36

         "Latvijas skolas somas" ietvaros 4.klasēm bija organizēta interaktīvā nodarbība  "Daugavas loki". Pirms skolēni devās ceļā, notika liels sagatavošanas darbs. Dabaszinību stundās skolēni izpētīja Latvijas dabas aizsargājamās teritorijas: rezervātus, nacionālos parkus, dabas parkus, tai skaitā dabas parku "Daugavas loki", precizēja, kādi aizsargājamie objekti ir tā teritorijā. Vizuālās mākslas stundās iepazinās ar perspektīvas likumiem un priekšmetu attēlošanas likumiem, ainavu zīmēšanu. Nodarbību laikā vajadzēja veidot Daugavas loku uzmetumu. Parka vēsturi, tradīcijas, tautasdziesmas, teikas pārrunāja latviešu valodas un literatūras stundās.

         Un tad 8.oktobrī brīnumskaistā atvasaras dienā, saņemot konkrētus uzdevumus, skolēni devās dabā. No apskates torņa varēja redzēt skaistus upes lokus, brīnišķīgu rudens skatu. Nostaigājot dabas takas, varēja pārliecināties, cik daudzveidīga ir šīs teritorijas augu pasaule. Naujienes muzejā bērni varēja  iepazīties ar cilvēku ikdienu, kā arī ar slavenās latviešu mākslinieces Valentīnas Zeiles darbiem.

         Tagad turpinās darbs pie izstādes "Daugavas loki". Skolēni veido dabas ainavas dažādās tehnikās:akvarele, guaša, zīmulis. Izstāde tiks veltīta Latvijas simtgadei un atradīsies skolas 2.stāvā.

249    250

251    254

252    253

                    255    256

503    504

 

 

eklase

VISC

Go to top