2018.gada 9.februāris visā pasaulē bija īpaša diena . Pasaule un mēs arī priecājāmies par kārtējo ziemas olimpisko spēļu atklāšanu Dienvidkorejā, Phjončhanā. Sportisti šeit demonstrēs savu sniegumu un cīnīsies par medaļām.

        Arī Daugavpils 10.vidusskolā 9.februāris bija īpaša diena - skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference. 11.klašu skolēni demonstrēja savu, gandrīz vesela gada veikumu. Viņi bija domājuši, plānojuši, lasījuši, pētījuši, apkopojuši, secinājuši, rakstījuši, noformējuši, pārvarējuši negribēšanu, laika trūkumu, slinkumu – un beidzot ar gatavu darbu rokās devās to aizstāvēt.

        Darbs noritēja 6 sekcijās:

       -     krievu / latviešu / angļu valoda un literatūra

       -     mūzika / sports / vēsture

       -     ekonomika

-     ķīmija /fizika

-     bioloģija / ģeogrāfija

-     psiholoģija 

         12.klašu skolēni šos darbus recenzēja. Tas ir grūti un atbildīgi adekvāti novērtēt cita cilvēka paveikto. Tas prasa iedziļināšanos. Taču viņi spēja korekti norādīt uz trūkumiem un akcentēt to, kas izdevies.

        10.klašu skolēni bija ciemiņi. Viņi uzmanīgi klausījās, sekoja līdzi, domāja par nākotni (Kā būs, kad es to darīšu? Kā es to darīšu?), jo pavisam drīz, pēc pavasara brīvdienām, viņiem būs jāpiesaka priekšmets, skolotājs konsultants, aptuvens temata nosaukums … un jāsāk darboties.

        Tomēr 11.klašu vidū bija arī tādi, kuri pamatotu (dalība ERSMUS + projektā, novada sacensības volejbolā) vai nepamatotu apstākļu dēļ neaizstāvēja savu darbu. Viņiem svētku nebija. Viņu darbs un uztraukumi turpināsies.     

 

476    477

478    479

480    481

 

 

 

 

Go to top