680    682

684    687

 

 

 

 

36

          Lai gan Starptautiskā teātra diena tika atzīmēta 27.martā, Daugavpils 10.vidusskolas sākumskolas skolēni savu Teātra dienas festivālu „Spēlēsim teātri!” rīkoja 18.aprīlī, jo gripas epidēmija un karantīna skolas darba plānā veica savas korekcijas. Festivāls notika Latvijas valsts simtgades zīmē.

          1.–4.klašu skolēni sapulcējās aktu zālē, lai spēlētu teātra uzvedumus un izzinātu teātra mākslas burvību. Skolotāji aicināja skolēnus iepazīt teātra pasauli un pašiem iejusties aktieru un citu ar teātri cieši saistītu profesiju pasaulē, bet pasākuma vadītāji pārbaudīja skatītāju zināšanas par teātra būtību. Neviens jautājums nepalika bez atbildes, neviena mīkla – bez atminējuma.

         Vairākas nedēļas mazie aktieri cītīgi mēģināja, un viņiem izdevās ar savu izdomu un radošumu pārsteigt citu klašu skolēnus, skolotājus un vecākus. Skolēni bija iestudējuši tautas pasakas un mūsdienu ludziņas, tēlojot pasaku varoņus, runāja gan latviešu, gan krievu, gan dzīvnieku valodā. No ierastām mācību telpām jaunie skatītāji un aktieri pārceļoja uz mežu, kuģi, dārzu, pļavu un karaļvalsti. Visi ludziņu varoņi pievērsa skatītāju uzmanību dzīves vērtībām: draudzībai, mīlestībai, atsaucībai un izpalīdzībai.

           Pēc bērnu un skolotāju ierosinājuma tika nolemts nākošgad turpināt šo krāšņo svētku tradīciju, jo teātra spēlēšana dod unikālu iespēju radoši pašizpausties un iegūt pozitīvas emocijas.

       Teātra gara iedvesmota, turpinot ikgadējo draudzību ar Daugavpils Teātri, mūsu skola ir iesaistījusies ES Sociālā fonda projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, kura ietvaros 5.-12. klašu skolēniem ir unikāla iespēja piedalīties pasākumā „Teātra pasaule”. Lai veicinātu radošu jauniešu interesi par teātra vērtībām un aicinātu viņus domāt par radošo izpausmi, Daugavpils Teātra aktieri atklās Daugavpils 10.vidusskolas skolēniem teātra pasaules noslēpumus.

673    674

676    677

675    672

 

 

 

1c         

        No š.g. 8.aprīļa līdz 14.aprīlim Daugavpils 10.vidusskolā norisinājās ES programmas Erasmus+ projekta 2017-1-PL01-KA219-038608_5 “Efektīva izglītība – labāka nākotne” (“Skuteczna edukacja, lepsza przyszłość”) pirmā mobilitāte. Pie mums viesojās Lietuvas (Utena), Polijas (Gdaņska), Slovākijas (Brezna) un Kipras (Limasola) skolēni un skolotāji.
          Projekta tematika, tāpat kā nosaukums, ietver sevī ļoti plašu darbības spektru: uzņēmējdarbības iemaņu attīstīšana, jaunu tehnoloģiju izmantošana, lai palīdzētu mācīt un mācīties, efektīvas un pievilcīgas svešvalodu mācīšanās vides veidošana, stereotipu pārvarēšana un pašapziņas paaugstināšana un citi ar mācīšanos un personības veidošanu saistīti mērķi.
          Visas projekta dalībvalstu skolas savu mācību programmu ietvaros apgūst krievu valodu kā otro svešvalodu, tāpēc projektam ir divas darba valodas: angļu un krievu. Turklāt Daugavpilī mūsu viesiem bija unikāla iespēja – praktizēties krievu valodas lietošanā dažādās sadzīves situācijās, kā arī apgūt pieklājības frāzes latviešu valodā.
Saspringtajā darba kārtībā bija jāatrod laiks visām ieplānotajām aktivitātēm, tāpēc projekta dalībnieki jau ar pirmo dienu uzsāka spraigu darbību. Ārvalstu viesi kopā ar Daugavpils 10.vidusskolas projekta dalībniekiem iepazinās ar Daugavpili, pētot pilsētas uzņēmumu vizuālo reklāmu un analizējot tās efektivitāti, atbilstību tirgus prasībām, konkurētspēju. Katras valsts komandas mājās sagatavoja savas skolas, pilsētas un valsts vizītkarti, ievērojot vispārpieņemto vizītkaršu formātu, kas ļauj kompaktā formātā pasniegt pašu nozīmīgāko informāciju. Tika turpināts neklātienē uzsāktais darbs, veidojot uzņēmējdarbības terminu vārdnīcu dalībvalstu valodās. Lietuvas komanda no Utenas A.Šapoka ģimnāzijas stāstīja par savu biznesa inkubatoru, kā arī novadīja ekonomisko spēli, kuras laikā visiem dalībniekiem nācās aktualizēt savas zināšanas ekonomikā, plānošanā, arī matemātikā. Kopējā sanāksmē visu valstu dalībnieki sniedza savas valsts ekonomiskās situācijas raksturojumu, un jauktās komandās veidoja biznesplānu izdomātam uzņēmumam, kas varētu uzlabot Daugavpils biznesa infrastruktūru un iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Projekta dalībnieki pārsteidza ar savām neparastajām un daudzveidīgajām idejām. Skolēni piedāvāja izveidot lētus īres namus mazturīgajiem iedzīvotājiem, realizēt (beidzot!) Daugavpils lidostas un lēto biļešu lidsabiedrības projektu, izveidot jauniešu interešu centru, atvērt Daugavpilī lietuviešu cepelīnu kiosku, kas varētu konkurēt ar ķīniešu ēstuvēm u.c.
          Jebkurš starptautiskais projekts ir virzīts uz to, lai attīstītu starpkultūru kompetences, kas balstās uz pieņemšanu, atvērtību un toleranci, lai uzzinātu uzņemošās valsts vēsturi, kultūru, valodu, tāpēc viesiem parādījām Preiļu Leļļu muzeju (kā izcilu uzņēmējdarbības piemēru, kad hobijs pārvēršas biznesā), Aglonas baziliku un Čertoka ezeru. Mūsu ciemiņiem ļoti patika Daugavpils cietokšņa un Rotko centra izstāžu un darbnīcu apmeklējums, Daugavpils Skrošu rūpnīca tika uztverta kā unikāla iespēja savām acīm redzēt nozīmīgu industriālā mantojuma objektu. Savas valsts īpašo seju varēja demonstrēt arī īpašā aktivitātē, kad katras valsts komanda gatavoja salātus, kuri ir iecienīti viņu valstī. Visu dalībnieku pavārmākslas līmenis bija kolosāls! Salāti sanāca izcili!
          Un, protams, katra mobilitāte sevī ietver projekta dalībnieku tikšanos ar vietējās pašvaldības pārstāvjiem. Vēlamies pateikt īpašu paldies Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļai par izsmeļošo prezentāciju par mūsu pilsētu un domes deputātam, Izglītības un kultūras jautājumu komitejas vadītājam Jānim Dukšinskim par tikšanos un sarunu par mūsu pilsētu un tās nākotnes plāniem.
           Latvijas mobilitāte noslēdzās ar draudzības vakaru, kura laikā katra valsts dāvināja pārējiem dalībniekiem savas valsts tautas dziesmu, tautas rotaļu un tautas deju. Jaunieši ar neizsakāmu sajūsmu kopā dejoja latviešu “Tūdaliņ, tāgadiņ”, grieķu “Sirtaki” un poļu polonēzi.
           13.aprīlis – pēdējā mobilitātes pilnā darba diena bija veltīta Latvijas galvaspilsētai Rīgai. Piecu valstu jaunieši un pedagogi izbaudīja Vecrīgas senatnīgo skaistumu, izstaigājot šaurās ieliņas un apbrīnojot arhitektūras brīnumus, kā arī ar interesi pētīja Rīgas Motoru muzeja spožos eksponātus.
Nākamā projekta mobilitāte ieplānota oktobrī Kipras salā.

