Šonedēļ Daugavpils 10.vidusskolā plaši noritēja Meteņu svinības.

         6.b, 7.a, 8.b klašu skolēni ar saviem pedagogiem interešu pulciņos “No vecmāmiņas pūra lādes” un “Latviešu tautas tradīcijas” bija izpētījuši latviešu un krievu svētku svinēšanas tradīcijas un sagatavojuši lielu Meteņu pasākumu.

         Meteņu svētkos aktu zālē tika deklamētas tautasdziesmas, nodziedātas jautras dziesmas, novadītas senas rotaļas un visvisādi aizraujoši konkursi. Pasākums notika divās valodās – latviešu un krievu. Visi meteņbērni bija priecīgi un labprāt iesaistījās aktivitātēs. Tā mūsu skola nosvinēja Meteņus, pavadīja ziemu un gatava pavasara atnākšanai.

500    501

502    503

504    505

506    507

509    511

508    510

 

 

 

02

          Mūsu skolas 9.-12. klašu skolēni veiksmīgi startēja Fizikas 68.olimpiādes pilsētas posmā. Karina Ivanova (9.a) ieguva 2. vietu, Viktors Stehnovskis- Slavskis (10./1.) – 3. vietu, Jurijs Kravčonoks (12.b) – 3. vietu, Jegors Zelenkovs (12.b) – atzinību.

          Paldies skolotājām Innai Jurkānei – Jurgānei un Tatjanai Gusevai par skolēnu sagatavošanu olimpiādei.

 

 

 

         Valentīna diena ir viena no romantiskākajām un mīļākajām dienām gadā. Visapkārt sarkanas sirdis, smaržīgi ziedi, saldumi un starojoši, rokās sadevušies pāri. Valentīna dienu gaidot, skolā no 12. līdz 14.februārim norisinājās vairāki pasākumi, kurus organizē Skolēnu parlaments. Visa skola tika izrotāta ar sirsniņu virtenēm. Trīs dienas darbojās Valentīna dienas pasts, un daži saņēma apsveikuma kartītes no Valentīndienas pastniekiem – diviem eņģeļiem. Īpaši aktīvākie bija sākumskolas skolēni.

         80 skolēni aktīvi piedalījās Valentīna dienas viktorīnā un atbildēja uz 8 jautājumiem par šo svētku tradīcijām. Īpašas grūtības sagādāja jautājums par nemirstīgas un bezgalīgas mīlestības simbolu – mīlestības mezglu. Sveicam viktorīnas uzvarētājus:

I vieta – Jolanta Treskina (10.a), Karīna Kuhareviča (10.a);

II vieta – Vadims Grigorjevs (9.b);

III vieta – Dofija Kuzņecova (5.a);

IV vieta – Ksenija Žukovska (5.a), Daniils Harlamovs (5.a), Polina Terenkeviča (5.a), Jekaterina Kropa (5.a)!

         14.februārī 12 pāri no 7.-12.klasēm piedalījās spēlē „Mīlestības spēks”. Dalībniekiem bija jāveic daži radoši uzdevumi. Beidzot tika nosaukts Skolas gada pāris – Aleksandra Vasiļjeva (11.b) un Marks Vasiļjevs (11.b).

         14.februārī notika tradicionālā loterija, kurā varēja izmēģināt laimi tie, kuri izdaiļoja apģērbu ar sarkanās krāsas elementiem. Neviens no dalībniekiem nepalika bez Valentīndienas salduma, bet visveiksmīgākie saņēma balviņas.

         Sirsnīgs paldies visiem aktīviem svētku dalībniekiem un organizatoriem par mīlestības gaisotni, kas 14.februārī virmoja mūsu skolā! Lai mīlestība un draudzība pavada mūs visu mācību gadu!

512    513

514    515

516    517

518    519

 

 

 

           Daugavpils pilsētas Bērnu un jauniešu centrs “Jaunība” un Daugavpils pilsētas skolēnu parlaments organizēja pasākumu “Sv.Valentīna diena”, kurā veiksmīgi piedalījās arī mūsu skolas pārstāvji – Vladislavs Vasiļevskis (11.b) un Adelīna Deņisova (11.b) ieguva 3.vietu.

498    499

 

 

 

36

         No 2. līdz 9. februārim Daugavpils 10. vidusskolā norisinājās projektu nedēļa “Spēlēsim Latviju!”, kuras mērķis bija Latvijas simtgades tēmas aktualizēšana.

