36

          Š.g. 9.novembrī pirms Latvijas valsts simtgades svētkiem pilsētā notika kolāžu konkurss "Spilgtākais notikums  20.gadsimta Latvijas vēsturē".

         Mūsu skolas 7.-12.klašu  skolnieki arī piedalījās šajā pasākumā. Viņi  pētīja un izvēlējās  savu svarīgāko 20.gs. notikumu Latvijas vēsturē.

         Tēmas bija dažādas: Baltijas ceļš, Barikāžu dienas, Latgales kongress, Latvijas personības, Latviešu strēlnieki un citas. Vairāku skolēnu darbi bija nosūtīti pilsētas posmam. Tie bija: A. Fomins - 10.a, A.Deņisova - 12.a, K.Naumova - 9.b, M. Millere - 7.a, V.Maškova - 9.a, V.Nemenjonoka - 12.a, N. Voronins - 7.a, V.Ļahovska - 12.a, V.Šepetovska - 11.a, J.Vasaļjeva - 12.a.

         Konkurence pilsētā bija sīva. 30 labākie darbi cīnījās par vietām. Rezultātā trīs mūsu skolas darbi ieguva vietas: A. Fomins un A.Deņisova - 3.vieta, V.Šepetovska - 2.vieta.

         Visi pilsētas konkursa dalībnieki tika apbalvoti. Daugavpils 10.vidusskola bija atzīmēta kā visaktīvākā šajā pasākumā.

         Paldies visiem  skolēniem par ieguldīto darbu un vecākiem, kuri sniedza atbalstu saviem bērniem.

         Paldies skolotājai Renatai Repinai par atbalstu un palīdzību!

         Mēs turpināsim iepazīties ar mūsu dzimtenes vēsturi un slavēsim savu skolu!

345    346

                    347    348

                    349    350

 

 

 

      Pateicamies Daugavpils 10.vidusskolas komandai par 2.vietu pilsētas matemātikas spēlē "Cik? Par cik? Cik reižu? manā Latvijā”.

      7.a klases komanda Vlads Rumjancevs, Vadims Žunda, Violeta Narise, Ksenija Golovataja, Ņikita Voroņins.

      Paldies matemātikas skolotājai Annai Volkovai par atbalstu!

 492    493

 

 

 

36

           2018. gada 8. novembrī, iedvesmojoties no spēles nosaukuma, mūsu skolas gudrākie prāti tikās Latvijas simtgadei veltītajā erudīcijas spēlē „100 gadi – 100 jautājumos”. Četras skolēnu parlamenta komandas pārbaudīja savu erudīciju komandu spēlē, atbildot uz 100 jautājumiem par Latvijas dabu, ģeogrāfiju, arhitektūru, pilsētām, vēsturi, ievērojamām personām, mūziku, literatūru, mākslu, sportu, ekonomiku un rūpniecību.

            Par uzvaru cīnījās 15 pilsētas vispārizglītojošo un 5 pilsētas profesionālās izglītības mācību iestāžu komandas pa 4 dalībniekiem katrā.

            No 15 pilsētas skolu komandām saspringtā cīņā uzvarēja mūsu „Daugavpils brašuļi” (12.b) un kļuva par galvenā spēles kausa ieguvējiem.

             Spēles gaitā dalībniekiem bija jāizvēlas viena no trim piedāvātajām atbildēm īsā laika periodā, līdz ar to spēle izvērtās no jautri izklaidējošas līdz pat ļoti sarežģītai. Komandas dalībnieki atzinās, ka dažiem tā bija pirmā pieredze erudīcijas sacensībās. Pēc spēles dalībnieki pauda, ka īpaši patikuši jautājumi par Latvijas valsts un nacionālajiem simboliem, dabu, ģeogrāfiju un vēsturi, bet grūtības sagādāja jautājumi par arhitektūru un mākslu, kā arī pārsteidza jautājumi par ražošanas uzņēmumiem Latvijā. Tomēr spēles rezultāti apliecināja, kā mūsu skolēni ir gudri un zinātkāri, un pedagogi var lepoties ar ieguldītā darba rezultātiem un mūsu izglītojamo augsto erudīcijas līmeni.

              Pateicamies biedrībai „Atklāsme” un intelektuālo spēļu klubam „Erudīts” par aizraujošo spēli, kā arī visām mūsu skolas komandām par piedalīšanos erudītu cīņā!

            9.a klases komanda „Latgales sirdī”: Anna Šatreviča, Vladislavs Rožkovs, Artjoms Vovks, Konstantīns Bogdanovičs.

           11.2 klases komanda „Meitenes zeltenes”: Anastasija Bogoroda, Aļona Radiloveca, Arina Soldatenko, Anastasija Vlasova.

               12.a klases komanda „Pareizais virziens”: Maksims Fokins, Maksims Kardels, Ivans Terentjevs, Daniils Feoktistovs.

               12.b klases komanda „Daugavpils brašuļi”: Adelīna Deņisova, Vladislavs Vasiļevskis, Vladislavs Aņisimovs, Rostislavs Belovs.

408    409

410    411

412    413
 

 

 

 

36

         8.novembrī 3.c klasē tika novadīts sporta pasākums, kas bija veltīts Lāčplēša dienai. Sporta stundā zēni sacentās spēkā un veiklībā. Viņi parādīja savas prasmes pievilkšanā, meta pildītu bumbu un sita bumbu vārtos ar nūju (florbols). Meitenes aktīvi juta līdzi. Stundas beigās visi sacensību dalībnieki saņēma saldas balvas un diplomus. Stundu organizēja Alla Kazačonoka un Andrejs Domanins.

375    376

 

 

 

36

         12.novembrī notika jau tradicionālais Lāčplēša dienai veltīts pasākums "Stiprs kā ozols". Tajā piedalījās trīs klašu komandas, kurās sacentās tikai zēni. 6.a, 6.b, 6.c klašu zēni varēja parādīt savu stiprumu un veiklību. Bija novadītas sešas stafetes, kurās dalībnieki savāca vienādu punktu skaitu. Sīvā cīņā uzvarēja draudzība. 

         Stafetes sagatavoja un novadīja Daugavpils Universitātes studenti Niķita Dubinovičs un Niķita Dobratulins, kuriem pašlaik  ir prakse mūsu skolā.

 351    352

353    354

355    356

357    358

424     425

 

 

 

36

Kas skanēja, kas žvadzēja

Manā sētas pagalmā?

Tur sajāja Mārtiņbērni

Ar sudraba zobeniem.

 

Mārtiņi iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Visjautrākā un skaistākā Mārtiņu ieraža ir maskotie gājieni jeb ķekatas. Tie sākas Mārtiņos un turpinās līdz pat Meteņiem. Ķekatas devās no mājas uz māju, priecājās un mielojās kopā ar mājiniekiem. Ļaudis ticēja, ka maskas palīdz atvairīt ļaunos spēkus.

Tradicionāli mūsu skolas 8.a klases un 7.b klases skolēni, interešu kluba “Literārais klubs” un pulciņa „No vecmāmiņas pūra lādes” dalībnieki, organizēja 3.un 4.klašu skolēniem plašas Mārtiņdienas svinības. Ar lielu prieku lasīja tautasdziesmas, atcerējās tautas ticējumus, minēja mīklas, dejoja, dziedāja un gāja rotaļās.

Paldies skolotājām Aļonai Deņisovai un Ņinai Podobai par pasākuma kvalitatīvo organizēšanu!

339    337

338    340

341    342

 

 

 

 

 

Page 6 of 19

eklase

VISC

Go to top