Pēc rudens brīvdienām 1.-2.klases mācās klātienē.

3.-12.klasēs no 26. līdz 30.oktobrim mācību process

tiek organizēts attālināti.

 

Sekojiet informācijai e-klases žurnālā!

 

 

 

254

         No 26. līdz 30.oktobrim visā Latvijā gan klātienē, gan tiešsaistē norisinās Karjeras nedēļa, kuru jau astoto gadu sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA).

         Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, Karjeras nedēļas pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas 2020. gadā galvenokārt notiek attālināti un tiešsaistē.

         Karjeras nedēļa šogad ir veltīta karjeras lēmuma pieņemšanas procesam, izmantojot profesijas izvēlei pieejamos resursus, ieklausoties skolotāju, karjeras konsultantu, ģimenes locekļu, darba devēju, draugu un sabiedrībā zināmu jauniešu pieredzē.

         Lai mudinātu jauniešus ieklausīties gan sevī, gan citos un izmantot viņiem plaši pieejamo karjeras atbalstu no skolotājiem, karjeras konsultantiem un vecākiem, kā arī pieņemt izsvērtu lēmumu par savu karjeru, 2020.gada Karjeras nedēļas sauklis ir "Klau! Sadzirdi savas iespējas".

Karjeras nedēļas 2020 aktivitātes: www

 

Animācija: Vecāki virza meitu medicīnā + karjeras konsultantu komentāri:

https://www.youtube.com/watch?v=iDtvRVnTGaM&ab_channel=VIAAlv

 

Animācija: Jaunieša saruna ar vecākiem + karjeras konsultantu komentāri:

https://www.youtube.com/watch?v=_kv-J2qEuO8&ab_channel=VIAAlv

 

 

255

 

Karjeras nedēļas laikā tiek organizēta interaktīva diskusija vecākiem, skolotājiem, karjeras konsultantiem tiešraidē. 

Diskusija notiks otrdien, 27. oktobrī plkst.19.00 – 20.00 un tai varēs pieslēgties tiešraidē VIAA Facebook kontā “TavaiKarjerai” : https://www.facebook.com/TavaiKarjerai/

Diskusiju moderēs Edijs Bošs un tajā piedalīsies organizāciju psihologs Reinis Lazda, ārsts psihoterapeits, personālatlases konsultants Andris Jansons, karjeras konsultante no Mārupes valsts ģimnāzijas Ilze Rūtenberga un divu meitu mamma Baiba Sipeniece – Gavare. Diskusijas laikā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem par sabiedrības izpratni karjeras atbalsta sniegšanā bērniem un jauniešiem, par paaudžu atšķirībām un problēmsituācijām ikdienā, kad vecāki nezin, kur meklēt un kā sniegt atbalstu saviem bērniem karjeras lēmumu pieņemšanā.

Vecāki! Aicinām pieslēgties tiešraidei un uzdot FB komentāros!

 

256

Interaktīva jauniešu diskusija tiešraidē 10.-12. klašu skolēniem un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem tiešraidē.

Diskusija notiks trešdien, 28. oktobrī plkst.10.00- 11.00 un tai varēs pieslēgties tiešraidē VIAA Facebook kontā “TavaiKarjerai”:  https://www.facebook.com/TavaiKarjerai/

Diskusiju moderēs Magnuss Eriņš un tajā piedalīsies Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras centra karjeras konsultante Baiba Prauliņa, dziedātāja Patrisha, uzņēmuma “Blue Shock Race” dibinātājs un vadītājs Artis Daugins. Diskusijas dalībnieki meklēs atbildes uz jautājumiem par to, kur vislabāk meklēt atbalstu, kas palīdz un kas traucē nozīmīgu karjeras lēmumu pieņemšanā. Pasākuma laikā notiks video pieslēgšanās 3 dažādiem uzņēmumiem Latvijā, kur vairāku profesiju pārstāvji iepazīstinās ar savu ikdienu un atklās, kas viņiem ir palīdzējis virzīties augšup pa karjeras kāpnēm, kuros no apkārtējiem cilvēkiem ir bijis vērtīgi ieklausīties, kādi ir bijuši labākie saņemtie padomi u. c.

257

 

Karjeras nedēļas ietvaros tiešsaistē varēs iepazīties ar uzņēmējiem „Labāk vienu reizi redzēt, nekā 100 reizes dzirdēt”. 

Visas nedēļas garumā visiem interesentiem būs publiski pieejami google diskā trīs video fragmenti par vietējiem uzņēmējiem, kas stāstīs par savu darbu, veiksmēm un neveiksmēm, COVID-19 izaicinājumiem un attīstības perspektīvām. Klāt videomateriāliem nāks arī uzdevums, ko pedagogi varēs izskatīt kopā ar skolēniem par attiecīgo darba jomu.

