1.jūnijā Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas ietvaros Daugavpils Bērnu un jauniešu centrs „Jaunība” organizēja svētkus „Daba un dvēsele”, kuru dalībnieki divas stundas darbojās dažādās darbnīcās.

Katra radošā darbnīca tika veltīta dažādām tehnikām, piemēram, dalībnieki varēja nodarboties ar aplikāciju, šūšanu, floristiku, mezglošanu, zīmēšanu, body art u.c. Svētkos piedalījās Darja Popova (5.b - 1.vieta), Kristīne Afanasjeva (6.a - 1.vieta), Anna Bališeva (6.a - 1.vieta), Valerija Maškova (6.a - 1.vieta), Elīna Vīksne (6.a - 1.vieta), Elina Grigorjeva (6.b - 1.vieta), Marija Kupcova (6.b – atzinība), Inga Livkina (6.b - 1.vieta), Ksenija Naumova (6.b - 1.vieta), Elina Rogovska (6.b - atzinība), Viola Ambrosova (8.b - 2.vieta), Svetlana Dmitrijeva (8.b - 2.vieta), Anastasija Gromiko (8.c - 2.vieta), Jūlija Gromiko (8.c - 2.vieta), Karīna Kuhareviča (8.c - 1.vieta). Paldies meitenēm par piedalīšanos un gūtajiem rezultātiem!

131

 

130

 

124

 

126

 

127

 

128

 

129

 

 

         Atzīmējot 151.dzimšanas dienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicināja 17.maijā nākt ciemos pie ugunsdzēsējiem glābējiem visā Latvijā.

       Šajā dienā 7.klašu skolēni bija ciemos VUGD 3.nodaļā.

         Atvērto durvju dienā dienesta darbinieki iepazīstināja skolēnus ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, izrādīja ugunsdzēsēju depo un parādīja VUGD tehniku, kā arī ļāva izmēģināt un pielaikot ugunsdzēsēju darba tērpu jeb aizsargtērpu, sniedza atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem, atgādināja par drošību un pastāstīja par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju glābēju.

122

 

 

 

20.maijā piecas Daugavpils vidusskolu skolnieces devās uz Eiropas Savienības māju Rīgā, lai saņemtu balvas par superveiksmīgo dalību Eiropas eksāmenā šī gada 9.maijā.

2016.gadā eksāmenu kārtoja 11819 dalībnieki, starp tiem arī daudzi Daugavpils skolēni.

Taču tieši 11.klases skolnieču Marijas Ervaldes un Aleksandras Lebedekas atbildes bija ne tikai pareizas, bet arī atbilda kritērijiem par izpildes ātrumu un laiku. Balvās meitenes saņēma iespēju pacelties virs zemes Aerodium vēja tunelī.

Apsveicam Mariju un Aleksandru! Lai viņu veikums iedvesmo arī citus skolēnus būt aktīviem arī ārpus mācību darba!

119

 

120

 

121

 

 

Š.g. 5.maijā Daugavpils 10.vidusskolā notika konkurss spēle pilsētas 6.klašu skolēniem „Ekomatemātika”. Konkursā piedalījās 12 pilsētas skolu komandas.

Visiem zināms, ka tikai viena trešā daļa no mūsu planētas ir sauszeme, viss pārējais ir okeāns. Lai dzīvotu skaistā un ekoloģiski tīrā vidē, cilvēkiem tā ir jāsaudzē. Pētījumi liecina, ka piesārņotības līmenis pieaug katastrofāli ātri, tāpēc matemātikas konkursa spēles uzdevumi bija saistīti ar jautājumiem par ekoloģiju. Pasākuma sākumā katram tā dalībniekam bija iespēja simboliski pieskarties mūsu tik trauslajai planētai, apzināties savu roku un savas rīcības spēku, saudzējot to.

10.klases skolēni visiem konkursa dalībniekiem sniedza iespēju ceļot pa stacijām, kur ekoloģisku jautājumu risināšanai nepieciešams izmantot matemātikas zināšanas: „Lietu otrreizējā dzīve”, „Sēklu dīgtspēja”, „Laukuma aprēķināšana”, „Zoodārzs”, „Saglabā dabu”, „Darbs ar ūdeni”. Pasākuma noslēgumā visi dalībnieki varēja piedalīties jautrā fizkultūras pauzē.

Visi skolēni veiksmīgi parādīja savas zināšanas, prasmes un iemaņas, bet konkurss tāpēc arī ir konkurss, ka tajā ir uzvarētāji: 1.vietu ieguva Daugavpils 9.vidusskolas un Daugavpils Centra vidusskolas komandas, 2.vietu – J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas un Daugavpils 16.vidusskolas komandas, 3.vietu – Daugavpils 17.vidusskolas un Daugavpils 13.vidusskolas komandas.

Visi dalībnieki saņēma diplomus, saldas balvas un pozitīvas emocijas, ko sniedz labi padarīts darbs cēla mērķa vārdā.

114

 

115

 

116

 

117

 

118

 

 

02

Par 12.atklātās mājturības un tehnoloģiju olimpiādes 1.kārtas laureātēm kļuva 9.a klases skolniece Jekaterina Vasiļjeva un 6.a klases skolniece Anna Šatreviča. Olimpiādes 2.kārtā Rīgā meitenes saņēma pateicību.

Paldies par skolnieču sagatavošanu olimpiādēm skolotājai Jekaterinai Kovaļevskai!

113

 

 

Page 1 of 18

eklase

VISC

Go to top