         Projekta ietvaros katra klašu grupa strādāja ar savu apakštematu, kas parādīja mūsu valsti no dažādiem skatupunktiem. Skolēnu darbības atslēgas vārdi bija: lepnums, aizrautība, talanti, vērtības, iedvesma, jaunatne, aizsardzība. Šie vārdi kļuva par pamatu galda spēlēm un interaktīvajām spēlēm par Latviju. Lai savāktu materiālus darbam, izglītojamie apmeklēja dažādas mūsu pilsētas kultūras un sporta iestādes, kā arī piedalījās daudzveidīgos pasākumos. Tā skolēni apmeklēja cimdu izstādi Latviešu Kultūras biedrībā “Rakstu raksti simtgadei”, bija ekskursijā Vienības namā, Latviešu mājā, Daugavpils pilsētas Domē, AS “Sadales tīkls”, kā arī Lietišķās mākslas studijā “Latgale”, apmeklēja Jaunbūves bibliotēku, slidoja Ledus hallē, apmeklēja Latgales zoodārzu, Daugavpils Zinātkāres centru ZINOO, piedalījās LCB organizētajā pasākumā “Avīzes, žurnāli vakar, šodien, rīt”, apmeklēja gleznu izstādi Poļu biedrībā, piedalījās volejbola turnīrā. Skolēniem bija iespēja uzzināt daudz jauna par savu pilsētu, valsti, tradīcijām, kultūru.

         Iegūtā informācija bija jāapstrādā, jāatlasa svarīgākais, interesantākais materiāls, lai pēc tam, izmantojot savus talantus un spējas, izveidotu spilgtas gan pēc formas, gan pēc satura galda spēles. Šis kolektīvais radīšanas process deva iespēju katram pielikt roku spēles tapšanai. Tika attīstītas gan skolēnu radošās, gan izzinošās, gan kreatīvās spējas. Izrādījās, ka nopietnu, valstiski svarīgu, personību un pilsoniskumu attīstošu informāciju var pasniegt aizraujošā, spilgtā, visiem vecumposmiem saprotamā un viegli uztveramā veidā.

        Projektu nedēļas noslēgumā spēļu autori prezentēja savus darbus paralēlklašu skolēniem un kopā spēlēja Latviju. Latvijai simtgades jubilejā esam sagādājuši vēl vienu dāvanu, kuru labprāt piedāvāsim visiem Daugavpils un Latvijas skolēniem. Šī projektu nedēļa kārtējo reizi pierādīja, ka dāvāšanas prieks, ja dāvana nāk no sirds, nav mazāks par dāvanas saņemšanas prieku.

     Maijā Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienas svinību ietvaros plānojam savas spēles izspēlēt kopā ar pilsētas skolu pārstāvjiem spēļu maratonā “Spēlēsim Latviju kopā!”

494    495

496    497

 

 

 

 

         2018.gada 9.februāris visā pasaulē bija īpaša diena . Pasaule un mēs arī priecājāmies par kārtējo ziemas olimpisko spēļu atklāšanu Dienvidkorejā, Phjončhanā. Sportisti šeit demonstrēs savu sniegumu un cīnīsies par medaļām.

        Arī Daugavpils 10.vidusskolā 9.februāris bija īpaša diena - skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference. 11.klašu skolēni demonstrēja savu, gandrīz vesela gada veikumu. Viņi bija domājuši, plānojuši, lasījuši, pētījuši, apkopojuši, secinājuši, rakstījuši, noformējuši, pārvarējuši negribēšanu, laika trūkumu, slinkumu – un beidzot ar gatavu darbu rokās devās to aizstāvēt.

        Darbs noritēja 6 sekcijās:

       -     krievu / latviešu / angļu valoda un literatūra

       -     mūzika / sports / vēsture

       -     ekonomika

-     ķīmija /fizika

-     bioloģija / ģeogrāfija

-     psiholoģija 

         12.klašu skolēni šos darbus recenzēja. Tas ir grūti un atbildīgi adekvāti novērtēt cita cilvēka paveikto. Tas prasa iedziļināšanos. Taču viņi spēja korekti norādīt uz trūkumiem un akcentēt to, kas izdevies.

        10.klašu skolēni bija ciemiņi. Viņi uzmanīgi klausījās, sekoja līdzi, domāja par nākotni (Kā būs, kad es to darīšu? Kā es to darīšu?), jo pavisam drīz, pēc pavasara brīvdienām, viņiem būs jāpiesaka priekšmets, skolotājs konsultants, aptuvens temata nosaukums … un jāsāk darboties.

        Tomēr 11.klašu vidū bija arī tādi, kuri pamatotu (dalība ERSMUS + projektā, novada sacensības volejbolā) vai nepamatotu apstākļu dēļ neaizstāvēja savu darbu. Viņiem svētku nebija. Viņu darbs un uztraukumi turpināsies.     

 

476    477

478    479

480    481

 

 

 

 

Page 1 of 20

Go to top