166

         2017.gada 10. novembrī 10.2 klasē notika klases stunda, kas bija veltīta Latvijas 99.dzimšanas dienai. Tās mērķis bija audzināt patriotisma jūtas un lepnumu par savu Dzimteni.

         Sagatavošanas posmā klase bija sadalīta 3 grupās. Katrai grupai bija uzdevums izveidot sarakstu no 10 Latvijā populāriem cilvēkiem dažādās darbības jomās (politikā, sportā, mākslā). Katra grupa prezentēja savu darbu. No visiem sarakstiem tika izveidots viens 10 populārāko cilvēku saraksts. Tika izveidota arī “slavas aleja”.

         Latvija var lepoties ar saviem pilsoņiem un ar savu dabu. Klases audzinātāja Gaļina Koreņeva izveidoto prezentāciju piedāvā arī citiem klašu audzinātājiem. Skolēni nodemonstrēja labas zināšanas ne tikai vēsturē, bet arī bioloģijā un ģeogrāfijā.

203    204

205

 

 

182

10.novembrī skolā noritēja plaša un gavilējoša Mārtiņdienas svinēšana. Jau no paša rīta 7.a klases skolēni dažādās maskās gāja ķekatās, sagādājot svinīgo noskaņojumu visiem sākumskolas skolēniem un skolotājiem.

Lielajos starpbrīžos skolas aktu zālē notika Mārtiņdienas gadatirgus, kur bija iespēja pārdot vai iegādāties pašgatavotus gardumus.

Svētku svinēšanas seno tradīciju atjaunošana sagādāja lielu prieku gan skolēniem, gan skolotājiem!

 185    186

187    188

195     192  

193    194

 

 

166

              Pirmo klašu skolēni klases stundā tika iepazīstināti ar Latvijas valsts simboliem (ģēroni, karogu, himnu). Bērniem bija iespēja noklausīties valsts himnu, kā arī izkrāsot valsts karti. Galvenais notikums bija tad, kad bērniem tika dota iespēja pašiem salocīt lentītes un tās piestiprināt pie apģērba. Rosinot bērnos patriotismu un mīlestību pret valsti, skolēni ar lielāko prieku klausījās fonda mūziķu dziesmu "1836". Bērniem ļoti patika un labprāt dziedāja līdzi.

 202

 

 

166        

       9.novembrī notika tradicionālais skolas konkurss zēniem “Stiprs kā ozols”. Tika organizētas stafetes ar bumbu, veiklības stafetes, lekšana maisos, zēniem vajadzēja pārnest klasesbiedru no vienas vietas uz citu un nenomest to. Skolēni demonstrēja ātrumu, izturību, spēku, savstarpēju sadarbību. Uzvarēja 6.b klases zēni, meitenes aktīvi atbalstīja savus klasesbiedrus un ieguva saldas balvas.

207    208

209    210

212    206

 

 

 

 

        Š.g. 9.novembrī 7.a un 8.b klašu skolēni piedalījās ekskursijā uz Vecrīgu, COSMOS Ilūziju muzeju, SIA “Ādažu čipsi”.

        Ekskursijas laikā skolēni iepazinās ar Vecrīgas nozīmīgākajiem kultūras objektiem, apmeklēja COSMOS Ilūziju muzeju.

          Skolēni piedalījās uzturklasē Ādažu ražotnē, kas radīta ar mērķi izglītot par pilnvērtīgu, sabalansētu uzturu un tā priekšnosacījumiem, kā arī iepazīstināt interesentus, kā našķēties veselīgi, saglabājot sabalansēta uztura principus. Uzturklasē bija pieejama vēl nebijusi iespēja – piedalīties unikālā čipsu gatavošanas darbnīcā! Ekskursijas laikā skolēni iepazinās ar ražošanas iekārtu meistara un reklāmas nodaļas speciālista profesiju pārstāvjiem, kuri pastāstīja par uzņēmuma darbību.

 183    201

196    197

198    199

200

 

 

 

           10.novembrī mūsu skolas 3.klašu komanda piedalījās aizraujošajā konkursā “Mārtiņdienas jampadracis”. Komandas sastāvā bija 3.a klases skolēns Daniils Ivanovs, 3.b klases skolnieces Jana Kundziņa un Anna Šostaka, 3.c klases skolēns Andrejs Mištovts.

           Uz konkursu skolēniem bija jāierodas maskās, jo viena no Mārtiņdienas tradīcijām ir iešana ķekatās. Mūsu komandas dalībnieki izvēlējās tradicionālās latviešu maskas-zaķis, vāvere, lācis un pūce. Konkursa gaitā skolēniem bija jāizpilda vairāki uzdevumi, kas bija saistīti ar Mārtiņiem un to tradīcijām. Komanda veiksmīgi tika galā ar visiem piedāvātajiem uzdevumiem.

           Rezultātā mūsu komandas dalībnieki ieguva nomināciju “Atraktīvākie ķekatnieki”.

           Paldies skolotājām Diānai Sreikusei un Aļonai Deņisovai par skolēnu sagatavošanu konkursam.

 

 

Page 9 of 17

Go to top