Š.g. 29 un 30.novembrī Daugavpils 10.vidusskolas 4.c un 6.a klases skolēni  karjeras attīstības atbalsta pasākumu ietvaros apmeklēja DNMM muzejpedagoģisko programmu „Profesijas cauri gadsimtiem”.

           Programmas laikā skolēni tika iepazīstināti ar dažādām izzudušām profesijām, kuru pārstāvji kādreiz dzīvoja mūsu pilsētā, ar profesijām, kuras laika gaitā transformējušās vai izzudušas pavisam. Programmas laikā tika demonstrēti priekšmeti no muzeja krājuma, kurus izmantojuši dažādu profesiju pārstāvji – svari, mucas, ormaņu rati, komutators, rakstāmmašīna, vecās fotogrāfijas utt. Skolēni atzina, ka patika muzejpedagoģiskās programmas apmeklējums. Pasākums izraisīja pozitīvas emocijas un bērni ar prieku vēroja interaktīvo programmu, kuras nobeigumā izpildīja arī patstāvīgo pārbaudes darbu. Skolēni un skolotāji izteica pateicību muzeja darbiniekiem par redzētām demonstrācijām un stāstījumu saistītu ar izzudušām profesijām mūsu pilsētā.

268    273

269     272

270     271

 

 

 

         22.novembrī septiņas 12.a klases meitenes apmeklēja Dirty Deal Teatro viesizrādi Daugavpils Universitātē.

       Dirty Deal Teatro ir nevalstisks profesionāls teātris Rīgā, kurā izrādes veido galvenokārt jaunie skatuves mākslinieki. Teātris nodibināts 2007. gada vasarā, kad neliela domubiedru grupa nolēma izveidot teātri, kas būtu alternatīva valsts teātriem.

        Izrādē komunālā dzīvokļa virtuvē, strīdos par netīru katlu tiek izrunāti neērti Latvijas vēstures un šodienas jautājumi. 

       Viens vakars sešu dažādu tautību studentu kopdzīvē izrādē psiholoģiski dziļš - dramatisms izaug no sadzīviskiem sīkumiem. Tu ieliki netīro katlu manā plauktā tāpēc, ka es esmu krievs! Tu nozagi pudeli tāpēc, ka esi čigāns! Un tā tālāk.

       No sešu atsevišķu ledusskapju un televizoru rindas vispirms dzirdamas tikai neredzamas balsis, tad parādās mutes, acis, sejas, līdz visbeidzot katrs no sava plaukta izveļas seši jauni cilvēki. Katram sava pasaule. Sadalītas pasaules ainu rada arī komunikācijas veids – viņi nemitīgi runā cits ar citu un viens caur otru.

         Izrādes beigās katrs jaunietis stāsta vienu īsu, individuālu – latvieša, krieva, vācieša, polietes un čigāna – stāstu (balstītu savu radinieku - reālu cilvēku pieredzē). Un tie visi beidzas ar ironiski retorisku jautājumu – jā, tā bija, bet ko man ar to iesākt?

       Dvēseles uteņa veidotāju paaudze zina, ko ar to iesākt. Nebaidīties nosauktvārdā. Smieties. Un sadzīvot.

261     262

 

 

 

166

       Sestdien, 25.novembrī divas Skolēnu Parlamenta komandas „Varavīksne” (11.a) un „Zemenes” (11.b) piedalījās SIA „DAUTKOM” viktorīnā „Latvijas sirdī”. „Dautkom” TV studijā komandas atbildēja uz 11 jautājumiem, kas bija veltīti kinorežisora Jāņa Streiča biogrāfijai un daiļradei. Spilgtā cīņā uzvarēja 11.b klases komanda „Zemenes”.

      Apsveicam abu komandu dalībniekus: Adelīnu Deņisovu, Vladu Vasiļevsku, Rostislavu Belovu, Jekaterinu Vasiļjevu, Ļubovu Glagoļevu un Poļinu Maļuhinu!

