36

       1.novembrī 3.klašu pārstāvji: Julija Borune - 3.a, Matvejs Šatrevičs - 3.b, Nikolass Pūce - 3.c, piedalījās konkursā "Ciemos pie Zinīša", kas notika Daugavpils 17.vidusskolā. Skolēni ieguva nomināciju "Visapķērīgākā komanda". Bērni spēļu formā mācījās strādāt komandā, parādīja savas zināšanas literatūrā, dabaszinībās un matemātikā, saņēma diplomus un saldas balvas.

300

 

 

 

 

         31.oktobrī Olga Aširova un Anžela Iekalne kopā ar 3.b klases skolēniem Matveju Šatreviču un Rihardu Dudeli piedalījās metodiski izglītojošā seminārā “Kā pilnveidot pirmsskolas un sākumskolas skolēnu medijpratību un attīstīt droša interneta lietošanas prasmes?” Semināru pedagogiem vadīja Latvijas Drošāka interneta centra Izglītības darba koordinatore Liene Valdmane. Nodarbību bērniem “Supervaroņi Internetā” vadīja Kašera Sapņu fabrika. Bērniem tika piedāvātas spēles, uzdevumi, balvas.

           Radošais seminārs bija veltīts piecu interneta superspēju iegūšanai, kas pasargā bērnus no bīstamām situācijām virtuālajā vidē, mazina atkarību risku un veicina tehnoloģiju jēgpilnu lietošanu:

            - Zināt, ko internetā nedrīkst teikt svešiniekam!

            - Saukt palīgā pieaugušo, kad tas vajadzīgs!

            - Domāt, pirms noticēt!

            - Būt pieklājīgam!

            - Lietot internetu gudri!

         Katra dalībskola saņēma dāvanās spēles par interneta drošu izmantošanu.

 377    378

 

 

 

260

 

541    542

543    544

545    546

547    548

549    550

551    552

553    554

 

 

 

 

             31.oktobrī mūsu skolā notika Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centra informatīvais pasākums 10.-12.klašu skolēniem “Īsteno sapni par savu biznesu!”. Pasākumā tika iesaistīti arī jaunie uzņēmēji, kuri dalījās savā pieredzē uzņēmējdarbībā.

             Organizatori stāstīja par Latgali un biznesa iespējām mūsu reģionā, runāja par to, kas ir bizness un uzņēmējdarbība, kā līdz tam nonākt.

             Dalībnieki kopīgi brīvā atmosfērā dalījās pārdomās par nākotnes izaicinājumiem, izaugsmi, kā arī par iespēju kļūt par uzņēmējiem.

             Pasākuma otrajā daļā dalībnieki sadalījās grupās. Katrai grupai bija jāizpilda uzdevums – izdomāt biznesideju, pārrunāt, kā var to realizēt, un prezentēt savu darbu. 1.vietu ieguva 12.b klases skolēns Vladislavs Vasiļevskis, kuru organizatori 7.novembrī aicināja uz izglītojošu semināru Rīgā. Rīgā uzvarētāji apmeklēja ASV vēstniecību, klausījās “START STRONG” pārstāvja prezentāciju un iepazinās ar Latvijas un ASV IT uzņēmumu “Draugiem Group”.

            Jaunieši paplašināja savas zināšanas un izpratni par uzņēmējdarbības jomu, guva vērtīgas atziņas un iedvesmu nākotnes karjeras veidošanai, saņēma atbildes uz dažādiem aktuāliem jautājumiem.

            Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs atzinīgi novērtēja mūsu skolas audzēkņu aktivitāti pasākuma laikā un novēlēja, lai jaunieši pasākumā gūto informāciju veiksmīgi pielietotu pašvaldības un reģiona attīstībā.

366    367

369    370

368    371

372    373

                                          374  

 

 

 

 

          29.oktobrī 12.a klases skolēni apmeklēja Daugavpils Dzīvnieku patversmi. Skolēni atnesa dāvanas: dzīvnieku barību un dažādas mantas patversmes iemītniekiem. Neviens nevar palikt vienaldzīgs, redzot šos pamestos dzīvniekus. Rūpēsimies par viņiem visi kopā!

298

 

 

 

 

36

        Š.g. 27.oktobrī, pateicoties iniciatīvai “Latvijas skolas soma”, 9.a un 9. b klases skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku un Rīgas Krievu teātri.

  Pirms ekskursijas stundās skolēni tika iepazīstināti ar spilgtākajiem kultūras dzīves notikumiem Latvijā 20.gadsimtā, ar komponista Oskara Stroka personību un daiļradi. Īpaša uzmanība tika pievērsta O.Stroka saistībai ar mūsu pilsētu. Tika runāts par pretrunīgi vērtēto Latvijas Nacionālās bibliotēkas celtniecības periodu, par Rīgas panorāmas jaunajiem vaibstiem.

          Latvijas Nacionālajā bibliotēkā skolēniem bija iespēja piedalīties orientēšanās spēlē/kvestā par Latvijas kultūras kanonu. Tā bija neparasta un aizraujoša iespēja iepazīties ar Gaismas pils telpām, krājumiem, grāmatu tematisko izkārtojumu. Daugavpilieši savām acīm varēja redzēt leģendāro Krišjāņa Barona Dainu skapi. Saviļņojošs bija fakts, ka LNB foajē izvietotā fotoizstāde “Latvijas ainavu dārgumi” sagaidīja apmeklētājus ar krāsām un emocijām piesātinātiem Daugavas loku un Daugavpils cietokšņa attēliem. Skolēni pārliecinājās, ka bibliotēka ir kultūras iestāde, kuras darbība ir daudz plašāka tikai par grāmatu uzkrāšanu un glabāšanu – tā ir iestāde, kas audzina cilvēkā gan garīgās, gan estētiskās, gan patriotiskās vērtības.

         Pēcpusdiena pagāja, pastaigājoties pa Vecrīgas ielām un novērtējot mūsu valsts galvaspilsētas pirmssvētku krāšņumu. Vakarā visus gaidīja tikšanās ar Oskaru Stroku Rīgas Krievu teātra izrādē “Tango ar Stroku”, kurā izrādes režisors Igors Koņajevs “fantazē” par leģendārā “tango karaļa” Oskara Stroka dzīvi un likteni.

            Pēc ekskursijas latviešu valodas stundās skolēni dalījās iespaidos par redzēto Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un par teātra izrādi, piedalījās eseju skatē un noformēja fotoreportāžu par ekskursiju uz Rīgu.

  301    302

                                           303

 

 

 

 

Page 8 of 19

eklase

VISC

Go to top