182

       8.novembrī pēc 3.,4. un5.stundas aktu zālē notika Mārtiņdienas gadatirdziņš. Skolēni pārdeva pašceptus, pašaudzētus un pašgatavotus labumus, kā arī citas pašdarinātas lietas.

       Tirdziņš izraisīja ļoti lielu interesi. Te pulcējās gan skolēni, gan skolotāji, gan skolas darbinieki. Lielais apmeklētāju pulks priecēja pārdevējus, jo tas liecināja, ka viņu pūliņi nav velti.

       Nopelnīto naudu skolēni plāno iztērēt labdarībai.

       Paldies visiem par lielisko svētku sajūtu!

323    325

326    327

328    324

362    363

360    361    365

 

 

 

36

         7.novembrī 11.-12.klašu skolēni tika aicināti uz lekciju "Kā mēs sargājam Latviju?", ko ik gadu organizē Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Tā ir īpaši veidota lekcija, kuras mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par aizsardzības nozari un tās aktualitātēm, Latvijas dalību NATO, kolektīvo aizsardzību un citiem aizsardzības jautājumiem, veidojot dialogu ar skolēniem par viņus interesējošiem jautājumiem. Lektori ir valsts aizsardzības civilais eksperts un Nacionālo bruņoto spēku karavīrs.

       Lekcijas laikā jaunieši  uzzināja par iespējām iesaistīties Jaunsardzē, Zemessardzē un Nacionālo bruņoto spēku profesionālajā dienestā. Arī tika izmantota prezentācija un rādīts video.

319   320

                                            321

 

 

 

36

Šā gada 6. novembrī mūsu skolas 7.- 8. klašu skolēni, kopā ar klases audzinātājām, kā arī ar fizikas skolotāju, apmeklēja mobilo demonstrāciju laboratoriju “TehnoBuss” iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Pirms laboratorijas apmeklēšanas skolēni fizikas, ķīmijas, latviešu valodas stundās pārrunāja tādas tēmas kā profesija, tehnikas loma mūsdienās. Skolēni pievērsa uzmanību tam, ka tieši tagad ir aktuālas profesijas, kas saistītas ar tehniku, metālapstrādi.

Platformas “TehnoBuss” galvenā ideja ir attīstīt ciešāku sadarbību starp izglītības iestādēm, darba devējiem un dažāda vecuma jauniešiem. Mobilā demonstrāciju laboratorija “TehnoBuss” ir tikai daļa no šī apjomīgā projekta. Apceļojot Latvijas skolas, tā mērķis ir skolēnu profesionālās orientācijas un izglītības veicināšana inženierzinātnēs, īpaši mašīnbūvē un metālapstrādē.

Šī platforma “TehnoBuss” ir veidota, lai ikviens interesents – skolēns, skolotājs, vecāks vai garāmgājējs – ērtā veidā var vienkopus iegūt daudzpusīgu informāciju par inženierzinātnēm, īpaši mašīnbūves un metālapstrādes nozarēm.

Mobilā demonstrāciju laboratorija “TehnoBuss” ir 18 m garš ar tehnoloģijām aprīkots autobuss. Nodarbība notika autobusa iekšienē, nodarbības laikā skolēniem (grupās līdz 12 cilvēkiem) piedāvāja apmācību demonstrāciju stundu ar praktiskiem izmēģinājumiem. Mobilās demonstrāciju laboratorijas “TehnoBuss” pieredzējušie instruktori:

  • iepazīstināja skolēnus ar inženierzinātņu pielietojumu mūsdienu tehnoloģijās un ražošanos procesos;
  • informēja par nozaru daudzveidību un to produktiem;
  • konsultēja par darba un karjeras iespējām.

Laboratorija ir aprīkota ar mūsdienīgu uzņēmumu aprīkojumu, ietverot tādas demo iekārtas kā:

  • Programmējami CNC metāla apstrādes darba galdi (frēze un virpa);
  • Metināšanas izmēģinājumu stends;
  • Automatizācijas mini-rūpnīcas „Festo” mezgls;
  • Pneimatikas eksperimentu „Festo”stends;
  • ​3D printeris - darba materiāls PLC;
  • Zobratu mehānikas un dinamo stends;
  • Multimediju sistēmas - 23” planšetdatori ar pieeju internetam un specializētām datu bāzēm.

Skolēni varēja iepazīt un izmēģināt autobusa iekšienē izvietotās mūsdienīgu uzņēmumu iekārtas, gūstot reālāku priekšstatu par inženierzinātnēm, it īpaši mašīnbūves un metālapstrādes specialitātēm.

Lielu interesi visos izraisīja 3D printera darbības vērošanā, ar kuru var izprintēt ne tikai plastmasa vāzes, kuģu vai ēku maketus, bet kura lielākie un modernākie līdzinieki pasaulē jau printē mājas no cementa un protezējamos materiālus medicīnā, bet NASA gatavojas palaist kosmosā pirmo 3D printeri, kas printēs ēdienu un skafandrus.

