260

            Š.g. 5.februārī 10.-11.klašu skolēni Viktorija Ļahovska, Valerija Šepetovska, Aļona Radiloveca, Anastasija Bogoroda piedalījās izglītojošā nodarbībā "Neparastā fizika parastajā ikdienā!" Daugavpils Universitātē ESF projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

           Nodarbības laikā skolēniem bija iespēja tikties ar DU docētājiem un pētniekiem,  apskatīt Inovatīvās mikroskopijas centru, Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpusu un astronomisko observatoriju, uzzināt un izprast fizikas zināšanu nozīmi sadzīvē, uzdot pasniedzējiem savus jautājumus. Dalībnieki saņēma informāciju par izglītības un karjeras iespējām fizikas nozarē.     

           Praktiskās nodarbības laikā dalībnieki uzzināja un izprata fizikas zināšanu nozīmi sadzīvē. Skolēniem tika piedāvāti demonstrējumi, eksperimenti un uzdevumi, kas veicina dziļāku fizikālo parādību un likumu izpratni un saiti ar reālo dzīvi.

          Praktiskajā darbnīcā dalībnieki izgatavoja spektroskopu un ar to palīdzību pētīja   gaismas difrakciju un dažādu gaismas avotu spektru.

485    486

487    488

 

 

 

Go to top