15.-16. septembrī Daugavpils Olimpiskajā centrā notika izstāde - gadatirgus “Uzņēmēju dienas Latgalē 2017”, kuru organizēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Daugavpils pilsētas dome sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu.

       15.septembrī 11.b klases skolēni apmeklēja izstādi – gadatirgu, kurā bija iespēja iepazīties ar uzņēmēju ražojumiem un pakalpojumiem, baudīt un iegādāties dažādus gardumus, iegādāties mājražotāju un amatnieku izstrādājumus.

       Skolēni piedalījās vairākās skolēniem piedāvātajās aktivitātēs: biznesa forumā, konferencēs, prezentācijās, semināros un diskusijās, lai labāk izzinātu un izpētītu darba un izglītības iespējas mūsu reģionā.

 34    35

36      41

37      38

39      40

 

    

 

19

         Vai esat kādreiz mēģinājuši veidot literārās instalācijas vai sacerēt dzejoļus par decimāldaļskaitļiem un reizināšanu, vai soļot un lasīt dzeju vienlaicīgi, vai vēstures stundā runāt par Raiņa dzeju un cilvēka personību tajā? “Ir vērts izmēģināt!” šādu pārliecību pauduši Daugavpils 10.vidusskolas skolēni integrētās dzejas dienas nobeigumā.
Strauji tuvojas tas laiks, kad visās skolās tiks ieviests kompetencēs balstīts izglītības saturs. To apzinās arī Daugavpils 10.vidusskolas pedagogi un administrācija. Tāpēc ideja par integrēto dzejas dienu skolā bija gan spontāna, gan pamatota – ir jāsāk apkopot gadiem ilgi uzkrāto pozitīvo pieredzi, pielāgojot to caurviju prasmju attīstīšanai.
          Tāpēc 14.septembrī skolēniem un skolotājiem bija izvirzīts sarežģīts, bet interesants uzdevums – integrēt dzejas mācīšanu dažādos mācību priekšmetos. Un jāsaka – sanāca! Skolotājiem izdevās apvienot dzejas mācīšanu ar bioloģiju, matemātiku, vēsturi, sociālajām zinībām, mājturību un pat sportu. Dienas beigās skolas kabinetu sienas rotāja dzejoļi, vīzijas, kolāžas, skolēni dalījās emocijās, bet skolotāji – pozitīvajā (un dažbrīd negatīvajā – tāda ir dzīve!) pieredzē. Bet administrācijas un pedagogu priekšā nu ir jauns izaicinājums – izveidot skolā tādu starpdisciplināro mācību vidi, kas atbilst skolas vīzijai par mūsdienīgo, pārmaiņām atvērto skolu.

 27     28

29      32

43     44

30     31

 

 

            2017.gada 13.septembrī notika Daugavpils pilsētas skolēnu sporta spēļu sacensības futbolā 1998. – 2001.gadā dzimušajiem jauniešiem. Daugavpils 10.vidusskolas komanda, kuras sastāvā spēlēja Artjoms Gorjačko (11.a), Ivans Terentjevs (11.a), Deniss Volkovs (11.a), Dainis Sibirjanovs (11.a), Daniils Pavļukeviķevičs (9.a), Oļegs Bašmakovs (9.b.), Ēvalds Kuļikovs (12.a), izcīnīja pirmo vietu, par ko tika apbalvota ar Daugavpils Izglītības pārvaldes diplomu.  

17     18

 

 

 

         2017. gada 8.septembrī Stropos notika Veselības dienas pasākums Daugavpils 10.vidusskolas skolēniem. Aktivitātes vadīja Zemessargu rotas kareivji. Skolēniem patika stumt mašīnu, vilkt virvi, nest nestuves ar smagumiem, šķērsot mīnu lauku, pārvarēt šķēršļu joslu. Mājās visi atgriezās moži un apmierināti.

12    13

14     15

16     12

 

 

       Pirmklasnieku uzņemšanu skolas saimē novadīja skolas psiholoģe Irēna Kampāne.

      Uzposušie un satraukti bērni ar saviem klašu audzinātājiem atnāca uz svētku pasākumu, kas notika 2017.gada 8.septembrī.

      Pirmklasnieki nodemonstrēja savas zināšanas, prasmes un atjautību. Visiem bērniem bija vēlēšanās kāpt uz skatuves un veikt piedāvātos uzdevumus.

     1.a klases audzinātāja Līga Soldāne pirmo reizi ievedīs pirmklasniekus „zināšanu pasaulē”, bet 1.b klases skolotāja Margarita Kolembeta jau 5. reizi uzņem pirmklasniekus. Lai šis brīnišķīgais ceļojums „zināšanu pasaulē” ir veiksmīgs, lai piemiņas medaļas „10.vidusskolas pirmklasnieks” pēc 12 gadiem pārvēršas zināšanu zelta medaļās, kā to savā uzrunā teica mācību daļas vadītāja Marija Goģe.

     Vecāku skatienos staroja mīlestība, ieinteresētība, vēlme atbalstīt. Lai šī uguntiņa nenodziest visu mācību laiku!

 20             26

21     22

23     25

 

 

No š. g. 24. jūlija līdz 27. jūlijam notika nu jau trešā vasaras ekspedīcija uz Daugavpils Universitātes mācību bāzi „Ilgas”. Šogad mūsu skolas vidusskolēniem pievienojās Utenas un Braslavas ģimnāzijas jaunieši. Ekspedīcijas laikā viņi iepazinās ar zinātnieku entomologu darbu mācību bāzē, kā arī notika meža un Riču ezera ekosistēmas izpēte. Jaunieši daudz uzzināja par ārstnieciskajiem augiem un vāca zāļu tējas.

Tika ieplānotas un novadītas daudzas psiholoģiskas spēles, kas palīdzēja radīt un nostiprināt draudzīgu un labvēlīgu gaisotni starp skolu jauniešiem, kā arī ļāva katram vēl vairāk iepazīt pašam sevi. Paplašināt zināšanas ķīmijā piedāvāja, DU Ķīmijas katedras pasniedzējas Annas Aņisimovas vadītā nodarbība „Neparastā ķīmija”, kuras laikā bija iespēja darboties ar sauso ledu (-760) un savām acīm skatīt dažādus „brīnumus”. Praktiska nodarbība mežā ”Ko iesākt, ja esi apmaldījies?” savukārt sniedza katram nepieciešamās orientēšanās zināšanas. Ekspedīcijas nobeigumā notika ekskursija uz robežsardzi, kuras laikā skolēni iepazinās ar robežsargu un kinologu darbu.

Par savām emocijām un atklājumiem jaunieši pastāstīja noslēguma refleksijas laikā, pēc kuras rezultātiem var droši apgalvot, ka šādai neformālās izglītības un aktīvās atpūtas formai ir milzīga nozīme vidusskolēnu attīstībā.

375      376

377      380

378       379

 

 

 

Page 20 of 20

Go to top