23.februārī Bērnu bibliotēkā "Zīlīte" notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas bērnu lasītveicināšanas kampaņas "Skaļās lasīšanas sacensība" reģionālais fināls. Tajā piedalījās Daugavpils skolu 5.– 6. klašu audzēkņi – savu skolu lasīšanas čempioni, kā arī viņu skolotāji un līdzjutēji. Mūsu skolu šajā konkursā pārstāvēja 5.a klases skolniece Sofija Kuzņecova. Konkurss veicināja lasītprieku un saliedēja bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm. Apsveicam Sofiju ar iegūto 2.vietu un sakām paldies viņas līdzjutējiem.

554    555

 

 

 

02

Apsveicam pilsētas matemātikas 68.olimpiādes uzvarētājus:

Viktoriju Starčikovu (5.a) - 3.vieta,

Vladu Rumjancevu (6.a) - 2.vieta,     

Vadimu Žundu (6.a) - 3.vieta,

Violetu Nasiri (6.a) -   atzinība,

Annu Šatreviču (8.a) - 2.vieta.

Paldies skolotājām Annai Volkovai un Nataļjai Rimovičai par skolēnu sagatavošanu olimpiādei.

 

 

 

           20.februārī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde organizēja Satura un valodas integrētās apguves skolotāju pieredzes apmaiņas darbnīcu “Mēs darām tā”. Tur piedalījās un arī savā pieredzē dalījās mūsu skolas ģeogrāfijas skolotāja Olga Kovaļova

           Skolotāja realizē CLIL stundas vidusskolā no 2017./2018. gada ES Erasmus + programmas KA101 “Kvalitatīva un starptautiski konkurētspējīga izglītība” projekta ietvaros.

 

 

          15.februārī BIC "Jaunība'' notika spēle-konkurss 5. klasēm "Rotaļu un rotaļlietu svētki". Skolēniem bija jāveido galda spēle ar noteikumiem un stāstījums par savu mīļāko rotaļlietu. Konkursā piedalījās 5.a un 5.c klases skolnieces: Viktorija Girja (5.c), Alise Hodosovska (5.c), Jūlija Sidorova (5.a), Viktorija Maskaļonoka (5.a), Darija Ivanova (5.a). Konkursa dalībnieki veica dažādus uzdevumus, prezentēja savu spēli "Talantu varavīksne" un izgatavoja rotaļlietu pēc noteiktas tēmas. Mūsu skolas komanda ieguva 1. vietu un daudz pozitīvu un jauku iespaidu.

530    531

532    533

534

 

 

 

337

        Arī šogad mūsu skola aktīvi iesaistījās projektā “Ēnu diena”. 23 skolēni iepazinās ar profesiju ikdienu un specifiku dažādos pilsētas uzņēmumos: Daugavpils novada domē, Daugavpils Universitātē, Daugavpils izglītības pārvaldē, televīzijā „Dautkom TV”, vortāla “Gorod.lv” redakcijā, “Swedbank” Daugavpils filiālē, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, Valsts robežsardzes pārvaldē Piedrujā, VAS „Latvijas Dzelzceļš”, Benu aptiekā, IK “Latgales fizioterapija”, Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūrā. Skolēni pavadīja dienu kopā ar prorektoru, robežsardzes inspektoru, žurnālistu un video operatoru, fizioterapeitu, farmaceitu, finansu centra vadītāju un finansu konsultantu, dzelzceļa ekspluatācijas inženieru, ugunsdrošības inspektoru un ugunsdzēsēju glābēju, jaunatnes lietu speciālistu, klientu apkalpošanas speciālistu, tūrisma ekspertu, sporta nodaļas vadītāju, personāla lietu pārzini. Divi skolēni apmeklēja Novikontas Jūras koledžu un “Baltic Insurance Company” Rīgā un iepazinās ar kuģu kapteiņa un produktu speciālista profesijām.

       Visi skolēni paradīja aktivitāti un lielu ieinteresētību par izvēlētajām profesijām. Ēnas ne tikai vēroja speciālistu darbu, bet arī līdzdarbojās viņu darbā un paši aktīvi veica piedāvātos uzdevumus. Jaunieši ēnu dienu uztver nopietni un šo pieredzi patiesi izmanto savas karjeras plānošanai un nākotnes profesijas izvēlei. Skolēni uzsvēra, ka katram speciālistam ir nepieciešamas labas zināšanas un visiem palielinājās motivācija paaugstināt savas zināšanas skolas mācību priekšmetos. Pateicoties Ēnu dienai, skolēniem ir unikālā iespēja iepazīties ar reālo dzīvi un atrast savu sapņu profesiju.

 551     550

 

 

337

         Trešdien, 14. februārī, jau sesto gadu pēc kārtas Daugavpils 10.vidusskola piedāvāja iespēju jauniešiem ēnot skolas speciālistus. 4 skolēni no mūsu skolas izrādīja interesi par profesijām, kas saistītas ar izglītības iestādes darbību. Skolā viesojās arī 4 skolnieces no Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas, Špoģu vidusskolas un Daugavpils 16.vidusskolas.

         Kitija un Angelina (Ilūkstes Sadraudzības vidusskola) iepazinās ar pedagoga karjeras konsultanta profesiju un tā pienākumiem. Ēnas uzzināja, kā pedagogs karjeras konsultants plāno savu darbu, sakārto dokumentāciju un novada pasākumus, uzzināja par izglītības iespējām pēc 9. un 12.klases, aizpildīja interešu testu, izspēlēja spēlēs, saistītas ar karjeras izvēli.

        Valerija (Špoģu vidusskola) un Katrīna (Daugavpils 16. vidusskolas) iepazinās ar psihologa darba ikdienu, veica psiholoģiskus uzdevumus, piedalījās nodarbībā “Zooterapija” un citās aktivitātēs, pildīja dažādus testus.

         Divi mūsu skolas skolēni Rimma Masāne (5.b) un Jūlija Grigorjeva (9.a) pētīja sociālās pedagoģes darba saturu, uzzināja, kā notiek darba plānošana, dokumentācijas sakārtošana un sadarbība ar skolas darbiniekiem un pilsētas institūcijām.

         Direktora vietnieka saimnieciskajā darbā ēnas Daniils Aņenkovs (8.b) un Vadims Sahans (8.b) piedalījās skolas saimnieciskās darbības organizēšanā un tehnisko problēmu risināšanā, aprēķināja nepieciešamo materiālu daudzumu skolas remontam vasarā.

         Visas ēnas uzsvēra, ka profesijas, saistītas ar izglītības iestādes darbību, ir radošas un aizraujošas, bet šīs profesijas no speciālista prasa daudz spēka un prasmju.

536    537

552    553

539    541

542    543

544    545

 

 

 

Page 7 of 28

Go to top