7.februārī skolā notika “Jautrie starti” 2.a,b klasēm, kuru mērķis bija sporta un kustību spēļu popularizēšana. Pasākums bija veltīts Latvijas simtgadei. Abas klašu komandas ieguva vienādu punktu skaitu.

563   564

565   566

 

 

 

          6.februārī mūsu skolā notika volejbola turnīrs 3. un 4.klasēm. Gatavojušies bija gan spēlētāji, gan līdzjutēji. 4.a klasei – 1., 4.b – 2., 4.c – 3. vieta. Dalībnieki saņēma diplomus un saldas balvas.

559   560

561   562

 

 

 

erasmus

         No 06.02. līdz 12.02. Daugavpils 10.vidusskolas delegācija apmeklēja Spānijas pilsētu Consuegra, kur notika ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “Mēs vēlamies ar brīvpratīgo darbu veidot labāku pasauli” (“We want to volunteer to make the world a better place”)5.mobilitāte. Kopīgam darbam nelielajā Spānijas vidienes pilsētiņā, kurā savu nemirstīgo darbu par Donu Kihot esot rakstījis dižais Servantess, vienojās Spānijas, Itālijas, Polijas, Somijas un Latvijas skolu koordinatori un skolēni.

            Darba nedēļa bija saplānota visai spraiga un sākās ar oficiālu delegāciju iepazīšanos un kopbildi skolas aktu zālē. Pēc oficiālās piemiņas dāvanu apmaiņas sākās pirmā prezentāciju sesija, kur katra valsts demonstrēja savu mājas darbu – prezentēja mecenātu un brīvprātīgo kustību savā valstī. Tad darbs turpinājās darbnīcā „Kolāža par brīvprātīgo darbu Eiropas Savienībā”, kur apguvām gan gleznošanas, gan kolāžas veidošanas pamatprasmes. Rezultāts bija patīkams un ļoti efektīvs pārsteigums visiem projekta dalībniekiem.

            Visoficiālākais pasākums projekta laikā bija pieņemšana pie pilsētas mēra. Mūs visus uzrunāja Consuegras mērs, kurš augstu novērtēja brīprātīgā darba nozīmi ne tikai viņa pilsētas, bet arī visas Eiropas Savienības dzīvē. Pilsētas galva mums bija sarūpējis ļoti neparastu un emocionālu dāvanu – Consuegras veco ļaužu dienas centra dalībnieku kora un tautas mūzikas instrumentu orķestra koncertu. Tradicionālā spāņu mūzika bija tik skaista, tik ritmiska un saprotama, ka koncerta noslēgumā liela daļa klausītāju vienojās kopīgai aizrautīgai dejai.

            Pēc projekta plāna visas dalībvalstis māca viesiem savu valodu un veido izplatītāko vārdu un teicienu vārdnīcas, arī mēs mācījāmies spāņu valodu...tas bija interesanti un neparasti! Saistoša un izzinoša bija darbnīca „Sadarbības ekonomika”. Projekta dalībniekiem bija arī kopīgas mūzikas nodarbības, kuru laikā veidojām projekta kopdziesmu. Šī internacionālā kora dziesma izskanēja atklātajā seminārā vietējai kopienai. Šajā seminārā, kur piedalījās arī pilsētas iedzīvotāji un mūsu viesģimenes, atrādījām sava mājasdarba otro daļu – videoprezentācijas „Veiksmes stāsti par priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanu”.

            Neiztika arī bez vietējo ievērojamo vietu apmeklēšanas – redzējām Consuegras dzirnavu kalnu, apmeklējām seno Spānijas galvaspilsētu Toledo, pabijām Dona Kihota apjūsmotās Dulsinejas dzimtajā pilsētiņā El Toboso un pastaigājām pa vēsturiskajām Almagro pilsētiņas ieliņām. Mums palaimējās redzēt Spānijas vidieni, kur gadsimtiem ilgi dzīvo zemnieki – olīvkoku audzētāji. Iepazinām arī vietējo amatnieku darbu, apjūsmojot Toledo sudrabkaļu un rotu darinātāju meistarību, kā arī pamēģinot savus spēkus miltu malšanā un maizes cepšanā. Taču vislielākais ieguldījums vietējās kultūras un sadzīves izzināšanā bija mūšu viesģimenēm, kuras mūs uzņēma ļoti sirsnīgi. Mēs jutām spāņu sirsnību un patieso viesmīlību ik uz soļa. Jutāmies tikpat droši un omulīgi kā savās mājās. Tagad skaidri zinām, ka Spānijā mums ir īsti draugi.

