36

        Š.g. 27.oktobrī, pateicoties iniciatīvai “Latvijas skolas soma”, 9.a un 9. b klases skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku un Rīgas Krievu teātri.

  Pirms ekskursijas stundās skolēni tika iepazīstināti ar spilgtākajiem kultūras dzīves notikumiem Latvijā 20.gadsimtā, ar komponista Oskara Stroka personību un daiļradi. Īpaša uzmanība tika pievērsta O.Stroka saistībai ar mūsu pilsētu. Tika runāts par pretrunīgi vērtēto Latvijas Nacionālās bibliotēkas celtniecības periodu, par Rīgas panorāmas jaunajiem vaibstiem.

          Latvijas Nacionālajā bibliotēkā skolēniem bija iespēja piedalīties orientēšanās spēlē/kvestā par Latvijas kultūras kanonu. Tā bija neparasta un aizraujoša iespēja iepazīties ar Gaismas pils telpām, krājumiem, grāmatu tematisko izkārtojumu. Daugavpilieši savām acīm varēja redzēt leģendāro Krišjāņa Barona Dainu skapi. Saviļņojošs bija fakts, ka LNB foajē izvietotā fotoizstāde “Latvijas ainavu dārgumi” sagaidīja apmeklētājus ar krāsām un emocijām piesātinātiem Daugavas loku un Daugavpils cietokšņa attēliem. Skolēni pārliecinājās, ka bibliotēka ir kultūras iestāde, kuras darbība ir daudz plašāka tikai par grāmatu uzkrāšanu un glabāšanu – tā ir iestāde, kas audzina cilvēkā gan garīgās, gan estētiskās, gan patriotiskās vērtības.

         Pēcpusdiena pagāja, pastaigājoties pa Vecrīgas ielām un novērtējot mūsu valsts galvaspilsētas pirmssvētku krāšņumu. Vakarā visus gaidīja tikšanās ar Oskaru Stroku Rīgas Krievu teātra izrādē “Tango ar Stroku”, kurā izrādes režisors Igors Koņajevs “fantazē” par leģendārā “tango karaļa” Oskara Stroka dzīvi un likteni.

            Pēc ekskursijas latviešu valodas stundās skolēni dalījās iespaidos par redzēto Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un par teātra izrādi, piedalījās eseju skatē un noformēja fotoreportāžu par ekskursiju uz Rīgu.

  301    302

                                           303

 

 

 

 

eklase

VISC

Go to top