250

 

 

 

260

              Š.g. 23.novembrī Daugavpils 10.vidusskolā projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika divas izglītojošas nodarbības “Nākotnes profesijas IKT jomā!” pilsētas skolu 7.-9. un 10.-12.klašu skolēniem.
          Jauniešiem bija unikāla iespēja Zinātnes un tehnoloģiju muzeja “Kurzemes DEMOCENTRS” pārstāvju vadībā padomāt par savu nākotnes profesiju, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas, apgūt praktiskās iemaņas darbā ar interaktīvajiem eksponātiem un izspēlējot spēli.
          Prezentācijas laikā skolēni tikās ar Dautkom IT tehniskās struktūrvienības vadītāju Oļegu Čapliginu, saņēma informāciju par programmētāju, dizaineru, analītiķu, datorsistēmu tehniķu, robotikas speciālistu ikdienas darbu un pienākumiem, izglītības iespējām informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā un karjeras iespējām nākotnē, kā arī inženierzinātņu un dabaszinātņu attīstības tendencēm un saiknēm ar IT attīstību.
          Aktivitātes laikā skolēni, apskatot interaktīvo ekspozīciju un Kurzemes uzņēmumu produktu paraugus, saņēma informāciju par IKT nozares produktu pielietojumu ikdienā.
          Ar interaktīvo eksponātu palīdzību jaunieši uzzināja, kādas dabas kataklizmas ir saistītas ar globālo sasilšanu, noskaidroja, kā var samazināt cilvēka negatīvo ietekmi uz atmosfēru, iepazinās ar zaļo tehnoloģiju pasauli. Braucot ar divriteni un atbildot uz piedāvātajiem jautājumiem, dalībnieki pārbaudīja savas zināšanas par energoefektivitāti. Skolēni arī varēja izveidot savu “Zaļo avīzi”, kurā var izlasīt par klimatu un tā pārmaiņu iemesliem un sekām.
          Viesi no Ventspils piedāvāja piedalīties tehniski radošajās darbnīcās “Veiksmīgais lauksaimnieks” 10.-12.klašu skolēniem un “Kodu pavēlnieks” 7.-9.klašu skolēniem un izspēlēt unikālo grīdas spēli. Spēles laikā dalībnieki uzzināja par profesijām, kas saistītas ar IT tehnoloģijām. Skolēnu komandas veica dažāda veida uzdevumus un atbildēja uz jautājumiem, izmantojot savas zināšanas matemātikā, informātikā, sociālajās zinībās, un uzvarētāji saņēma balvas.
          Šis pasākums atklāja jauniešiem tehnoloģiju pasauli no cita redzespunkta, veicināja skolēnu interesi par tehnoloģijām, kādam, iespējams, ietekmēja karjeras izvēli par labu inženierzinātnēm un dabas zinātnēm. Skolēni bija pateicīgi pasākuma organizētājiem par iegūto pieredzi un spilgtajiem iespaidiem.
          Paldies Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes pedagoģei karjeras konsultantei Santai Čeirānei par interesanta un aizraujoša pasākuma organizēšanu!

255    253

254     256

257     258

259     260

 

 

166

        

          23.novembrī 6.b klases skolnieces Jekaterina Dobrovoļska, Jeļizaveta Lavrenova, Svetlana Kolosova un Irina Šinkarenko veiksmīgi piedalījās Daugavpils 9.vidusskolas rīkotajā konkursā “Soļo pretī simtgadei!”. Meitenes minēja krustvārdu mīklas, Daugavpils ezeru nosaukumus, atpazina Daugavpils ievērojamākas vietas, minēja Latvijas slavenākos cilvēkus un nacionālos simbolus. Meiteņu komanda strādāja radoši un saliedēti un rezultātā izcīnīja 2.vietu.

         Apsveicam 6.b klases meiteņu komandu un latviešu valodas un literatūras skolotāju I.Capāni.

274

 

 

 

 

166

        23.novembrī 3.klašu skolēnu komanda (Daniils Ivanovs, Jana Kundziņa, Anna Šostaka, Anastasija Zujeva) ar interesi iesaistījās Daugavpils 15.vidusskolas organizētā pasākuma “Mana Latvija“ aktivitātēs.

        Paldies skolotājām N.Ozerskai, I.Laptinskai, T.Kozlovskai par skolēnu sagatavošanu pasākumam.

263

 

 

 

Page 6 of 17

Go to top