8.februārī II stāva foajē tika atklāta skolas vizuālās mākslas skolotājas Ingas Vasiļjevas radošo darbu izstāde. Izrādās, viņa nav tikai skolotāja, bet arī tekstilmāksliniece, un ar saviem darbiem ir piedalījusies vairākās Latvijas un pat starptautiskās mākslas izstādēs un festivālos.

Izstādi atklāja skolas direktore Valija Salna, apsveicot mākslinieci ar izstādes atklāšanu skolā.

Inga Vasiļjeva iepazīstināja izstādes atklāšanas dalībniekus ar saviem darbiem, pastāstīja, kā tie tiek veidoti, atbildēja uz jautājumiem.

Izstādē ir apskatāmi 5 sienas dekori tekstilkolāžas tehnikā: “Melns @ balts dārzs”, “Early in the Morning” (“Agri no rīta”), “Latgales pļava”, “Putnu pils”, “Pūt, vējiņi!”.

Šie dekori tiek veidoti no dažādu krāsu toņu, faktūru nelieliem auduma gabaliņiem un citiem materiāliem (lentītēm, diegiem), sašujot tos kopā. Visbiežāk izmantojamais materiāls ir džinsa audums (viņas bērnu nonēsātās džinsa bikses un jakas). Mākslinieces īpašais domu un fantāzijas lidojums saliek kopā šos atsevišķos elementus un pārvērš gleznā – tekstilmozaīkā.

Liels nopelns mākslinieces radošo spēju attīstīšanā pieder viņas vecmāmiņām - viena no kurām bijusi meistarīga audēja, otra – veidojusi lupatu paklājiņus, māte pratusi izšūt rišeljē.

Inga Vasiļjeva aizraujas arī ar vilnas filcēšanu – gatavo dažādas rotas: krelles, brošas.

Kad viņa to dara? Sienas dekora tapšanas process ir ilgstošs, no ieceres līdz gala rezultātam reizēm paiet gadi. Dažreiz nākas darbu pilnveidot vai pārveidot. Vislabākais laiks darbam ir skolas brīvdienas, vasara.

Apbrīnojam Ingas māksliniecisko pasaules redzējumu, roku veiklību, pacietību un novēlam Ingai radošus panākumus turpmāk.

          Daugavpils ziņu portālā www.lat.grani.lv ir apskatāms videosižets par Ingas Vasiļjevas izstādes atklāšanu Daugavpils 10.vidusskolā.

800   801

802   803

804   805

806   807

808   809

 

 

 

        8. un 9.februārī Daugavpils Individuālo sporta veidu skolas vieglatlēti piedalījās Latvijas čempionātā. Šajā čempionātā tika uzrādīti arī nozīmīgi rezultāti.

        Daugavpils 10.vidusskolas 12.a klases skolēns Artjoms Gorjačko izcīnīja Latvijas čempiona titulu starp junioriem 1500 metru skrējienā un trešo vietu 800 metru skrējienā ar augstu rezultātu 1:56:72. 25.februārī Artjomam būs iespēja pārstāvēt Latvijas izlasi starptautiskajās sacensībās Minskā.
        Paldies trenerim un sporta skolotājam Andrejam Domaņinam un sportistam par sasniegtajiem rezultātiem!

799

Vadībā Artjoms Gorjačko

 

 

 

 

           Ik gadu 11.februārī visā Eiropas Savienībā (ES) tiek atzīmēta vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 diena. Šīs dienas mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par to, ka, zvanot uz tālruni 112, iespējams saņemt operatīvo dienestu palīdzību visās ES valstīs.

           Arī mūsu skolā notika pasākums, saistīts ar šo dienu. 3.-4.klašu skolēniem bija iespēja tikties ar Daugavpils VUGD pārstāvi Sergeju Kozlovski. Tikšanās laikā skolēni uzzināja, kā rīkoties dažādās situācijās, ja ir noticis negadījums, un kā izsaukt palīdzību. Skolēniem bija iespēja uzdot savus jautājumus, ko viņi arī izmantoja.