658    659

663    664

660    662

665    661

666    667

668    669

266

 

 

02

          Mūsu skolas 10. klašu skolnieces Anastasija Bogoroda un Aļona Radiloveca piedalījās valsts mēroga konkursā “Cilvēki – Latgales novada dārgumi”, kuru organizēja Latvijas Okupācijas muzejs.

         Skolnieces savā darbā pētīja mūsu novadnieka - daugavpilieša Jakova Selivanova dzīves gaitas, kas saistītas ar dalību dalību 1. Pasaules karā un Brīvības cīņās. Šis cilvēks ir viens no Lāčplēša ordeņa kavalieriem. Pētījuma rezultātā tika izveidota filma, kuru var noskatīties šajā vietnē.

          Liels paldies Zinaidai Ņiķitinai par vēstures materiāliem no ģimenes arhīva.

          Fotoarhīvs: https://www.youtube.com/watch?v=f9AVagHqOd8&feature=youtu.be

 

 

 

 

         4.b klases skolēni piedalījās pilsētas mēroga konkursā “Zaķu simpozijs”. Tas bija jautrs un interesants pasākums, kur bērni dažādos konkursos varēja parādīt savas radošās prasmes un veiklību. Mūsu komandas uzstāšanās sākās ar apsveikumu. Veiksmīgi izdevās izveidot Lieldienu groza prezentāciju, arī sporta konkursos skolēni bija ātri un veikli. Rezultātā mūsu komanda ieguva 2.vietu. Paldies skolotājai Tatjanai Krūmiņai par bērnu sagatavošanu konkursam.

647    648

 

 

 

         12.aprīlī 6.a un 6.b klašu skolēni piedalījās interaktīvajā stundā „Sports manā dzīvē”, kuru organizēja Sporta nodaļa sadarbībā ar “BigBank Skrien Latvija” un Latvijas Olimpieti Oļegu Maļuhinu.

         Slavenais sportists stāstīja par piedalīšanos Olimpiskajās spēlēs, parādīja skolēniem medaļas, Olimpiskā dalībnieka numurus, kā arī pastāstīja par iespējām nodarboties ar biatlonu Daugavpilī un Latvijā. Skolēniem bija unikāla iespēja sportot kopā ar olimpieti iesildīšanās treniņā.

         Daugavpils pilsētas domes Sporta un jaunatnes departamenta Sporta pasākumu organizatore Inese Kaļiņina pastāstīja par BigBank Skrien Latvija seriālu un par Daugavpils pusmaratonu, kurā jau savu dalību pieteica mūsu skolas pamatskolas un vidusskolas skolēni.

 645    646

 

 

Page 1 of 28

Go to top