8.a un 8.b klašu skolēniem bija unikāla iespēja programmas „Jaunatne darbībā” pārstāvja vadībā aizdomāties par savu karjeru, izspēlējot karjeras galda spēli „Izspēlē savu dzīvi pats!” Galvenā spēles misija ir veicināt jauniešus uzņemties atbildību par savu dzīvi, novērtēt savus resursus (zināšanas, prasmes, iespējas), pareizi izvirzīt un sasniegt karjeras mērķus. Spēles dalībniekiem jāizvēlas konkrēti mērķi, kuri spēles laikā, veicot dažāda veida uzdevumus, ir jāsasniedz. Spēlē ir iekļauti āķīgi jautājumi (par Latviju un Eiropas savienību, par dažādu profesiju pārstāvjiem un viņu pienākumiem) un uzdevumi (lomu spēles un kustības aktivitātes). Katrs no spēlētājiem ir sasniedzis savu mērķi, kā arī ievērtēja paveikto. Paldies par pasākuma organizēšanu skolas karjeras konsultantei Jekaterinai Kovaļevskai!

 

227

 

228

 

229

 

230

 

231

 

232

 

 

 

Piektdien, 8. maijā, Rīgas 49. vidusskolas futbola laukumā un Rīgas Hanzas vidusskolas futbola laukumā notika 2015. gada Latvijas skolu futbola čempionāta finālturnīrs, kurā tika noskaidroti valsts čempioni kopumā trīs klašu un vecuma grupās. Balvas finālturnīra dalībniekiem apbalvošanas ceremonijā pasniedza Latvijas nacionālās futbola izlases pussargs Aleksejs Višņakovs.   

Lasīt tālāk ...

CLIL ir mūsdienīga un efektīva pieeja, kas ļauj nodrošināt izglītībā daudzveidību, veicina skolēnu motivāciju mācīties angļu valodu, sekmē starpdisciplināru pieeju mācību satura apguvei, komunikācijas, sadarbības prasmju attīstīšanu.

CLIL pieeja Daugavpils pilsētas skolās tiek izmantota no 2005.gada. Pašlaik CLIL pieejatiek īstenota 12 Daugavpils skolās, tajā starpā arī mūsu skolā.

Angļu valodā bērni apgūst dabaszinības, bioloģiju, matemātiku, sociālās zinības, veselības mācību, vēsturi, ģeogrāfiju un citus mācību priekšmetus.

No 5.maija līdz 8.maijam skolās notika CLIL nedēļas pasākumi, kuros dažāda vecuma skolēni rādīja, ko ir iemācījušies CLIL stundās.

CLIL nedēļas pasākumos piedalījās arī skolēni un skolotāji no mūsu Daugavpils 10.vidusskolas.

208

 

209

 

210

 

211

 

212

 

213

 

 

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 25.gadadienu, LR Ministru kabinets un Valsts kanceleja izsludināja video sižetu konkursu skolēniem „Mūsu 4.maija deklarācija”. Šajā konkursā piedalījās arī Daugavpils 10.vidusskolas 9.klases skolēns Jegors Zeļenkovs.

Lasīt tālāk ...

Starptautiskajai bērnu grāmatu dienai veltītajā pilsētas pasaku konkursā 3.b klases skolniece Irina Šinkarenko ieguva 2.vietu, 3.a klases skolniece Violeta Nasire - pateicību.

Paldies par atbalstu skolotājām Anželai Iekalnei un Diānai Streikusei!

 

 

Apsveicam Latgales reģiona “Skolu kausa” futbolā uzvarētājus - 6.-7.klašu zēnu komandu! Mūsu komanda ieguva 1.vietu! Komandas sastāvā spēlēja Leonids Truskovskis (7.a), Māris Gedroics (7.b), Ņikita Kovaļkovs (7.a), Gļebs Sujarovs (7.a), Deniss Sadovskis (7.a), Deniss Pavlovs (6.b), Sergejs Kuzmins (6.b), Aleksejs Bočkarovs (6.b), Andris Maļina (6.b).

Paldies par atbalstu skolotājai Annai Fokinai!

225

 

226

 

 

Page 2 of 18

eklase

VISC

Go to top