63     62

            21.septembrī skolas aktu zālē notika pasākums “Es – piektklasnieks”, kurā piedalījās piekto klašu skolēni un viņu vecāki. Pasākuma gaitā skolēni darbojās 12 dažādās stacijās, kur viņiem bija iespēja prezentēt sevi, savus talantus dažādās jomās un arī sadarbības prasmes.

56     57

58     59

60     61

 

 

 

       20.septembrī Daugavpils 10.vidusskolas komanda (Krjancjus Arturs 8.а, Bašmakovs Oļegs 9.b, Bogdanovs Ņikita 9.а) piedalījās Daugavpils pilsētas skolēnu spartakiādē rudens krosā – stafetēs un izcīnīja 3.vietu.

92

 

 

 

          19.septembrī 10.klašu skolēni piedalījās Labo darbu nedēļas pasākumā. Viņi palīdzēja novākt ābolu ražu zemnieku saimniecībā „Sēlija”. Skolēni novāca ābolus (kopā 400 kastes), kas tika aizsūtīti uz glabātavu, lai ziemā nodrošinātu pilsētas iedzīvotājus ar vitamīniem. Liels stimuls darbā bija organizētās sacensības, kas palīdzēja noteikt labākos ābolu lasītājus. Priecēja arī zemnieku saimniecības īpašnieku viesmīlība, kas dāsni cienāja talciniekus ar rudens balvām – bumbieriem, āboliem, avenēm un garšīgām pusdienām turpat dārzā. Viss bija tik lieliski, ka pat nelielais smidzinošais lietutiņš nesabojāja noskaņojumu. Kopīgs darbs sabiedrības labā un kopā pavadītais laiks radīja iespēju skolēniem labāk iepazīt vienam otru, sadraudzēties un saliedēja skolēnus.

49     50

 

 

 

        15.-16. septembrī Daugavpils Olimpiskajā centrā notika izstāde - gadatirgus “Uzņēmēju dienas Latgalē 2017”, kuru organizēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Daugavpils pilsētas dome sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu.

       15.septembrī 11.b klases skolēni apmeklēja izstādi – gadatirgu, kurā bija iespēja iepazīties ar uzņēmēju ražojumiem un pakalpojumiem, baudīt un iegādāties dažādus gardumus, iegādāties mājražotāju un amatnieku izstrādājumus.

       Skolēni piedalījās vairākās skolēniem piedāvātajās aktivitātēs: biznesa forumā, konferencēs, prezentācijās, semināros un diskusijās, lai labāk izzinātu un izpētītu darba un izglītības iespējas mūsu reģionā.

 34    35

36      41

37      38

39      40

 

    

 

19

         Vai esat kādreiz mēģinājuši veidot literārās instalācijas vai sacerēt dzejoļus par decimāldaļskaitļiem un reizināšanu, vai soļot un lasīt dzeju vienlaicīgi, vai vēstures stundā runāt par Raiņa dzeju un cilvēka personību tajā? “Ir vērts izmēģināt!” šādu pārliecību pauduši Daugavpils 10.vidusskolas skolēni integrētās dzejas dienas nobeigumā.
Strauji tuvojas tas laiks, kad visās skolās tiks ieviests kompetencēs balstīts izglītības saturs. To apzinās arī Daugavpils 10.vidusskolas pedagogi un administrācija. Tāpēc ideja par integrēto dzejas dienu skolā bija gan spontāna, gan pamatota – ir jāsāk apkopot gadiem ilgi uzkrāto pozitīvo pieredzi, pielāgojot to caurviju prasmju attīstīšanai.
          Tāpēc 14.septembrī skolēniem un skolotājiem bija izvirzīts sarežģīts, bet interesants uzdevums – integrēt dzejas mācīšanu dažādos mācību priekšmetos. Un jāsaka – sanāca! Skolotājiem izdevās apvienot dzejas mācīšanu ar bioloģiju, matemātiku, vēsturi, sociālajām zinībām, mājturību un pat sportu. Dienas beigās skolas kabinetu sienas rotāja dzejoļi, vīzijas, kolāžas, skolēni dalījās emocijās, bet skolotāji – pozitīvajā (un dažbrīd negatīvajā – tāda ir dzīve!) pieredzē. Bet administrācijas un pedagogu priekšā nu ir jauns izaicinājums – izveidot skolā tādu starpdisciplināro mācību vidi, kas atbilst skolas vīzijai par mūsdienīgo, pārmaiņām atvērto skolu.

 27     28

29      32

43     44

30     31

 

 

            2017.gada 13.septembrī notika Daugavpils pilsētas skolēnu sporta spēļu sacensības futbolā 1998. – 2001.gadā dzimušajiem jauniešiem. Daugavpils 10.vidusskolas komanda, kuras sastāvā spēlēja Artjoms Gorjačko (11.a), Ivans Terentjevs (11.a), Deniss Volkovs (11.a), Dainis Sibirjanovs (11.a), Daniils Pavļukeviķevičs (9.a), Oļegs Bašmakovs (9.b.), Ēvalds Kuļikovs (12.a), izcīnīja pirmo vietu, par ko tika apbalvota ar Daugavpils Izglītības pārvaldes diplomu.  

17     18

 

 

 

Page 16 of 17

Go to top