2.-3. novembrī 9.a un 10. klašu skolēni devās ekskursijā uz Igauniju. Ar saviem iespaidiem dalās Niks Isačenko un Sergejs Iļjinecs:

         “Mūsu ceļojums sākās ar ūdenskrituma Keila apskati. Tas ir 6 metrus augsts un 70 metrus plats. Apkārt ūdenskritumam ir mežs. Mēs arī apskatījām slaveno krauju Tjurisalu, tā atrodas 31 metru virs jūras līmeņa. Stāvot uz tā malas, aizrāvās elpa, bija bail paskatīties lejā, bet pavērās pasakaina ainava, dzidri tīrs ūdens un tāls apvārsnis. Tad mēs devāmies uz Tallinu. Gida pavadībā mēs apskatījām veco pilsētu, mums bija iespēja salīdzināt seno un mūsdienu Tallinu. Ekskursija pa pilsētu izvērtās aizraujoša un informatīva. Vēlāk mums bija brīvs laiks, un visi izklīda pa veikaliem, kafejnīcām vai vienkārši pastaigājās. Pēc divām stundām mēs iekārtojāmies viesnīcā. Tā bija divzvaigžņu viesnīca, bet tajā bija viss nepieciešamais dzīvošanai. Viesnīcā bija arī wifi, kas ir ļoti svarīgi mūsdienās.”

 

 

 

 

         Baltijas kausā volejbolā Latvijas izlasē U-18 spēlēja  arī mūsu skolas skolnieks Vadims Meļkovs. Latvijas komanda izcīnīja 1.vietu. 5.novembrī Daugavpils Domē notika sportistu un trenera sumināšana. Domes priekšsēdētājs Rihards Eigims pateicās par lielo darbu, kas ieguldīts treniņu laikā, par augsto sasniegumu un Daugavpils vārda spodrināšanu.

317

 

 

 

36

       Iniciatīvas "Latvijas Skolas soma" ietvaros 2.novembrī 3.c klases skolēni apmeklēja Daugavpils Marka Rotko mākslas centru.

        Pirms  mākslas centra apmeklēšanas vizuālās mākslas stundā skolēni iepazinās ar Marka Rotko biogrāfiju un mākslas darbiem, izmēģināja sevi abstrakto darbu zīmēšanā. Klases kabinetā tika organizēta zīmējumu izstāde "Mēs kā Rotko".

       Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skolēni apskatīja latviešu un ārzemju mākslinieku gleznu izstādi, mēģināja atšķirt abstrakcionismu un reālismu gleznās, fantazēja par abstrakciju sižetiem. Bērni paši veidoja savas gleznas grafikas stilā. Pasākuma laikā bija daudz pozitīvu emociju. Apmeklējot ievērojamo mākslas centru Daugavpilī, skolēni paplašināja savas zināšanas par vizuālo mākslu.

        Pēc centra apmeklēšanas latviešu un krievu valodas stundās bērni rakstīja savus iespaidus un noformēja kolāžas par Marka Rotko mākslas centru.

 

304    305

306    307

                                            308

 

 

 

 

36

       1.novembrī 3.klašu pārstāvji: Julija Borune - 3.a, Matvejs Šatrevičs - 3.b, Nikolass Pūce - 3.c, piedalījās konkursā "Ciemos pie Zinīša", kas notika Daugavpils 17.vidusskolā. Skolēni ieguva nomināciju "Visapķērīgākā komanda". Bērni spēļu formā mācījās strādāt komandā, parādīja savas zināšanas literatūrā, dabaszinībās un matemātikā, saņēma diplomus un saldas balvas.

300

 

 

 

 

          29.oktobrī 12.a klases skolēni apmeklēja Daugavpils Dzīvnieku patversmi. Skolēni atnesa dāvanas: dzīvnieku barību un dažādas mantas patversmes iemītniekiem. Neviens nevar palikt vienaldzīgs, redzot šos pamestos dzīvniekus. Rūpēsimies par viņiem visi kopā!

298

 

 

 

 

Page 3 of 14

eklase

VISC

Go to top