03

             23.martā Daugavpils Olimpiskajā centrā notika Latvijas čempionāts paukošanā ar špagu kadetiem, kurā Rīgas un Daugavpils paukotāji  sacentās divās vecuma grupās. Mūsu skolas 6.b klases skolniece Aleksandra Jegorova, kas ar paukošanu nodarbojas jau no sākumskolas, U-13 grupā izcīnīja I vietu. Apsveicam sportisti ar augsto rezultātu un vēlam panākumus nākamajās sacensībās!

 984

 

 

 

 

 

          Mūsu skolas audzēkņi labprāt pavada starpbrīžu laiku ceturtā stāva telpās, kur izvietojas skolas zoodārzs. Tajā rit īpaša atmosfēra, kur sārtojas eksotiskie augļi un draudzīgi sadzīvo kopā gan mājas, gan neparasti dzīvnieki. Par visu to skaistumu rūpējas smaidošā, ļoti zinošā un pacietīgā saimniece Svetlana Jevstifejeva ar savu 3.a klasi, kuriem palīgā ar prieku nāk citi sākumskolas un pamatskolas audzēkņi.

         Mūsu zoodārzs laipni ver durvis viesiem no citām mācību iestādēm. 13.martā un 20.martā mūsu zoodārzā viesojās skolas kaimiņi, Daugavpils 13. pirmskolas izglītības iestādes izglītojamie un Daugavpils 26. pirmskolas izglītības iestādes „Zīļuks” audzēkņi, kuri gan klausījās, gan spēlējās, gan izpildīja dažādus uzdevumus , gan vēroja un pētīja, un uzzināja, cik daudzveidīga ir dzīvnieku pasaule. Ciemiņi sagādāja zoodārza iemītniekiem gardumus un uzdāvināja plakātu „Sveiciens zoodārzam!”.

988    989

990    991

 

 

 

03

             20.martā Daugavpils Universitāte novadīja Frankofonijas svētkus, kas bija veltīti S.Mihoelsa dzimšanas dienai. Piedalīties bija aicinātas pilsētas skolu komandas. No mūsu skolas piedalījās 9.a un 10.a klases skolēni. Pasākuma mērķis bija: parādīt, ka teātris ir māksla, kuru var saprast pat nezinot svešvalodu. Svētki norisinājās franču valodā. Uzdevumu komandām nebija daudz, bet tie bija interesanti. Piemēram: saprast lugu franču valodā, uzrakstīt eseju, izrādīt pantomīmu. Mūsu skolēni tika galā ar uzdevumiem labi. 9.a klases komanda ieguva 4.vietu, bet 10.a – 2.vietu. Skolēniem tā bija interesanta pieredze. Apsveicam dalībniekus!

982

 

 

 

 

   

03

        20.martā Latviešu kultūras centra lielajā zālē noritējusi koru skate, kurā piedalījās deviņi Daugavpils skolu kori. Koru sniegumus vērtēja nopietna pieredzējušo koru diriģentu žūrija. Gatavojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, koristi apguva 9 dziesmu repertuāru.

        Mūsu skolas 5.-12. klašu koris ieguva I pakāpes diplomu un uzaicinājumu piedalīties Novadu koru skatē, kas notiks 3.aprīlī. Apsveicam ar panākumiem koristus, diriģenti Ināru Timofejevu un koncertmeistari Nataļju Ozersku un novēlam veiksmi nākamajā uzvaras izcīņas posmā!

 

 

 

 

20.martā Daugavpils 10.vidusskolā norisinājās karjeras un pilsoniskās informētības pasākums sadarbībā ar Valsts policijas kinologiem.

7. un 8.klašu skolēni iepazinās ar kinologa darbu un pienākumiem, kā arī ar to, kā dresē dienesta suni.Speciāliste pievērsa uzmanību tam, ka sunim ir ļoti strikti jāsaprot un jāizpilda komandas, tāpēc ka no tā ir atkarīga apkārtējo drošība un prasme kvalitatīvi izpildīt savu darbu. Beļģuaitu suns Malinua, ar kuru iepazinās jaunieši, palīdz Valsts Policijai meklēt narkotiskās vielas un palīdz cilvēku meklēšanā. Kinoloģe minēja to, ka komunicē ar suni ar cieņu, runā mierīgi, nepaaugstinot balsi, konkrēti formulē uzdevumus, izsaka pateicību.

Pasākuma laikā suns uzmanīgi klausīja kinoloģi, praktiski izpildīja viņas komandas un meklēja paslēptās lietas. Skolēni ar interesi skatījās, kas notiek, un aktīvi uzdeva jautājumus.

Visi klātesošie saprata to, ka kinologa darbs ir ļoti interesants un svarīgs mūsu valstij. Viņam jāmīl dzīvnieki un jābūt aktīvam, izturīgam, atbildīgam, drosmīgam, uzmanīgam un disciplinētam.

Tikšanās beigās kinoloģe vēlreiz minēja to, ka mēs esam atbildīgi par tiem, kurus esam pieradinājuši, un tāpēc kinologs un suns pavada kopā visu laiku visa mūža garumā.

976    977

978    979

                                    980    981

 

 

 

 

03

         Aizraujošā sacensību gaisotnē 18. martā norisinājās erudīcijas konkurss „Aso prātu spēle”, kuru organizēja Daugavpils pilsētas skolēnu parlaments. Septiņu skolu pārstāvji sacentās par vienotākās un gudrākās komandas titulu.

         Piecu dalībnieku komandas sastāvā bija jāpārvar dažādi pārbaudījumi, gan aso prātu, gan spēju darboties komandā un būt saliedētiem. Konkurss noritēja četros posmos: erudīcijas viktorīna, komandu jautājumi, kapteiņu konkurss un muzikālā viktorīna.

         Mūsu skolu pārstāvēja Skolēnu parlamenta komanda: Adelīna Deņisova, Karīne Jepifanova, Vladislavs Aņisimovs, Vladislavs Vasiļevskis un Rostislavs Belovs. Jaunieši labi sevi apliecināja un ieguva godalgotu II vietu ar uzvarētāja kausu. Apsveicam un lepojamies! 

984

 

 

 

Page 12 of 43

eklase

VISC

Go to top