03

        Apsveicam 6.a klases skolnieci Sofiju Kuzņecovu ar atzinību pilsētas latviešu valodas olimpiādē 5.-6.klašu skolēniem un ar pateicību nacionālās skaļās lasīšanas sacensībās Daugavpils reģionālajā finālā.

         Paldies skolotājai Inārai Romulei par skolnieces sagatavošanu olimpiādei!

 

 

 

854

         21.februāris – Starptautiskā Dzimtās valodas diena, kuras mērķis – pievērst sabiedrības uzmanību dzimtās valodas vērtībai un skaistumam.

Arī mūsu skolā tika rīkota dzimtās valodas dienai veltīta akcija “Latviski par dzimto valodu”, kuras laikā 2. -12.klašu skolēni brīvajā rakstā, piecrindēs varēja atzīties mīlestībā savai dzimtajai valodai.

         Lūk, ko skolēni jūt, domājot par savu dzimto valodu!

Dzimtā valoda

Mīļa, sirsnīga

Audzina, ir blakus, izglīto

Atklāj vārdu pasauli

Māte

            (Akvelina, 10.klase)

Dzimtā valoda

Vienīgā, tuvā

Mīlēt, apvienot, priecāties

Valoda, kas ierakstīta sirdī

Ģimene

            (Karina, 10.klase)

Dzimtā valoda ir valoda , kuru mēs dzirdam sev apkārt kopš dzimšanas. Katram sava. Mana dzimtā valoda ir krievu valoda. Ļoti melodiska un skaista, bagāta un varena. Dzimtā valoda jāzina katram! Es lepojos ar savu dzimto valodu.

                                                                                                (Ņikita, 4.a klase)

Mana dzimtā valoda – latviešu valoda. Tajā es lasu grāmatas. Man ļoti patika grāmata “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”.

                                                                                               (Vika, 4.a klase)

Es dzīvoju Latvijā. Es esmu latvietis. Es runāju latviski. Latviešu valoda ir grūta, bet interesanta valoda. Tajā ir garumzīmes. Tā ir līdzīga lietuviešu valodai.

                                                                                                (Daniils, 4.a klase)

Mana dzimtā valoda ir krievu valoda. Es mīlu savu valodu, tā dod man milzīgas iespējas, tomēr mūsu laikā ir jāzina angļu valoda. Dzīvojot Latvijā ir jāzina latviešu valoda un tajā jārunā.

                                                                                                (Vladislavs, 12.b klase)                                                                                 

Es uzskatu, ka man ir divas dzimtās valodas. Pirmā ir krievu. Tā ir valoda, kurā runā ģimene, draugi. Es cienu krievu valodu.

Otra mana dzimtā valoda ir latviešu. Valoda, kurā runā visa Latvija. Es runāju latviski ar svešiem cilvēkiem, darba intervijās.

Ir jāciena abas valodas.

                                                                                    (Aleksandra, 12.b klase)

Mana dzimtā valoda ir krievu valoda. Man liekas, ka tā ir visgrūtākā un viena no bagātākajām pasaules valodām, jo ir ļoti daudziem vārdiem un frāzēm ir pārnestās nozīmes, skanējuma nianses, piemēram, Не надо меня уговаривать! и Меня не надо уговаривать! Divas vienādi uzrakstītas frāzes , bet nozīmes dažādas.

Lepojos ar savu dzimto valodu. Zinu, ka ārzemniekiem ir ļoti grūti iemācīties krievu valodu.

                                                                                       (Darija, 12.b klase)

Dzimtā valoda

Sarežģīta, bet varena

Zināju, zinu, zināšu

Pirmā, kuru iemācījos

Pasaule

            (Vladislavs, 10.klase)

 

 

 

 

            Noslēgusies 47.Starptautiskā bērnu māksla konkursa "Lidice 2019" Latvijas kārta.

            Fotogrāfijās ir Starptautiskā bērnu mākslas konkursa laureāti Jekaterina Kropa un Kristina Nikitina (6.a). Mūsu meiteņu darbs atzīmēts ne tikai ar diplomiem vien. Jekaterinas darbs "Ķīmija. Sena vēsture" saņēma Čehijas sūtņa Latvijā speciālo balvu. Apsveicam!

         Pateicamies skolotājai Ingai Vasiļjevai par skolēnu sagatavošanu konkursam!

899    900

901

 

 

 

 

 

21.februārī pirmklasnieki, svinīgi ģērbti, mazliet uztraukti, pulcējās aktu zālē uz Ābeces svētkiem. Zālē viņus sagaidīja un pasākumu vadīja meitene Ābece, jo Ābece ir tā grāmatu grāmata, kuru pirmo ir lasījuši visi – skolotāji un akadēmiķi, ārsti un prezidenti, celtnieki un pavāri. Skolēni rādīja, ko pirmā grāmata viņiem ir iemācījusi latviešu un krievu valodā – skaitīja dzejoļus, dziedāja dziesmas, minēja mīklas. Uz pasākumu ieradās arī Slinkums, taču bērni, kopā ar Ābecīti pierādīja, ka viņi zina visus burtiņus, ka viņi ir draudzīgi, ir spējīgi pieņemt izaicinājumus un kopīgi paveikt piedāvātos uzdevumus, - un ar Slinkumu te neviens negrib draudzēties.