            Taču visspilgtākais šīs nedēļās pasākums bija tradicionālais karnevāla gājiens, kuram pilsētas un apkaimes iedzīvotāji gatavojas visu gadu. Tik košus un neparastus karnevāla tērpus mēs agrāk nebijām redzējuši, te spilgti bija redzama spāņu kultūras savdabība un krāšņums, kas atšķiras no mūsu tradīcijām. Mūsu projekta grupa bija visinternacionālākā, visas valstis bija atvedušas savus tautastērpus, vietējiem iedzīvotājiem tā bija pirmā tikšanās ar Latvijas tautastērpiem un valsts simboliku. Bija patīkami apzināties, ka mūsu kolonnu grezno Latvijas karogi.

            Esam ļoti pateicīgi par iespēju piedalīties Erasmus+ projektā, jo bez jaunām zināšanām un iespaidiem mēs esam ieguvuši arī spēcīgu motivāciju kā nopietnākai svešvalodu apguvei, tā arī vēl aktīvākai līdzdalībai skolas, pilsētas, valsts un Eiropas Savienības dzīvē.

525    526

527    528

529

 

 

            Šonedēļ Daugavpils 10.vidusskolā plaši noritēja Meteņu svinības.

         6.b, 7.a, 8.b klašu skolēni ar saviem pedagogiem interešu pulciņos “No vecmāmiņas pūra lādes” un “Latviešu tautas tradīcijas” bija izpētījuši latviešu un krievu svētku svinēšanas tradīcijas un sagatavojuši lielu Meteņu pasākumu.

         Meteņu svētkos aktu zālē tika deklamētas tautasdziesmas, nodziedātas jautras dziesmas, novadītas senas rotaļas un visvisādi aizraujoši konkursi. Pasākums notika divās valodās – latviešu un krievu. Visi meteņbērni bija priecīgi un labprāt iesaistījās aktivitātēs. Tā mūsu skola nosvinēja Meteņus, pavadīja ziemu un gatava pavasara atnākšanai.

500    501

502    503

504    505

506    507

509    511

508    510

 

 

 

02

          Mūsu skolas 9.-12. klašu skolēni veiksmīgi startēja Fizikas 68.olimpiādes pilsētas posmā. Karina Ivanova (9.a) ieguva 2. vietu, Viktors Stehnovskis- Slavskis (10./1.) – 3. vietu, Jurijs Kravčonoks (12.b) – 3. vietu, Jegors Zelenkovs (12.b) – atzinību.

          Paldies skolotājām Innai Jurkānei – Jurgānei un Tatjanai Gusevai par skolēnu sagatavošanu olimpiādei.

 

 

 

         Valentīna diena ir viena no romantiskākajām un mīļākajām dienām gadā. Visapkārt sarkanas sirdis, smaržīgi ziedi, saldumi un starojoši, rokās sadevušies pāri. Valentīna dienu gaidot, skolā no 12. līdz 14.februārim norisinājās vairāki pasākumi, kurus organizē Skolēnu parlaments. Visa skola tika izrotāta ar sirsniņu virtenēm. Trīs dienas darbojās Valentīna dienas pasts, un daži saņēma apsveikuma kartītes no Valentīndienas pastniekiem – diviem eņģeļiem. Īpaši aktīvākie bija sākumskolas skolēni.

         80 skolēni aktīvi piedalījās Valentīna dienas viktorīnā un atbildēja uz 8 jautājumiem par šo svētku tradīcijām. Īpašas grūtības sagādāja jautājums par nemirstīgas un bezgalīgas mīlestības simbolu – mīlestības mezglu. Sveicam viktorīnas uzvarētājus:

I vieta – Jolanta Treskina (10.a), Karīna Kuhareviča (10.a);

II vieta – Vadims Grigorjevs (9.b);

III vieta – Dofija Kuzņecova (5.a);

IV vieta – Ksenija Žukovska (5.a), Daniils Harlamovs (5.a), Polina Terenkeviča (5.a), Jekaterina Kropa (5.a)!

         14.februārī 12 pāri no 7.-12.klasēm piedalījās spēlē „Mīlestības spēks”. Dalībniekiem bija jāveic daži radoši uzdevumi. Beidzot tika nosaukts Skolas gada pāris – Aleksandra Vasiļjeva (11.b) un Marks Vasiļjevs (11.b).

         14.februārī notika tradicionālā loterija, kurā varēja izmēģināt laimi tie, kuri izdaiļoja apģērbu ar sarkanās krāsas elementiem. Neviens no dalībniekiem nepalika bez Valentīndienas salduma, bet visveiksmīgākie saņēma balviņas.

         Sirsnīgs paldies visiem aktīviem svētku dalībniekiem un organizatoriem par mīlestības gaisotni, kas 14.februārī virmoja mūsu skolā! Lai mīlestība un draudzība pavada mūs visu mācību gadu!

512    513

514    515

516    517

518    519

 

 

 

Page 8 of 28

Go to top