2018. gada 12.decembrī Daugavpilī notika Ziemassvētku kauss - 2018 sieviešu brīvajā cīņā.

1. vietu svarā 30 kg ieguva Anastasija Petrova (3.c)

2. vietu svarā 30 kg ieguva Jekaterina Ivanova (3.c)

2.vietu svarā 38 kg ieguva Darja Gaidele (3.c)

Apsveicam mūsu sportistes!

618

 

 

 

          5.b klases skolēni ar skolotājiem un vecākiem 11.decembrī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā piedalījās Ziemassvētkiem veltītajā interaktīvajā programmā. Skolēni uzzināja, kad un kur radās tradīcija rotāt egli, ar ko agrāk rotāja egles. Meistarklases vadītāja iepazīstināja ar 20.gs. 20.-80. gadu eglīšu rotājumiem, kas izgatavoti no kartona, vates, stikla u.c. materiāliem. Skolēni darbojās praktiski, izgatavoja egles rotājumu, kuru katrs paņēma līdzi.

602    603

604    605

606    607

 

 

 

 „Latgales NVO projektu programma 2018 ”

514    515

           8.decembrī Vienības laukumā pilsētas egles iedegšanas pasākumā ar krāšņu, enerģisku dažādu Daugavpilī dzīvojošo tautību (latviešu, baltkrievu, tatāru, lietuviešu, ukraiņu, ebreju, krievu) riņķa rotaļdeju ( “Sudmaliņas, ”Ļavoniha”, “Hava nagila”, ”Oi ,zima , zima” u.c.) izdejošanu noslēdzās 2 nedēļas ilgušais projekts “Skaistais daudzveidībā”.

           Šo projektu īstenoja Daugavpils Pedagoģiskā studija ar Latgales NVO projektu programmas atbalstu. Tas bija tik ļoti intensīvs , piepildīts, interesants un izzinošs laika posms. Paldies Daugavpils 10., 6., 12., 13., 15. vidusskolai, Saskaņas pamatskolai par atsaucību, par ieinteresētību vienas kultūras biedrības apmeklējumā. Paldies par azartu, dzīvesprieku, neatlaidību šai kultūrai raksturīgo dejas soļu apguvē tautas mūzikas pavadījumā. Paldies par piedalīšanos noslēguma pasākumā. Tas bija skaisti!

           Paldies Daugavpils nacionālajām kultūras biedrībām (latviešu, baltkrievu, tatāru, lietuviešu, ukraiņu, ebreju, krievu), kuras bija tik pretimnākošas, labvēlīgas un ļāva skolēniem tuvāk pieskarties viņu tautas kultūras mantojuma kaut nelielai daļiņai.

           Daugavpils tiešām ir unikāla pilsēta. Daugavpilī draudzīgi dzīvo kopā dažādu tautību cilvēki, un šajā daudzveidībā ir tās skaistums.

587   588

589    590

 

 

 

 

1p

Daugavpils 10.vidusskolas projekta „Mūsdienu skola mainīgajā pasaulē” Nr. 2018 –1 –LV01– KA–101– 046799 ietvaros bioloģijas skolotāja Gaļina Koreņeva apguva vienas nedēļas InterEducation apmācības kursu “IKT iemaņas pasniedzējiem” profesionālās pilnveides kursu, kurš tika realizēts Palermo, Itālijā, no 2018. gada 3.decembra līdz 2018. gada 7.decembrim.

Erasmus+ KA101 projekta ietvaros tika izvēlēts apmācības kurss: Research Institute/Centre ShipCon Limassol limited (PIC 986558774).

Kursa aktivitātes paredzēja skolotājas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences pilnveidi.

Mācību mobilitātē piedalījās 20 dalībnieki no 8 valstīm: Latvijas, Vācijas, Polijas, Horvātijas, Ungārijas, Lietuvas, Portugāles un Bulgārijas. Kursu organizēja un koordinēja Dr. Efstratios Georgoudis un Erika Zulkute.