Skolas bibliotekāre Viktorija priecājās kopā ar pirmklasniekiem, ka viņi tagad paši ir spējīgi lasīt grāmatas, ka nevajag lūgt vecmāmiņu, vecāko brāli vai māsu palasīt; viņa paslavēja tos skolēnus, kuri jau ir bibliotēkas apmeklētāji un aicināja arī pārējos droši nākt uz bibliotēku, jo tur viņus gaida daudz interesantu grāmatu.

            Paldies 1.klases audzinātājām Olgai Aširovai un Tatjanai Krūmiņai par ieguldīto darbu Ābeces burtiņu apguvē un skolēnu sagatavošanā svētkiem.

           Paldies mūzikas skolotājām Nataļjai Ozerskai un Inārai Timofejevai par skolēnu muzikālo sniegumu.

Paldies 10.klases meitenēm Jūlijai un Arinai par atsaucību, par pasākuma vadīšanu.

Kopā mums viss izdevās!

883    884

885    886

887    888

889    890

891    892

 

 

 

882

         13.februārī Latvijas Republikas Saeimā notika Ēnu diena, kurā viesojās “ēnas” no visiem Latvijas novadiem. Šogad Saeimu apmeklēja apmēram 200 skolēni, lai iepazītos ar deputātu darbu un apmeklētu komisiju sēdes un citus plānotos pasākumus. Ēnu dienas dalībniekus uzrunāja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Viņa aicināja jauniešus pieteikties Jauniešu Saeimai, lai jaunā paaudze turpinātu to, ko pirms simts gadiem bija uzsākuši Latvijas Valsts dibinātāji. I.Murniece iepazīstināja “ēnas” ar Saeimas nama Sēžu zāli un valstiski nozīmīgiem notikumiem, kuri norisinājās Saeimā. Jauniešiem bija iespēja piedalīties erudīcijas konkursā un laimēt balvas. Notika arī deputātu un „ēnu” tradicionālā kopīgā fotografēšanās uz Saeimas nama Lielajām marmora kāpnēm.

          Mūsu skolas 12.klašu skolnieces Viktorija Ļahovska un Aleksandra Vasiļjeva ēnoja parlamenta deputāti Ingu Goldbergu. Goldbergas kundze laipni satika savas “ēnas”. Visas dienas garumā I.Goldberga bija blakus un stāstīja par katru deputātu, ar kuru sveicinājās, par katru Saeimas nama telpu, kuri gāja garām.

         Vispirms Ēnu dienas dalībnieki devās uz komisiju sēdēm, kur klausījās deputātu runas par nodarbinātības reformu, piedalījās diskusijās un aktīvi uzdeva jautājumus. Bija interesanti, kā deputāti centās saprast viens otru, diskutēja un meklēja vienprātību.

         Pēc tam “ēnām” tika piedāvāta pusdienas un ekskursija pa Saeimas telpām.

         Viktorija Ļahovska (12.a klase): “Manuprāt, tā bija ļoti laba pieredze, jo es pirmo reizi biju Valsts Saeimā un ieraudzīju, kā strādā deputāti valsts labā. Varu teikt, ka būt par deputātu ir ļoti grūti, cilvēkam ir jābūt atbildīgam, gudram un mērķtiecīgam, lai veidotu Tautas dzīvi labāku.”

         Aleksandra Vasiļjeva (12.b klase): “Ja iedomāties, ka tur, kur stāvējām mēs, 21.gadsimta jaunieši, pirms gandrīz simts gadiem pirmoreiz tika sasaukta Satversmes sapulce un tika uzsākta brīvās Latvijas veidošana, drebuļi skrien pa kauliem. Par Ēnu dienu Saeimā man palika pozitīvas emocijas un vērtīga pieredze. Es sapratu, ka būt deputātam – tas ir ļoti nopietni un atbildīgi.”

872    873

874    875

876    877

878    879

880    881

Fotogrāfijas autori Kārlis Zernis un Ernests Dinka 

 

 

            20.februārī  Jaunrades namā notika pilsētas pasākums-spēle "Zināšanu karaliene". Šajā pasākumā piedalījās 1.a un 1.b klašu skolēnu komanda. Pirmklasnieki parādīja savas zināšanas un prasmes, aktīvi piedalījās visos konkursos un ieguva 2.vietu un saldu balvu. Apsveicam pirmklasniekus! Paldies 1.a klases audzinātājai Olgai Aširovai un1.b klases audzinātājai Tatjanai Krūmiņai.

893    894

895    896

897    898

 

 

 

 

Page 3 of 30

eklase

VISC

Go to top