166

              Par godu Latvijas 99.dzimšanas dienai š.g. 22.novembrī Daugavpils 10.vidusskolas latviešu valodas un literatūras, sociālo zinību, krievu valodas, mākslas jomas un sporta skolotāju MK organizēja pilsētas pasākumu „Mēs visi esam Latvijas bērni”. Pasākumā piedalījās 6.klašu skolēni no J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas, Daugavpils 15., 9., 16., 17., 12. un 13.vidusskolas un 11.pamatskolas.
              Pēc Daugavpils 10.vidusskolas kora iedvesmojošās dziesmas “1836”, pasākuma dalībnieki uzsāka aizraujošu un izzinošu ceļojumu pa sešām stacijām. „Skanīgās dziesmas Latvijai” – muzikālā stacija, kurā skolēni atcerējās tautas mūzikas mantojumu. Stacijā „Deju karuselis” dalībnieki iemācījās latviešu tautas rotaļu soļus.
              Stacijā „Latvijas toņi” neparastā gleznošanas tehnikā skolēni izteica savu mīlestību pret Latviju. „Pagātnes pētnieks” piedāvāja seno vēsturisko saimniecībā lietojamo priekšmetu izpēti. Savu erudīciju un zināšanas par Latviju pasākuma dalībnieki demonstrēja viktorīnā „Latvijas pieturas punkti”. Stacijā „Krievi Latvijā” skolēni pētīja krievu un latviešu kultūru saiknes caur tautas rotaļu elementiem.
              Pasākuma laikā skolēni ne tikai nostiprināja savas zināšanas par Latviju, bet arī uzzināja jaunu informāciju par savu valsti.
              Paldies visām skolām, kuras piedalījās šajā ceļojumā un ar savu attieksmi un zināšanām stiprināja pārliecību, ka mūsu skolās mācās īsti Latvijas patrioti!

242     243

244     245

246     247

248     249

241

 

 

         16.novembrī 2.b klase devās ekskursijā ar retro tramvaju, lai iepazītos ar pilsētas vēsturi. Skolēniem bija iespēja pabūt dažādos pilsētas mikrorajonos un uzzināt daudz jauna par dzimto pilsētu.

363   364

 

 

 

166

           15. un 16.novembrī Daugavpils 10.vidusskolā notika Latvijas dzimšanas dienai veltītas svinīgās līnijas visās klašu grupās. Tās sākās ar skolas direktores Valijas Salnas svētku uzrunu un kopīgu valsts himnas dziedāšanu. Pasākuma vadmotīvs bija Laura Valtera dziesma 1836 no projekta 1836 Lv “Aplido, apmīļo, apceļo Latviju”, ko dziedāja visi klātesošie. Uzstājās sākumskolas un pamatskolas kori, kā arī interešu izglītības pulciņi. Skolēni improvizēta ceļojuma laikā iepazīstināja klātesošos ar 26 pierobežas pilsētām un ciematiem, pastāstot par to nosaukumu rašanās vēsturi, dabas objektiem un ar tiem saistītiem interesantiem faktiem.

           Svētku nedēļas kulminācija bija 17.novembra pasākums skolas pagalmā, kur bija sapulcējušies skolēni, skolotāji un skolēnu vecāki. Pēc direktores uzrunas, himnas un kora uzstāšanās gaisā pacēlās krāsaini baloni ar novēlējumiem Latvijai dzimšanas dienā.

226

227    228

229    232

230    231

233    234

 

 

 

          No 13.līdz 17.novembrim Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās sešās filiālēs tiks aizvadīta ikgadējā Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa ar plašu literāro pasākumu programmu pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem un dažāda vecuma skolēniem. Šogad ar Ziemeļvalstu rakstnieku daiļdarbu palīdzību tiks risināta tēma “Ziemeļu salas”.

Vairākās LCB filiālēs tiks piedāvāti pasākumi, kas veltīti izcilās zviedru rakstnieces Astrīdas Lindgrēnes 110 gadu jubilejai.

Mūsu skolas 4.klašu skolēni apmeklēja Jaunbūves bibliotēkas pasākumu – literārais ceļojums “Astrīda Lindgrēne – literārā burve no salas”. Tur bērnus iepazīstināja ar zviedru rakstnieces Astrīdas Lindgrēnes daiļradi. Karlsons, Pepija Garzeķe, Emīls... Kurš gan nezina šos brīnišķīgos, labsirdīgos un palaidnīgos personāžus? Šie un citi paaudžu paaudzēs iemīļotie tēli aicinās doties aizraujošo piedzīvojumu meklējumos. Bērni uzzināja par A.Lindgrenes grāmatām – „Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”, „Grāmata par Pepiju Garzeķi” u.c.

Pasākumu gaitā paredzēta audioierakstu klausīšanās, multfilmu fragmentu skatīšanās, skaļa lasīšana un interaktīvi teksta izpratnes uzdevumi.

           Mūsu skolas bibliotēkā arī bija organizēta izstāde „Zviedru rakstniecei Astrīdai Lindgrēnei – 110 gadi”.

235   236   237

238   239   240

 

 

 

166

         14.novembrī notika Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja konkursa “Dzimtās zemes brīvības stāsti” uzvarētāju apbalvošana.

         Pasākums bija veltīts notikumiem un cilvēkiem, kas cīnījās par Latvijas un Latgales neatkarību un piedalījās valstiskuma atjaunošanā.

         Pateicības saņēma S.Dmitrijeva 10.a, D.Sologube 10.a, K.Kuhareviča, 10.a, E.Gumarova 11.a. Uzvarētāji: A.Radiloveca 10.b, A.Bogoroda 10.b, J.Vasiļjeva 11.a, B.Maļuhina 11.a, S.Brokāne 12.a. Pasākumu organizēja R.Repina.

 

 

 

166

          Daugavpils 10.vidusskolas 9.b klases skolēni Andris Fomins un Aleksejs Bočkarjovs un 11.klases skolēni Adrians Libiņš un Pāvels Terentjevs kopā ar citiem jaunsargiem š.g. 10.novembrī piedalījās 1.pasaules kara un 2.pasaules kara kritušo karavīru atceres dienā.

         11.novembrī šie mūsu skolas skolēni deva svinīgo jaunsargu zvērestu un piedalījās Lāčplēša dienai veltītajā Lāpu gājienā.

         14.novembrī zēni piedalījās Daugavpils cietokšņa dārzā Latvijas armijas Zemgales divīzijas 10.Aizputes kājinieku pulka karavīriem veltītā atjaunotā pieminekļa atklāšanā.

215    216

217

 

 

 

Page 7 of 17

Go to top