4.reizi mūsu skolas skolēni 9.maijā piedalījās Eiropas eksāmenā. Šogad Latvijā eksāmenu kārtoja 19182 dalībnieki.

          315 (6.-12.klašu) skolēni visā Latvijā risināja testu par ES. Katrai vecuma grupai bija savi 20 jautājumi. 20 minūšu laikā skolēni atbildēja uz 20 jautājumiem.

          Testa rezultātā 11.1 klases skolniece Daniela Sologube iekļuva 30 Latvijas labāko vidusskolas skolēnu sarakstā.

          Dalībnieku pozitīvie komentāri liecina, ka „Eiropas eksāmens” ir kļuvis par vērtīgu tradīciju, mudinot padomāt un pārbaudīt savas zināšanas par daudzveidīgām tēmām, kas skar mūsu ikdienu.

         „Prieks, ka Eiropas diena kļūst par prāta svētkiem!” tā vēsta viens no dalībniekiem komentāros. (esmaja.lv)

           Paldies R.Repinai par skolēnu motivēšanu!

1197    1198

        1194    1195    1196

 

 

 

Šī gada 9.maijā mūsu skolā viesojās Transporta un sakaru institūta Datorzinātņu un telekomunikāciju fakultātes dekāns Mihails Savrasovs, mūsu skolas absolvents, kurš iepazīstināja 11.a klases audzēkņus ar jaunu TSI studijas programmu “Robotika”.

Jaunā programma ir orientēta uz profesionālo zināšanu un praktisko iemaņu tehniskajās un zinātniskajās jomās, uz kurām balstās mūsdienu robotika - iebūvētā elektronika, mehatronika, intelektuālās sistēmas un programmēšana - apgūšanu. Studiju procesa gaitā studenti iegūst praktisku pieredzi rūpniecisko robotu «Kawasaki» un «Kuka» izmantošanā. Studiju specializācijas «Autonomie roboti» apguvē tiek izmantots humanoīdais robots NAO, mobilie roboti KheperaIV (x4) un Pioneer LX Research.

Klausītājus īpaši iespaidoja un iepriecināja iepazīšanās ar NAO, vienu no robotu modeļiem. Pēc tam skolēni deva pavēli angļu valodā, robots nepārprotami to izpildīja. Audzēkņi atzinās, ka robotikas nozare ir neatņemama sastāvdaļa un milzīga priekšrocība mūsdienu darba tirgū.

Viesi uzaicināja visus klātesošos apmeklēt Biznesa un karjeras iespēju festivālu "Uzņēmēju dienas Latgalē 2019", kas notiks Daugavpils Olimpiskajā centrā 10.-11.maijā.

1229    1230

1231    1232

1233    1234

1235    1236

1237    1238

 

 

 

 

Šī gada 9.maijā mūsu skolas Skolēnu parlamenta komanda viesojās J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijā, lai piedalītos Eirospēlē pilsētas skolu 5.-8.klašu komandām. Sadarbojoties ar pilsētas skolu pašpārvaldēm, mūsu Skolēnu parlaments jau 3 gadus atbalsta kaimiņskolas iniciatīvu. Šogad Eirospēle tika veltīta Latvijas dalības Eiropas Savienībā 15.gadadienai. Astoņām pilsētas skolu komandām tika piedāvāti 10 uzdevumi par ES vēsturi, simboliem un institūciju darbību.

Pateicamies par audzēkņu atbalstu skolotājām Renatai Repinai un Aļonai Deņisovai!

Sveicieni Skolēnu parlamenta komandai: Nikolajam Romancevičam, Renātam Steļmačonokam, Denisam Cakaram, Sofjai Murdasovai un Anastasijai Nikolajevai (8.a)!

 1186    1187

 

 

 

           Latvijas skolu jaunatnes foto konkurss “Mana zeme skaistā” ir viena no pasākumu cikla “Latvijas valsts simtgade” aktivitātēm, kuras laikā skolēni tiek aicināti radoši izpausties, veidojot fotogrāfijas par Latviju.

          Sākot ar 2018. gada 10.janvāri 119 novadu skolu skolēni no 1. līdz 12.klasei tika aicināti piedalīties konkursā, caur fotogrāfijām paužot savu redzējumu par tēmu “Mana zeme skaistā”.

          Konkursa mērķis ir Latvijas skolu jaunatnē stiprināt piederības sajūtu un savas zemes mīlestību, veicot radošas aktivitātes. Noslēgumā labāko skolēnu darbi tika izgatavoti kā foto gleznas un izvietotas skolu iekštelpās, ienesot valsts svētku noskaņu un Latvijas skaistumu caur skolēnu radošajiem darbiem.

           Mūsu skolas skolēni arī aktīvi piedalījās projektā “Mana zeme skaistā”.

           Un rezultāts ir: Polina Maļuhina (12.a) – 1. un 2.vieta,

                                      Elīna Rogovska (9.b) – 2.vieta.

           Apsveicam mūsu dalībnieces!

 

 

 

Eiropas dienā, 9.maijā, 10. klases skolēni apmeklēja LCB pasākumu „Latvija Eiropas Savienības mozaīkā”. Skolēni izmēģināja savus spēkus komandu prātu spēlē.

Sākumā skolēni noskatījās prezentāciju par Eiropas Savienības aspektiem, pēc tam sadalījās pa grupām un veica uzdevumus.

Izmantojot erudīcijas prasmes, komandu dalībniekiem bija iespēja sniegt atbildes uz āķīgiem jautājumiem, sajust sacensību garu, arī uzzināt jaunus faktus par ES, lietderīgi un saturīgi pavadīt laiku.

Noslēgumā visi skolēni saņēma dāvanas par piedalīšanos komandu prātu spēlē.

Paldies par pasākuma organizēšanu LCB darbiniekiem un visiem pasākuma dalībniekiem.

1188    1189   

1190    1191

1192    1193

 

 

 

       Daugavpils pilsētas skolēnu vieglatlētikas sacensībās "Draudzība-2019" piedalījās 2 komandas (zēni un meitenes, kas dzimuši 2005.-2006.gadā).

       Audzēkņi izpildīja 4 vieglatlētikas disciplīnas: meitenes piedalījās 60m un 500m skrējienā, mešanā un tāllēkšanā, zēni piedalījās 60m un 800m skrējienā, mešanā un tāllēkšanā. Komandas sastāvā bija 6 cilvēki, katra etapa pieci labākie rezultāti tika ieskaitīti visai komandai.

      Mūsu skolēni, gan zēni, gan meitenes, izcīnīja 1.vietu un piedalīsies republikas sacensībās, kas notiks Cēsīs 30.maijā.

      Komandas sastāvs: Viktorija Pjatlinska, Valērija Bučene, Anželika Cirša -7.b, Anna Vnukova, Juliāna Ivaninoka – 7.a, Aleksandra Jegorova - 6.b klase, Maksims Nevļevs, Emīls Mihejevs, Sokrats Cihovskis -7.b, Anrijs Krumplevskis, Vladislavs Rumjancevs - 7.a klase.

1215    1216

 

 

 

Page 5 of 44

eklase

VISC

Go to top