūlija Grigorjeva, Daniils Pavļukevičs, Kirils Veremjovs, Samanta Kuzņecova - un ieguva 2.vietu. Skolēnus sagatavoja skolotāja Gaļina Koreņeva un skolas medmāsa Jūlija Labute.

275    276

277    278

 

 

 

           No 27. novembra līdz 1. decembrim skolā notika Kaligrāfijas nedēļa. Bērni iepazinās ar glītrakstīšanas vēsturi, uzzināja daudz jauna par to, kā mācījās agrāk, kāda bija skola. Daži skolēni atnesa no mājām ģimenes relikvijas: spalvas, dzēšpapīru, tintnīcas, koka penāļus un vecās burtnīcas. Skolēni, mēģinot rakstīt ar spalvu un tinti, saprata, ka tas ir diezgan sarežģīti. Interesanti bija noskatīties prezentāciju par glītrakstīšanas stundām un rakstāmpiederumu evolūciju. Nedēļas noslēgumā bija konkurss kaligrāfijā, kurā piedalījās centīgākie un kārtīgākie skolnieki ar visskaistāko rokrakstu. Veiksmīgākie dalībnieki saņēma diplomus. 

369   370

365   366   367

368

 

 

 

 

Page 16 of 28

Go to top