Visas kursa aktivitātes notika saskaņā ar kursa programmu:

Kursa programmas ietvaros bija organizēta apskates ekskursija uz viduslaiku pilsētiņu Eriče (it. Erice), kura ir viena no neaizmirstamākajām pilsētām Sicīlijā.Tā atrodas Trapani zonas Eriče kalna virsotnē, apmēram 750 m virs jūras līmeņa.

Mobilitātes noslēgumā tika saņemts ShipCon sertifikāts: “ICT skills for educators” par dalību apmācības programmā 25 stundu apjomā.

Šis kurss bija ļoti aktuāls, jo tehnoloģiju straujā attīstība nosaka nepieciešamību nepārtraukti attīstīt skolotāju informācijas komunikācijas tehnoloģiju (turpmāk – IKT) zināšanas un prasmes.Apmācības kurss atbilst skolas prioritātēm – sniegt skolēniem nepieciešamās IKT prasmes, kas ir aktuālas starptautiski konkurētspējīgā, uz zināšanām balstītā sabiedrībā.

Jauniegūtā pieredze Eiropas mobilitātē un sadarbības aktivitātēs papildinās Daugavpils 10.vidusskolas līdzšinējo darbošanos ar vērtīgu pieredzi un tiks izmantota un integrēta nākotnes skolas stratēģiskajos plānos, lai nodrošinātu mūsdienīgu un uz kompetencēm balstītu izglītību.

Daugavpils 10.vidusskolas projektu: „Mūsdienu skola mainīgajā pasaulē” (projekta finansējuma līgums Nr. 2018 –1 –LV01– KA–101– 046799) līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma un administrē Valsts izglītības attīstības aģentūra.

Šī publikācija (paziņojums) atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

595    596

                                                     597

 

 

 

 

         8.decembrī 5.b klase rīkoja klasesbiedru dzimšanas dienu svinības. Šis pasākums bija interesants, daudzveidīgs un jautrs. Bija skaisti apsveikumi un dāvanas. Skolēni minēja mīklas, sacentās dāvanu saiņošanas prasmē, veica radošus uzdevumus, dejoja. Visiem patika. Paldies klases audzinātājai un vecākiem!

598    599

600    601

 

 

 

 

36

7.decembrī 12.klases skolēni apmeklēja Daugavpils teātri - uz eksperimentālās skatuves skatījās “Purva bridēju”.

“Purva bridējs” ir Rūdolfa Blaumaņa 1898. gadā sarakstītā novele -   viena no latviešu literatūras pērlēm.

Vešerienes meitas Kristīnes un staļla puiša Edgara mīlasstāsts pazīstams ikvienam – tā ir mīlestības cīņa ar prāta aprēķinu. Kristīnes mīļotais Edgars grimst aizvien dziļāk „tumšajos purva ūdeņos”. Bet mīlestības pārņemtā sirds tic, ka iemīļotais vēl var mainīties. Ka viņš vienkārši ir maldugunīs apmaldījies. Izmainīt cilvēku neizdodas, tāpēc Kristīnes prāts atsakās iet vienu ceļu ar sirdi un liek klausīt māti - precēt saimnieku Akmentiņu.

Vai šoreiz žogam, ko prāts uzceļ, jūtas viegli pārkāps pāri?

Kopš pasaules, kurā dzīvoja Edgars, Kristīne, Akmentiņš un citi noveles varoņi, pagājis vairāk nekā gadsimts, tomēr cilvēku attiecībās ir palicis kas nemainīgs – būt mīlētam, iespējams, ir vieglāk, nekā mīlēt kādu pašam. Cilvēka sirds, nenoticējusi pati sev, var kļūt par šaubu un vientulības purvu, bet tā var arī kļūt par svētāko vietu, kas cilvēkam dota – par Mīlestību.

Lūk, ko par izrādi un tajā redzēto saka 12.klases jaunieši:

“Purva bridējs” - interesanta izrāde, kura deva iespēju jauniešiem padomāt par cilvēku savstarpējām attiecībām, par vērtībām.

Minimālās dekorācijas lika uzmanīgāk klausīties un skatīties izrādi. Aktieru “kostīmi” ļāva man vieglāk sevi iztēloties viņu vietā.

