2018.gada 23. novembrī mūsu skolā ar izglītojošo lekciju viesojās sertificēti fizioterapeiti no Daugavpils Bērnu Veselības centra – Jeļena Buiko un Andris Trifanovs, kuri apmācīja 4.klases skolēnus, kā veikt dinamiskas pauzes mācību stundas laikā un aktualizēja informāciju par pareizo stāju, stājas traucējumiem un fizioterapeita lomu veselības veicināšanā. Lekcijas laikā tika pasniegta ne tikai teorētiskā informācija, bet arī izmēģināti dažāda veida vingrojumi – rumpim, rokām un kājām, sejas un acu muskuļiem, arī elpošanas vingrojumi.

           Šī iespēja bija realizēta pateicoties Eiropas Sociālā fonda projektam Nr. 9.2.4.2/16/I/101 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā”, kura ietvaros skolai bija iespēja piedalīties veselības veicināšanas pasākumā „Sākumskolas vecuma bērnu apmācība dinamisko paužu veikšanā mācību stundas laikā”.

473    474

                                           475

 

 

 

 

      16.-17.novembrī Tallinā notika Starptautiskās sacensības mākslas vingrošanā "Baltijas rudens-18". Piedalījās vairāk nekā 180 vingrotāji no sešām valstīm. 

       Margarita Millere no 7.a klases iekļuva finālā un ieguva 6.vietu. Viņa trenējas Daugavpils vingrošanas skolā "Harmonija".

499    500

 

 

 

36

        15.un 16.novembrī skolā notika projektu dienas "Pieredzēt Latviju!". Tās bija veltītas mūsu Latvijas dzimšanas dienai. Šajās dienās notika dažādas aktivitātes. 

          Visi skolēni no 1. līdz 11. klasei piedalījās spēļu maratonā "Spēlēsim Latviju!". 8.-12.klasēm bija fotoorientēšanās spēle "Latvijas simtgade Daugavpilī". Spēles laikā skolēni aizpildīja uzdevumu lapu un izveidoja prezentāciju, kas spilgti parādīja, ka Daugavpils vēsture ir daļa no Latvijas vēstures. 1.-7.klašu skolēniem skolas telpās tika organizēta spēle-kvests "Punkts Latvijas kartē", kā arī meistarklases "Dāvana Latvijai", kur katrs skolēns izveidoja atklātni, grāmatzīmi, zīmējumu, ornamentu, kolāžu vai aplikāciju kā dāvanu svētkos. Piektdien notika akcija "Latvijas filmas visiem un visur Latvijā." 1.-7.klašu skolēni noskatījās animācijas filmu, bet 12.klašu skolēni noskatījās filmu "Paradīze 89". Un kā svētku kulminācija visas  klases tika aicinātas uz svinīgo pasākumu "Es esmu Latvija. Mēs esam Latvija".

        Pateicamies klašu audzinātājiem, pedagogiem, interešu izglītības pulciņu vadītājiem un audzēkņiem par svinīgo pasākumu organizēšanu un novadīšanu!

451     452

453    454

455    456

457    458

459    460

Vairāk fotogrāfiju sk. sadaļā "Fotogalerija"

 

 

36

       14.novembrī notika 11.-12.klašu skolēnu tikšanās ar Daugavpils Zemessardzes 34.artilērijas bataljona pārstāvi.

         Skolēni uzzināja par Nacionālo bruņoto spēku struktūru - Latvijas Republikas Zemessardzi, kura dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpēties par tās drošību un aizsardzību, pilnveidot sevi, iegūstot jaunas zināšanas, organizēti un saturīgi pavadīt brīvo laiku, atrast jaunus draugus, darbojoties vienā komandā.

         Skolēni ieguva informāciju par Latvijas Republikas Zemessardzes atjaunošanas vēsturi, iepazinās ar prasībām uzņemšanai Zemessardzē, skatījās Latvijas armijas Youtube kanāla video sižetus par Zemessardzi, uzdeva jautājumus un pēc tam bija aicināti iesaistīties Zemessardzē. 

450    449

                                             448

 

 

 

 

     

36

         2018. gada 14. novembrī 11.-12. klašu audzēkņi piedalījās Brīvības forumā „Sirdī daugavpilietis”, kas norisinājās Vienības nama koncertzālē. Forums kļuva par noslēdzošo projekta „Brīvības ielu stāsts 9 pilsētās, reģionu simboli un vērtības” pasākumu, kuru Daugavpilī īsteno Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs. Projektu iniciē Latvijas Lielo pilsētu asociācija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Forums sniedza iespēju apzināties saikni starp mūsu pilsētas pagātni, tagadni un nākotni, sasaistot to ar cilvēkiem, kas veidojuši tās likteni, ar vietām, kas bija zīmīgas Daugavpilij. Tika svinīgi pasludināta jauna Brīvības parka projekta atklāšana. Savukārt īpaša dāvana visiem foruma dalībniekiem bija Stanislava Broka Mūzikas vidusskolas audzēkņu priekšnesums, sagaidot Latvijas simtgadi.

441    442

 

 

 

36

           2.a klases skolēni arī piedalījās projektu dienās, kas bija veltītas Latvijas simtgadei. Pirmajā dienā skolēni piedalījās spēļu maratonā: spēlēja interaktīvo spēli par dzīvniekiem, lika puzles, gāja latviešu rotaļās. Skolas aktu zālē notika svinīgais pasākums "Es esmu Latvija. Mēs esam Latvija". Otrajā dienā skolēni veidoja dāvanas Latvijai un cienājās ar liepziedu tēju un rudzu maizi, klausījās un dziedāja latviešu dziesmas, skatījās animācijas filmu.

426    427

428    429

430    431

432    433

434    436

 

2.b klase

446   447

                                          445

 

 

 

Page 12 of 27

eklase

VISC

Go to top