Pneimatikas eksperimentu „Festo” stendā skolēni uzzināja, ka ikdienā mēs lietojam pneimatisko riepu pumpi, ka pneimatiskā piekare transporta līdzekļiem ļauj noregulēt optimālu ceļa atstarpi, bet liela nozīme pneimatiskajām iekārtām ir tādās vietās, kur ir augsta ugunsbīstamība. Šī iekārta ieinteresēja skolēnus, kuri vēlas apgūt automehāniķa profesiju.

Pēc laboratorijas apmeklēšanas skolēni uzrakstīja esejas, kurās izteica savu viedokli par redzēto, pārdomāja savas profesijas izvēli.

 

8.a klase

461    462

463    464

 

7.b klase

465    466

467    468

 

7.a klase

469    470

471    472

 

 

 

          2.-3. novembrī 9.a un 10. klašu skolēni devās ekskursijā uz Igauniju. Ar saviem iespaidiem dalās Niks Isačenko un Sergejs Iļjinecs:

         “Mūsu ceļojums sākās ar ūdenskrituma Keila apskati. Tas ir 6 metrus augsts un 70 metrus plats. Apkārt ūdenskritumam ir mežs. Mēs arī apskatījām slaveno krauju Tjurisalu, tā atrodas 31 metru virs jūras līmeņa. Stāvot uz tā malas, aizrāvās elpa, bija bail paskatīties lejā, bet pavērās pasakaina ainava, dzidri tīrs ūdens un tāls apvārsnis. Tad mēs devāmies uz Tallinu. Gida pavadībā mēs apskatījām veco pilsētu, mums bija iespēja salīdzināt seno un mūsdienu Tallinu. Ekskursija pa pilsētu izvērtās aizraujoša un informatīva. Vēlāk mums bija brīvs laiks, un visi izklīda pa veikaliem, kafejnīcām vai vienkārši pastaigājās. Pēc divām stundām mēs iekārtojāmies viesnīcā. Tā bija divzvaigžņu viesnīca, bet tajā bija viss nepieciešamais dzīvošanai. Viesnīcā bija arī wifi, kas ir ļoti svarīgi mūsdienās.

         Otrā diena sākās ar ekskursiju pa pilsētas ievērojamākām vietām. Mēs redzējām vienu no prestižākajiem pilsētas rajoniem Piritu, kā arī Nāriņas pieminekli. Ļoti iespaidīgs bija jūras muzejs. Tur mēs varējām apskatīt un pataustīt dažādu kaujas tehniku, iekāpt zemūdenē, sacensties papīra lidmašīnu palaišanā.

         Mums palika ļoti daudz patīkamu atmiņu par šo ceļojumu. Mēs pateicamies arī tūrisma kompānijai "Marī", kas izveidoja tik neaizmirstamu maršrutu, kas der dažāda vecuma cilvēkiem."         

419    420

421     422

                                             423

 

 

 

         Baltijas kausā volejbolā Latvijas izlasē U-18 spēlēja  arī mūsu skolas skolnieks Vadims Meļkovs. Latvijas komanda izcīnīja 1.vietu. 5.novembrī Daugavpils Domē notika sportistu un trenera sumināšana. Domes priekšsēdētājs Rihards Eigims pateicās par lielo darbu, kas ieguldīts treniņu laikā, par augsto sasniegumu un Daugavpils vārda spodrināšanu.

317

 

 

 

36

       Iniciatīvas "Latvijas Skolas soma" ietvaros 2.novembrī 3.c klases skolēni apmeklēja Daugavpils Marka Rotko mākslas centru.

        Pirms  mākslas centra apmeklēšanas vizuālās mākslas stundā skolēni iepazinās ar Marka Rotko biogrāfiju un mākslas darbiem, izmēģināja sevi abstrakto darbu zīmēšanā. Klases kabinetā tika organizēta zīmējumu izstāde "Mēs kā Rotko".

       Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skolēni apskatīja latviešu un ārzemju mākslinieku gleznu izstādi, mēģināja atšķirt abstrakcionismu un reālismu gleznās, fantazēja par abstrakciju sižetiem. Bērni paši veidoja savas gleznas grafikas stilā. Pasākuma laikā bija daudz pozitīvu emociju. Apmeklējot ievērojamo mākslas centru Daugavpilī, skolēni paplašināja savas zināšanas par vizuālo mākslu.

        Pēc centra apmeklēšanas latviešu un krievu valodas stundās bērni rakstīja savus iespaidus un noformēja kolāžas par Marka Rotko mākslas centru.

 

304    305

306    307

                                            308

 

 

 

 

Page 7 of 19

eklase

VISC

Go to top