Laba izrāde, labi aktieri, kuriem var ticēt, ka tā nav izrāde, bet “īstā” dzīve.

                                                                                                Arturs

Jauki, ka skatītāji ir tik tuvu aktieriem, redzēju katru aktiera emocijas izpausmi.

Forša izrāde.

                                                                                                Santa

Priecājos, kā spēlēja aktieri, jo tas bija foršāk, nekā es domāju. Izrādes laikā negribējās gulēt, bet gribējās skatīties, cik labi aktieri spēlēja savus varoņus. Man patika, kā spēlēja “zirgi” un Edgars, jo katrs solis, vārds, roku kustība bija tāda, ka es vēlētos noskatīties vēl vienu reizi šo izrādi.

                                                                                                Adrians

Moderna, interesanta, mums tuva un saprotama. Blaumanis nenoveco. Paldies režisoram.

                                                                                                Darija

Ļoti patika. Bija forši ieskatīties aktieriem acīs. Aktieru spēle patiesi īsta.

Patika zirgi. Oriģināli. Kaut kas neparasts.

                                                                                                Veronika

Mūsdienīga izrāde pārsteidza ar izjustu aktieru spēli. Es baudīju izrādi, un tas bija jauki.

                                                                                                Aleksandra

Eksperimentālajai zālei ir kāda jauka priekšrocība: tuvāks kontakts ar aktieriem, it kā tu pats esi viens no viņiem, redzi katru sejas grimasi, jūti un pārdzīvo kopā. Aktieru spēle brīnumjauka. Visvairāk man iepatikās puiši – zirgi, kuri tik patiesi un reāli “kļuvuši par zirgiem”. Manuprāt, viņiem bija vissarežģītākā loma.

Es skatījos izrādi jau otro reizi. Sapratu, ka, pirmo reizi skatoties, daudz kas bija paslīdējis garām.

Man liekas, ka “Purva bridējs” ir vislabākā izrāde, kuru kādreiz redzēju. Pēc tās gribu kaut katru dienu apmeklēt mūsu Daugavpils teātri.

                                                                                                Adelīna

Patika, cik patiesi aktieri pauda emocijas, viņi spēlēja tā, ka visa zāle ticēja.

Visvairāk man patika skatīties uz visskaistāko zirgu ar gariem matiem, kuru es savā galvā nosaucu “Andrejka “. Es skatījos viņa acīs. Es ticēju, ka tas ir zirgs. Un viss!

                                                                                                Vladislavs

Es negaidīju tādas emocijas - izrāde mani aizkustināja un izbrīnīja. Aktieri tā spēlēja savas lomas, ka es viņiem noticēju.

                                                                                                Jekaterina

Patika minimālās dekorācijas, kas lieliski atspoguļoja satura būtību. Patika aktieru profesionālā spēle – viņu emocijas, viņu “iedzīvošanās”lomā.

                                                                                                Elīna

Izrāde paliks atmiņā, jo vēl nekad neredzēju tik labu aktieru spēli. Manuprāt, jaunieši, kuri tēloja zirgus, izdarīja to apbrīnojami labi. Apmeklēšu teātri vēl.          

                                                                                                Viktorija

Edgars ļoti līdzīgs mūsdienu jauniešiem – vienmēr pratīs atrunāties, sevi padarīs baltu un pūkainu. Kristīne nokļūst krustcelēs, nespēj kontrolēt savas jūtas.

Man patika. Paldies aktieriem.

                                                                                                Ļubova

Patika, ka režisors “vecu” noveli parāda mūsdienīgi. Tā patiks jaunajai paaudzei, jo mūžvecās problēmas ir nemirstīgas.

                                                                                                Violeta

Esmu pateicīgs par iespēju noskatīties izrādi. Aktieru spēle profesionālā līmenī. Aktieri parādīja mīlas trīsstūri ar sarežģītām savstarpējām attiecībām. Ieteikšu paskatīties izrādi saviem vienaudžiem.

                                                                                                Aleksejs

676    677

678    679

                                              680

 

 

 

Page 8 of 27

eklase

VISC

Go to top