28.oktobrī plkst. 14.00 – 15.30 notiks diskusija “Kā sadzirdēt sevi caur sevis izzināšanu un izvēlēties karjeras ceļu?”. Tā norisināsies ZOOM platformā, taču būs pieejama tiešraide Jaunatnes nodaļas facebook.com kontā –https://www.facebook.com/jaunatne.daugavpils/

Zoom diskusijā par to, kā “profesijas virpulī” atrast savējo caur sevis izzināšanu, piedalīsies pārstāvji no Jaunatnes starptautisko projektu aģentūras, LIAA Daugavpils Biznesa inkubatora, nodibinājuma „Iespējama misija”, Jauno speciālistu nodarbinātības programmas (www.nodarbinatiba.lv) un, iespējams, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas pārstāvji. Pasākuma dalībnieki prezentēs savu iestāžu vai organizāciju piedāvātos instrumentus sevis izzināšanai karjeras kontekstā! Diskusiju moderēs Ieva Garjāne.

 

 

 

 

 

221

Roku higiēnas ievērošana ir ļoti svarīgs pasākums vairāku infekcijas slimību t.sk., augšējo elpceļu un akūto zarnu infekciju profilaksē. Ikdienā patogēnie jeb sliktie mikroorganismi ar nemazgātām rokām var tikt pārnesti uz dažādiem priekšmetiem un virsmām, piemēram, durvju rokturiem, telefonu, ēdienu, lifta pogām u.c. un, pieskaroties acīm, degunam, mutei vai ēdot ar nemazgātām rokām piesārņotu pārtiku, var nokļūt cilvēka organismā, izraisot dažādas saslimšanas.

Tieši roku mazgāšana ar ziepēm un tīru ūdeni nodrošina mikroorganismu izplatības ierobežošanu. No tā, cik pareizi un bieži tiek mazgātas rokas, ir atkarīga gan paša, gan citu cilvēku inficēšanās novēršana.

Vairāk informācijas par roku higiēnu un palīgmateriāli bērniem roku mazgāšanas paradumu veidošanai un nostiprināšanai atrodami mājaslapā www.ziepiņš.lv

Mazgā rokas tīras, lai no mikrobiem tās brīvas!

 

 

 

219

 

Valsts prezidents Egils Levits ir rosinājis 15.oktobri atzīmēt kā Valsts valodas dienu, lai atgādinātu, ka 1998.gada 15.oktobrī konstitucionālais likumdevējs (Latvijas Republikas Saeima) Satversmes 4.pantā nostiprināja latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu Latvijas Republikā. Valsts prezidents aicina Valsts valodas dienu veidot kā pozitīvu platformu, gan lai uzsvērtu latviešu valodas nozīmi saliedētas sabiedrības veidošanā un Latvijas valstiskuma identitātē, gan lai Latvijas un diasporas sabiedrībā atgādinātu par mūsu kopējo atbildību valodas kopšanā, lietošanā un attīstībā. Tas ir aicinājums tiekties pēc izcilības valodas prasmē un lietot valsts valodu ikdienas saziņā visās sabiedrības grupās.

 

 

 

176

No 15. - 17. oktobrim visā Eiropā un ārpus tās notiks Erasmus dienas 2020 (#ErasmusDays). Šo starptautisko svētku mērķis ir trīs dienu garumā runāt par Eiropas vērtībām, mobilitātes ieguvumiem un Erasmus+ projektu rezultātiem, informējot par sasniegumiem ikvienu iedzīvotāju, uzņēmēju, kā arī plašsaziņas līdzekļus un politikas veidotājus. #ErasmusDays 2020 ir iespēja stiprināt uzticību programmai Erasmus +, izceļot projektu daudzās iespējas un ietekmi, apstiprinot, ka Erasmus+ bija un arī turpmāk būs galvenais Eiropas pilsoņu un Eiropas projektu īstenotāju veiksmes faktors. Pagājušajā gadā # ErasmusDays laikā tika organizēti 3 995 pasākumi 53 valstīs.

 

 

 

175

Š.g. 12.-18.oktobrī Latvijā notiek ikgadējā UNESCO nedēļa, kas aicina domāt par sadarbības nozīmi nākotnes pasaules veidošanā, par aktuālajiem izaicinājumiem un meklēt risinājumus to pārvarēšanai, veidojot tādu pasauli, kurā vēlētos dzīvot paši un kādu novēlētu bērniem. Atzīmējot ANO 75. gadadienu, UNESCO nedēļā tiks izcelta sadarbības nozīme kā lokālā, tā globālā mērogā.

 

 

 

Page 1 of 47

eklase

VISC

Go to top