789    790

791    792

793    795

796    798

   

 

 

 

 298

         2019.gada 9. februārī Daugavpils Olimpiskajā centrā (Stadiona ielā 1) notika “Muzikālās bankas” fināla apbalvošanas koncerts, kas ik gadu ir viens no krāšņākajiem un gaidītākajiem notikumiem Latvijas mūzikas pasaulē.

         “Muzikālā banka” ir Latvijas radio raidījums, kurā tiek veikta latviešu vērtīgāko dziesmu aptauja, bet noslēgumā tiek rīkots fināla apbalvošanas koncerts. Līdz šim “Muzikālās bankas” fināla mājvieta bija Ventspilī, un šogad tā pirmo reizi ir Daugavpilī.

         9.-11.klašu audzēkņi jau vairākas nedēļas iepriekš skolā izpētīja konkursa vēsturi, iepazinās ar Latvijas mūsdienu populārajām mūzikas grupām un izpildītājiem. Latviešu valodas un klases stundās tika runāts ne tikai par mūziku, dziedātājiem, bet arī par tām profesijām, kuras aktīvi piedalās šādu grandiozu šovu organizēšanā un veidošanā. Skolēniem tika dots uzdevums ģenerālmēģinājuma laikā vērot gaismas un skaņas speciālistu darbību, pasākuma vadītāja un televīzijas tiešraides veidotāju komandas un citu speciālistu darbu un tā rezultātu.

         Pateicoties iniciatīvai “Latvijas skolas soma”, gandrīz simts 9.-11. klašu skolēni varēja noskatīties “Muzikālās bankas” apbalvošanas koncerta ģenerālmēģinājumu. Skolēni varēja redzēt, kā notiek gatavošanās tiešraidei, izmēģināts apgaismojums, vadītāji izmēģina savu sakāmo. Tā bija lieliska iespēja iepazīties ar mūsu pašu latviešu mūziķiem klātienē, baudīt krāšņo šovu un radošo atmosfēru, vienkārši pavadīt brīvdienu visiem kopā. Un jau vakarā, kad notika tiešraide un balsošana, skolēni aktīvi balsoja par saviem favorītiem. “Muzikālajā bankā 2018” uzvarēja “Prāta vētra” ar dziesmu “Ogles”. Mūsu skolas veiktajā aptaujā, skolēni (un arī daži skolotāji!) deva priekšroku Donam un Ozolam ar dziesmu “Salauztā sirds.”

         Skolēni novērtēja redzēto un dzirdēto, kāds iepazina jaunus izpildītājus, kāds atskārta, ka arī Daugavpilī var organizēt grandiozu izklaidējošu muzikālu pasākumu gan formas, gan satura ziņā. Daudzi jaunieši atzinās, ka agrāk par tādu Muzikālo Banku nebija neko dzirdējuši, bet tagad viņi ir pārliecināti, ka nākošgad jau savlaicīgi sāks sekot šim pasākumam, piedalīsies balsošanā un noteikti atkal nāks uz lielo Muzikālās Bankas fināla koncertu.

907     909

                                  906

 

 

 

 

       No 4.februāra līdz 6.februārim skolā notika projektu dienas “Pieredzēsim Latviju”. Projekta darba temats bija “Mans punkts Latvijas kartē”. Projektu dienu laikā katrai klasei vajadzēja izveidot plakātu vai kolāžu. Šo dienu laikā audzēkņiem bija iespēja piedalīties Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejpedagoģijas nodarbībās, kā arī Latgales Centrālās bibliotēkas bibliotekārās nodarbībās, varēja apmeklēt ceļojošo izstādi “Izgaismot Latviju” (fotogrāfijas no fonda “1836” organizētājiem). Skolā tika rādīta filma “Mana Latvija”.

817

 

3.a klase

816

 

 

 

 

 

APSVEICAM matemātikas 69.olimpiādes pilsētas posma uzvarētājus:

Anna Šatreviča 9.a – 1. vieta

Karina Ivanova 10.a – 2.vieta

Paldies skolotājām Nataļjai Rimovičai un Svetlanai Antoņevičai par skolēnu sagatavošanu olimpiādei.

 

 

Page 5 of 30

eklase

VISC

Go to top