36

       No 5. – 12.oktobrim iniciatīvas “ Latvijas skolas soma” ietvaros 6.klašu skolēniem bija iespēja doties ekskursijā uz Raiņa māju Berķenelē. Šeit, Laucesas upītes krastu pakalnos, pagāja izcilā latviešu dzejnieka un dramaturga Jāņa Pliekšāna bērnība. Berķenele ir Valsts nozīmes vēstures piemineklis un dzejnieka bērnības zeme.

      Pirms brauciena uz Berķeneli, skolēni tika iepazīstināti ar Raiņa personību, viņa nozīmi literatūrā un sabiedriskajā dzīvē, kā arī dzejnieka bērnību un skolas gadiem.

      Pasākuma laikā skolēni darbojās grupās. Viņi zīmēja, klausījās muzeja darbiniece stāstījumu par Jāņa Pliekšāna ģimeni, apskatīja fotogrāfijas no ģimenes albuma, piedalījās viktorīnā un zīmējumu izstādē. Vērīgākie un uzmanīgākie tika apbalvoti ar suvenīriem. Pēc tam visi devās pastaigāties, šūpoties šūpolēs un baudīt rudens dabas skaistumu.

      Pēc brauciena visiem bija daudz iespaidu. Latviešu valodas stundās skolēni rakstīja piecrindes un savus iespaidus par braucienu. Klasēs notika piecrinžu izstādes un kolāžu izstāde skolā.

198    200

                    199    201

285    283

286    287

288    284

 

 

 

eklase

VISC

Go to top